Skocz do zawartości
Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
2015
kuba55    432

napisalem prostujmy   a mialem protestujmy ,  to jest smiech sali zeby 10 lat temu cena byla wyzsza  a ile zdrozaly pasze , koncentraty , nawozy 

coraz gorzej

Rolnik1973    1334

Tak z tymi Niemcami jest. Pół zachodu już wykupili. Tak wogóle wraca temat protestów. Pierwszy odbędzie się 02.12.2015. o godz. 11.00 w Sępólnie krajeńskim na rondzie koło marketu Polo. Blokowana będzie trasa Bydgoszcz - Koszalin. Zapraszam osoby chętne, które ponoszą straty z tytułu chowu trzody chlewnej. Komu się ta produkcja opłaca to niech siedzi w domu i nie biadoli.

Tylko nie zapmnijcie zabrać germańskie sprzęty i oflagować biało czerwono i pojechać pokazać ludowi że jesteście parobkami i zakładnikami germańskiego przemysłu. Dziś jak germański zagra na gięłdzie na minus to już po 2.9 będą. W poniedziałek po 3 były.

Wiadomość z agroFakt.pl

taka cisza zaraz wiedziałem że bez zmian u mnie jeden z 3zl zrobił na 3.10zl ten co do mnie jeździ chętnie by kupił ale brak chętnych albo ludzie nie mają świń

ZBINIU 83

Piechu    43

Słyszałem że ludzie sprzedają na rzeź prośne maciory. Chyba tak źle to jeszcze nie było... zeszły tydzień 3.4 zł.+VAT a w tym tygodniu inny sprzedawca 3,0zł.+VAT. A tak się dzisiaj zastanawiałem co by było gdyby faktycznie nasze inspekcje weterynaryjne w 100 wywiązywały by się ze swoich obowiązków i zakazały przywozu świń z zagranicy dopiero była by panika że wiadomo skąd by firmy brały towar.Chociaż kiedyś rozmawiałem z lekarzem weterynarii, który jest przy przyjmowaniu świń np z Niemiec to powiedział że piękne wyrównane  jak klony  a nasze to niektórzy nawet nie odrobaczają. 

RafaKdziela    154
Piechu kolego może i te świnie z Niemiec wizualnie są oki ,ale niech zrobią rzetelne badania na zawartość w mięsie ...antybiotyków ,dioksyn czy choćby gronkowca złocistego .A lista jest długa .To zobaczymy ,czy będą takie cacy .Ten lekarz weterynarii to jakieś zabobony rozsiewa o naszych świńkach .Dlaczego tak chętnie je kupują za granicą ?Cena u mnie 3,1 netto.

I love salsa

renovoltage    72

Naprawdę wierzysz że nasz tucznik fermowy rożni się od  tego z zagranicy ?  :lol: Taki sam syf .

Jedynie jeszcze mniejsi producenci jakość podtrzymują ale szybko się niestety wykruszą  ,  moda i parcie na fabryki wieprzowiny...

Procentowy udział na rynku tej "lepszej "wieprzowiny jest i tak już znikomy 

Tomasz78    383

Polacy zachłysnęli sie zachodem wszystko musi być "big"coraz większy sprzęt rolniczy ,auta, sklepy i fabryki ,jest moda na to ,jak w USA ,tylko nikt nie pomyśli o tym że rynek kiedyś się nasyci i upadnie ,staniemy się gettem w śród molochów

bambrzwlkp1    6

3, 50+vat ciekawe jak z tą żywnością do chin moze by zachod tam wypchnal wieprzowine i by wreszcie wrocilo do normy

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Jurniczek    15

Spada to fakt ale już ZM trzeźwieją że za pół roku mogą nie mieć żywca i płacą tym co maja umowy najwyższą cenę która jest powyżej 4 zł a nawet 4.50 zł w przeliczeniu na wagę żywą co jest równe z dzisiejszą  ceną na WBC. W tym tygodniu kolega sprzedał duńczyka po 3,30 netto szt..200 który płacony był po 276+vat za warchlaka.

Peron    18

Kolego Jurniczek, to albo Ciebie Twój kolega okłamuje, bo cena 276 zł za warchlaka była w maju, a  pod koniec sierpnia była ok. 200 zł, albo mu te warchlaki tak wolno rosły....

To jest wina państwa dlatego za przeproszeniem pacany z rządu pozwalają importować najgorsze mięso zagranicy do polski i sprzedają po Polsce i psują cały polski rynek a mówią, że za komuny było źle wtedy to był raj w porównaniu do dzisiaj.

Masz racje Piotrek! Sawicki na koniec podarował nam prezent I tak teraz mamy.Obawiam się że bez rozwiązań siłowych nic nie wskóramy.Po tym co mówili dziś w agrobiznesie że zakłady są spokojne o kontrole ponieważ taki jest wolny rynek i nie są w zmowie tracę nadzieje na to że poradzimy sobie pozostaliśmy sami a nowy rząd się spóźnia.

ZBINIU 83

Michalmeer    366

Moim zdaniem to zasługa psl ale też lepiej gdyby 100 tys gospodarstw chodowało po 200 sztuk rocznie niż 10 tys ma po 2000 tys sztuk , wielkie molochy to zło i to widać trzeba by zakazać stwarzania wielki farm tak samo jak marketów i wszystkiego co jest wielkie

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

psl i po są winni wielkie hodowlę fakt też szkodzą rodzinnym gospodarstwom ale czy jest tych świń za dużo?no niewiem.Mój ojciec zawsze powtarza że Polsce bardziej grozi głód niż wojna.Niemcy jak wykończą nasze hodowlę to podniosą tak ceny że ludzi nie będzie stać na kg.parówki.

ZBINIU 83

saszeta    74

dziś sprzedałem po 3,75 zł netto na żywą....lokalna ubojnia

gdzie ta ubojnia?

Onomatopeja    62

Moim zdaniem to zasługa psl ale też lepiej gdyby 100 tys gospodarstw chodowało po 200 sztuk rocznie niż 10 tys ma po 2000 tys sztuk , wielkie molochy to zło i to widać trzeba by zakazać stwarzania wielki farm tak samo jak marketów i wszystkiego co jest wielkie

Trochę przesadzasz z tymi dużymi gospodarstwami jak ktoś się nie bał i zaryzykował to teraz ma.Najgorszy jest tucz nakładczy to on wszystko rozwala.Dużo bogatych cwaniaczków z tego żyje a głównie zakłady mięsne bo to one to napędzają i te tuczarnie w głównej mierze należą właśnie do zakładów mięsnych.

Michalmeer    366

Jak nie widzicie najwieksze zło to własnie wszystko wielkie , w wielkich hodowlach antybiotyków używa sie na potege , to ujmuje zdrowie ludziom , markety wielkie ceny niższe niż koszty produkcji z tąd sie to wsztysko bierze . bo jeden ma miec wszystko a drugi biadolić

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Rolnik1973
      Ja na dzisiejszy dzień nie mam ale cena ciekawi.
      Kontynuacja tematu: 

• Przez Sokol2
      Wszystkiego dobrego w nowym roku... mam na sprzedaż 15 szt czekać czy sprzedawać?
    • Przez benek79
      Moze tutaj bedziemy wpisywac cene prosiat.
      U nas kształtuje sie na poziomie 80zł do 120zł.
      Piszac u nas mam na mysli rejon Osiecin w kuj-pom.
    • Przez Elunia0113
      Witam,
      chciałabym się dowiedzieć jaka jest obecnie cena koni w tzw "pierwszej klasie" (najlepszych, najgrubszych) na wagę??

Dodatkowo proponowałabym, żeby podawać aktualną cenę ze swojego regionu, co ułatwiłoby orientacje w cenie koni na wagę.

Pozdrawiam
    • Przez krzysztofsb
      Ceny cieląt 2018 Zapraszam
      Kontynuacja tematu: