Skocz do zawartości
Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny

leszekb    34

Kisielice, powiat Iławski 2.9 netto. Łudziłem się, że poniżej 3 nie spadnie ;/ 

Za maciorę dał po ubojowo 2 zł , to za tuczniki też nie nawali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bandyta    11

A kto tak o tych kartoflach i pokrzywach pisał to jakbyś przejechał się po niektórych landach niemieckich to byś się zdziwił  że wieksza połowa odeszła od zboża do skarmiania trzody bo idą w obniżenie kosztów .I może nie pokrzywy ale na ccm kukurydza itp. Policz sobie 5 miesiecy temu prosiak kosztował 200zł przez okres tuczu zjadł 300kg zboża=165zł i około 40kg=110zł koncentrat to policz ile kosztuje na zbożu a ile na kratoflach.Do znajomego wożą po 25ton po 0,25zł w zeszył roku po 0,10zł i odstawia po 30-40 szt miesięcznie U nas 3,10-3,20 małopolska


Zakłady mają podpisane długoletnie kontrakty na import i własie teraz jak muszą niemcy wyczyścić magazyny to właśnie jadą kaniony pełne mrożonych półtuszy nawet z 2014 roku po 5,5 zł wiec nasi pomysłowi ZM muszą sobie uregulować ceny a mianowicie jak zapłacą po 5,5zł a nasze mają po 4,30- 4,50 to jak dodamy i podzielimy to wyjdą na swoje a klienci będą i tak jedli np. poledwice sopocką z proszku i z 4% miesa Brawo za 2 lata bedziecie jeść wszystko smaczne ale bez miesa z naszych polskich świń


A to co piszą w prasie branżowej bo na telewizję nie można liczyć.

 

"Aktualnie jesteśmy teraz tym, kim przeszło rok temu dla Niemiec była Rosja. To, co nie zeszło u nich, trafiało do Rosji. Teraz to, co nie schodzi w Niemczech i nie może być wyeksportowane do Chin, trafia do nas. Często bardzo szemranej jakości. Jak choćby tir starego mrożonego schabu po 3,50 zł/kg (informacje redakcji z terenu). Co bardzo negatywnie wpływa później na ceny świeżego polskiego mięsa w hurcie (schab bez kości 12,50 zł/kg, łopatka bez kości 6,00 zł/kg)."

 

"W Danii na 48. tydzień 2015 roku cena została utrzymana na poziomie 9,20 DKK/kg (5,23 zł/kg) w klasie E. W Niemczech tuczniki kosztują obecnie o - 0,05 euro/kg mniej niż tydzień temu. Cena w Niemczech wynosi 1,25 EUR/kg (5,30 zł/kg)."

 

Teraz to dyktują ceny takie zakłady jak PINI w kutnie Sokołów nie polski jak w reklamach tylko denish cramp (duński zakład ) łuków itp.Już 2 tygodnie temu PINI płaciło koło 3 zł i teraz wszyscy się dostoswali CENA DNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafaKdziela    141
bandyta bajki piszesz !!! .Pamiętam doskonale ,jak karmiliśmy tuczniki ziemniakami ,pokrzywami i liśćmi od buraków pastewnych ,a jesienią też burakami pastewnymi .Co do ziemniaków ,bo tu mam uwagę muszą być ugotowane dla świniaków .W przeciwnym razie się pochorują i guzik urosną .Może się nie znam ,ale można je zakiszać .Ale jak rozdrobnisz surowego ziemniaka ,to zostanie tylko breja czarna .A po ugotowaniu jest piękna pulpa .Mało to kolumną parowaliśmy ziemniaków dla świń i bydła .Co do CCM też mam sporo wiedzę ,bo sam to robię i na ten rok nie jest tak różowo .Cena tony ziarna oscylowała u mnie w granicach 520 zł netto 30 % .A żyto można było kupić wiele taniej .Gdzie tu jest sens kisić kukurydzę ? .Koszty uprawy kukurydzy też są spore .U mnie z wywozem obornika ,najmem kombajnu i talerzowania plus koszty uprawy ,nasion etc = 3500zł ha plus podatek  .Dodaj do tego zakiszanie ,folię ,mielenie bakterie kwasu mlekowego ( to jest najtaniej ok 1 zł tona ). Zapomniał bym jeszcze o zwierzynie leśnej i dzikach ,które uwielbiają kukurydzę i za nic nie ominą Twojego pola .Tak więc rozgłaszanie teorii nie popartych logicznymi argumentami i wyliczeniami   na nic się zda .

U mnie dziś świniaki pojechały po 3,1 netto .Musiałem sprzedać ,bo miały już po 140 kg ;)  to chyba na tym CCM tak urosły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl


Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przy cenie 3zł to nie ma takiej paszy która da zysk na swiniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bandyta    11

bandyta bajki piszesz !!! .Pamiętam doskonale ,jak karmiliśmy tuczniki ziemniakami ,pokrzywami i liśćmi od buraków pastewnych ,a jesienią też burakami pastewnymi .Co do ziemniaków ,bo tu mam uwagę muszą być ugotowane dla świniaków .W przeciwnym razie się pochorują i guzik urosną .Może się nie znam ,ale można je zakiszać .Ale jak rozdrobnisz surowego ziemniaka ,to zostanie tylko breja czarna .A po ugotowaniu jest piękna pulpa .Mało to kolumną parowaliśmy ziemniaków dla świń i bydła .Co do CCM też mam sporo wiedzę ,bo sam to robię i na ten rok nie jest tak różowo .Cena tony ziarna oscylowała u mnie w granicach 520 zł netto 30 % .A żyto można było kupić wiele taniej .Gdzie tu jest sens kisić kukurydzę ? .Koszty uprawy kukurydzy też są spore .U mnie z wywozem obornika ,najmem kombajnu i talerzowania plus koszty uprawy ,nasion etc = 3500zł ha plus podatek  .Dodaj do tego zakiszanie ,folię ,mielenie bakterie kwasu mlekowego ( to jest najtaniej ok 1 zł tona ). Zapomniał bym jeszcze o zwierzynie leśnej i dzikach ,które uwielbiają kukurydzę i za nic nie ominą Twojego pola .Tak więc rozgłaszanie teorii nie popartych logicznymi argumentami i wyliczeniami   na nic się zda .

U mnie dziś świniaki pojechały po 3,1 netto .Musiałem sprzedać ,bo miały już po 140 kg ;)  to chyba na tym CCM tak urosły .

 

 

A skąd jesteś że ci kuku dziki jedzą . JA jadę do niemiec w przyszłym tygodniu mogę cię zabrać i pokazać niedowiarku a jak nie masz swojego sprzetu to nie mój problem .Kolega ma taki mieszalnik zrobiony na 1tone ziemniaków które gotuje i odrazu miesza z ccm i srutą i otrebami normalnie kombajn :)

Cena opłacalna to 4,7zł + vat wiem że nie dokładam .Ale chyba trzeba zwijać hodowle bo można dołożyć przes pół roku ale to już trwa za długo .Tylko komu to zboże sprzedać .Jak na wiosce wszyscy zboże i kuku ja tylko dużo świnek mam to zalejemy polske tym zbożem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafaKdziela    141

A skąd jesteś że ci kuku dziki jedzą . JA jadę do niemiec w przyszłym tygodniu mogę cię zabrać i pokazać niedowiarku a jak nie masz swojego sprzetu to nie mój problem .Kolega ma taki mieszalnik zrobiony na 1tone ziemniaków które gotuje i odrazu miesza z ccm i srutą i otrebami normalnie kombajn :)

 

Tak jasne i łopatą w koryta sypie ;)  Wystarczy ,że CCM dodasz ok 30 % do paszy to zapomnij ,że z karmika pasza wyleci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lebek5    9

cena z dziś 3,40+ vat i brak oznak na poprawę. Przeważnie skupuje około 100 sztuk a dziś tylko  35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sadek    449

A skąd jesteś że ci kuku dziki jedzą . JA jadę do niemiec w przyszłym tygodniu mogę cię zabrać i pokazać niedowiarku a jak nie masz swojego sprzetu to nie mój problem .Kolega ma taki mieszalnik zrobiony na 1tone ziemniaków które gotuje i odrazu miesza z ccm i srutą i otrebami normalnie kombajn :)

 

Tak jasne i łopatą w koryta sypie ;)  Wystarczy ,że CCM dodasz ok 30 % do paszy to zapomnij ,że z karmika pasza wyleci .

 

Kolego u nas takie coś własnej konstrukcji było już z 25 lat temu, gdy świnie karmiło się na mokro (szło tam właśnie CCM + śruta bez ziemniaków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafaKdziela    141

U mnie też był mieszalnik do robienia ''pulpy'' i we wiaderkach nosiło się do koryt .Teraz ktoś to robi jeszcze za te grosze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Turbina    9

Dodaje 40% CCM przez tubomaty leci bez problemu, jedynie to w mieszalniku się zawiesi jak na noc zostawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po ile finalnie Wam wychodzi 1 tona ccm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


RafaKdziela    141
Turbina kolego to jest nie możliwe ,że poniżej 500 zł .Sama kuku 30 % u mnie netto kosztowała 520zł .Plus folia ,prąd do mielenia ,bakterie i praca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

saszeta    73

to zależy czy kupował czy raczej miał swoją. Mnie w tym roku wyszła mokra po 360zł/ tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


RafaKdziela    141

KrzysztofWo    0

Ciekawe do kiedy potrwaja te niskie ceny, skoro zboza juz chyba coraz mniej (widze po skupach, ze podnosza ceny, lokalnie np pszenica skoczyla od pazdziernika o 40 zł/t). Na razie u mnie w okolicach Wrzesni po 3 zł/kg za zywa , poubojowo 4,30 za E

Edytowano przez KrzysztofWo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matys1990    20

U nas w tym roku kuku wychodziła po 600zł ale ze wczesniej kupilsmy konserwant do całego ziarna to zostawilismy wszystko dla trzody, co nie pwoiem raczej sie opłaci, spożycie mniejsze a przyrosty są bardzo dobre. konserwant kosztuje około 80zł do tony ziarna, ale przy kukurydzy zeszlismy całkowiecie z oleju i zakwaszacza takze to sie zwróci. idzie 30% do tony i troche w mieszalniku sie zawiesza ale nigdy w paszociągu. Kukurydza idzie prosto do srutownika. Pszenica i jęczmień juz ponad 630zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafaKdziela    141

Kolego drogo ten konserwant do kuku ''80zł '' u mnie wychodzi 0,94 gr ... 3 składnikowy zakiszacz ;) na tonę .Też nie daję oleju i zakwaszacza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach





saszeta    73

No jak Ci mogła wyjść po 360 jak kuku ponad 500 zł wyrzuć ten kalkulator bo zepsuty pewnie

 

nakład niecałe 3300, plon 9 ton

 

odnośnie qq napisałem wyżej.

co za różnica czy dasz świniom qq czy inne zboże. Albo sprzedaż albo puścisz przez świnie. I albo zarobisz albo nie

Mokre ziarno sprzedałem prosto z pola po 480 netto. Nie idzie do świń tylko dlatego że jest upierdliwe w skarmianiu. Daję suszone

Jakie ceny na jutro?dalej nas będą okradać?Wie ktoś o jakiś protestach w Wielkopolsce?

 

podobno zwyżki. I to spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matys1990    20

Kolego drogo ten konserwant do kuku ''80zł '' u mnie wychodzi 0,94 gr ... 3 składnikowy zakiszacz ;) na tonę .Też nie daję oleju i zakwaszacza .

 

Ale mowisz o CCMie tak? przez grubera przepuszczasz? Czy całe ziarka do magazynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..
       
      kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
    • Przez Raptus902
      Rok rozpoczynamy ceną 4,6 netto
    • Przez matingus
      Nowy Rok zapraszam do dyskusji w nowym temacie...
      Wszystkiego Najlepszego....
       
       
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87991-cena-ciel%C4%85t-2016/page-35?do=findComment&comment=1998713
      Jakie są u Was ceny cieląt?
    • Przez benek79
      Moze tutaj bedziemy wpisywac cene prosiat.
      U nas kształtuje sie na poziomie 80zł do 120zł.
      Piszac u nas mam na mysli rejon Osiecin w kuj-pom.
    • Przez Remek55
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×