Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Michalmeer    483

Gdyby polski rząd tylko chciał zablokował by import do polski , w tym miesie jest tyle antybiotyków i reszty świństw że unia nawet by sie doczepić do czego nie miała . Ale polska to kraj gdzie wspiera sie inne państwa a swoich ma sie w du...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

@kabus55 słuchaj jeśli chodzi o to narzekanie to nie do końca to miałem na myśli. Głównym założeniem UE (oczywiście nieoficjalnym) jest wykończenie małych gospodarstw i to im się prędzej czy później uda. Jednemu się nie będzie opłacało i się wkurzy bo nie będzie robił za darmo, sprzeda ziemie albo odda sąsiadowi w dzierżawę, sam będzie musiał iść do pracy bo z czegoś żyć trzeba. Tak zrobi kilku czy kilkunastu rolników z jednej wsi i zostanie w niej jeden, dwóch czy trzech rolników którzy będą produkowali w dużych ilościach wieprzowinę, wołowinę, mleko itp. Do tego to zmierza i to od nas zależy w której grupie będziemy. Większość ludzi kiedyś chciała wolnego rynku, później wstąpienia do UE bo dostaną dopłaty i dotacje (tylko ludzie kombinują na krótką metę, każdy kij ma dwa końce niestety o czym dużo ludzi zapomina) a teraz nagle się obudzili bo ceny spadły a zakłady ściągają mięso z Niemiec, Danii czy Holandii. Zakłady są prywatne tak jak nasze gospodarstwa i ich wolna wola skąd będą brać surowiec. Rząd ma tyle do powiedzenia teraz co nic ponieważ UE zabezpieczyła się na takie okoliczności. A i jeszcze jeden przykład który mi przychodzi do głowy: Słyszałem już na własne uszy od kilku rolników hodujących krowy mleczne (ich stada liczą do około 10 sztuk krów) że jak uwolnione zostaną limity na mleko to cena mleka wzrośnie. Powodzenia 

 

Dokładnie, wszystko się zgadza. Z jednej strony jest założenie, aby małe gospodarstwa przestały istnieć, również polskiego rządu (kiedyś słyszałem taką wypowiedź), bo to jest powiedzmy sobie szczerze proces naturalny i nieodwracalny, a przy tym dobry dla sektora rolnego (niekoniecznie dla konsumenta- wyższe ceny, więcej chemii), a z drugiej strony w poprzednim PROWIE były dopłaty dla gospodarstw niskotowarowych, a to był śmiech ludzie mający 3-6 ha, czyli tacy którzy wiadomo że nie będą się już raczej rozwijać dostali kasę, za którą kupowali do gospodarstwa jedną starą maszynę rolniczą WTF???

Ja wiem, że zakłady są prywatne i nie wyobrażam sobie, aby rząd mówił właścicielowi co ma kupować, a co nie, ale jak czytam informację (niepotwierdzone, ale jestem skłonny w nie uwierzyć mając w pamięci afery z polską żywnością z ostatnich lat), że polskie zakłady przerabiają padlinę z zachodu kupioną za bezcen, to ja się pytam gdzie są polskie służby weterynaryjne, tu jest słabość państwa, podobnie z dopłatami do trzody, docierały informację, że Niemcy dopłacają 25 euro do szt, jeśli to prawda (rząd ma z pewnością takie dane) to Polska też powinna to chyba stosować, bo inaczej jak z nimi konkurować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

a jak to moze byc dobrze jak pośrednik obcina mi z zapłaty za swinki na fundusz promocji miesa i za moje pieniądze promowane jest mieso duńskie czy niemieckie to jest chory kraj z kazdej strony nas dymają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowlkp    3

Trzeba więcej  kupowac prosiaków dunskich niemieckich i holenderskich po 300 stówy a pózniej płaczecie ze po tyle musicie sprzedac ze sie nie opłaci.mówie o tych wiekszych. Sami nabijacie kabze zachodowi i ściągacie ten syf do Polski a przy okazji jeszcze posrednik sie bogaci a pózniej kolejny posrednik i ubojnia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zgadzam sie w 100% z kolega wyzej !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

dzis poszla maciora po 2zl ....

 

Ja bym po 2zł nie sprzedał,nie lepiej było ją zabić dla siebie i zrobić kiełbasy i innych wyybobów????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Też się zgadzam. Ale to nie tylko rolnicy kupują, są też te wszystkie zakłady mięsne (duże) co wsysają zagraniczne prosiaki i dają rolnikom aby im utuczyli (tucz kontraktowy czy jak tam) i to też jest sporo bo liczy się ilość i jakość, szybkie przyrosty, ponieważ polska świnia przy intensywnym tuczeniu rośnie 2 tyg dłużej. A czemu troszeczkę dłużej rośnie, a temu bo za młodu nie jest szprycowana tak jak jej koleżanki z Danii, Holandii, Niemiec itd. W moim powiecie 66% tuczników to tuczniki które za młodu przyjechały z zachodu. (u mnie powiat Starogard Gdański). Czy ktoś słyszał o Polskich prosiakach w Niemczech, o Polskich tucznikach w Niemczech, NIE bo Polska niby nie potrafi tuczyć... Polska się nie liczy...Polska jest tylko od poboru ich produktów...Bo Polska do unii weszła niby aby się rozwijać (gdzie nie gdzie się rozwinęła) ale naprawdę nie o to chodziło Francji i Niemcom. Edit: a i żeby się nie czepiać tylko zachodu głównymi winowajcami są także nasi rygorystyczni urzędnicy którzy zawsze mają więcej racji od urzędników UE, no i nie mamy rządu który by zrobił z tym porządek. A nie mieć rządu to jeszcze jeszcze ale gorzej tak jak Polska ma rząd który dobija rolników i to nie tylko rolników ogólnie całą ludność pracującą, pracującą ciężko i bez układów, złodziejstwa tak jak robią to nasi na wyższych szczeblach urzędów. Niektórzy mogą się nie zgadzać ale gdzie i kogo by się nie pytał to każdy powie to samo.

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Tomek. nie dzieki mi by nie smakowalo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

cena 3.50 plus vat okolice ostrzeszowa

 

 komu sprzedajesz?? u mnie dziś poszły po 3.70 netto - gmina Grabów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Po pierwsze jak kolega napisał jak rząd by chcial to by z tym syfem zrobił z zachodu porządek bo niemiec nie oddaje za darmo dobrego miesa tylko stary szajs naszpikowany taką ilością chemii i antybiotyków że jak by ludzie sie dowiedzieli to sami by to blokowali ! 

Następne 

-dawniej całe wsie trzymały świnie i spędy pękały w szwach ! 20 mil świń i nie trzeba było zachodniego łajna ! poza tym kto chciał by mieć tuczarnie 2 tys za rogiem ?? niby dobre to ? smród na całą okolice i co za mięso sama chemia i to ma być ta jakość tak samo jak fermowe kurczaki o smaku ryby i czarnych kosćiach  ale mi jakosć !!! 

Mówią dużo i tanio  a dlaczego ??? jakieś przetargi w państwówce to tysiące zł kosztuje co kolwiek a my za darmo mamy robić ? kpina zacznijmy swoją prace cenić czemu materjały budowlane nie tanieją przeciez tego w bród ? czemu traktory nie tanieją moga ilością nadrobić niech ogranicza koszty i zmniejszą ceny o połowe tanio i duzo!! i najgorsze jest to że rolnicy sami tak gadają niewolników z siebie robią w urzedach wszedzie kase chca brać a my mamy tanio robić ?? z jakiej racji ?

 Oglądam Polska to też wieś od 2 lat i na samym początku jak asf wyszedł tylko z pisu sie interesowali sami rolnicy z podlasia chwalili że tylko z pisu poseł Abramowicz np pomagał im dużo w sprawie ziemi słupów również pomagają rolnicy ich chwalą i to nie od wczoraj pomagają a wam źle po psl nie robią nic źle pis coś robi też źle ....Polacy ...

Co do małych gosp dlaczego mają upaść niby ? bo mają dużo i tanio robić ? i to ma być dobrze to jest SYF niesamowity ! tych gosp jest koło miliona ito są miejsca pracy i co do opieki pójdziemy ? na zachód pojedziemy na zmywak ? Do czego to dąży ;/ nie ma gospodarza w tym kraju! ta kolalicja rządzi już ile lat i co zrobili dla rolnictwa ? 


wystarczyło by jak odpowiednie aparaty państwowe uczciwie badały mieso do polski z zachodu improtowane nie nawieźli by za darmo zakłady miesne syfu musieli by albo dobre mieso przywieśc ale nie za grosze albo wcale :)

 A co do ziemi można by było jak pis proponuje sprzedawać ja tylko indywidualnym rolnikom z okolic miejsca tego pola zameldowanym w gminie i przez 10 lat nie mógł by tej ziemi sprzedać !! i jeszcze jakies tam chyba wymogi były.

 A z pomorem to musieli by jak wykryto go natychmiast wystrzelać dziki jak w innych krajach ale nie w polsce zakazano odstrzału i kazano płoty rolnikom budować bo państwowe dziki chorują! 

Posłowie pis w programie mówili w niedziele że są pieniądze na otwieranie małych zakładów przez rolników i można to zrobić tylko trzeba chęci !

a i jeszcze jedno władza musi sie zmienić ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Sam do Podlasia mam daleko ale te wysokie płoty to powinni postawić na ulicy wiejskiej w Warszawie, a do wysokich płotów to jeszcze fosa i kolczatka bo jeśli tak dalej będzie w Polsce szło to znajdą się tacy którym uda się wejść na salę sejmową i wysadzić wszystkich tam biesiadujących. :) A wtedy bym się śmiał haha  :D  :lol: tak jak oni teraz z frajerów i pajaców no i może za miesiąc jeszcze z kogoś...

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowlkp    3

 my produkujemy dla wszystkich tylko nie dla siebie najgorszy syf idzie do nas ale nasz kochany rzad na to pozwala nawet szwaby swoich swin nie chca zrec tylko wszystko do nas a nasze ubojnie kontrakty popodpisywane z niemcami i z dania na nasze mieso a ze mozna tanio kupic z rolnika głupka zrobic a co tam i tak za darmo odda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Dzisiaj sprzedane cztery sztuki po 3.50 + vat średnia waga 136 kg szt :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Dzisiaj sprzedane cztery sztuki po 3.50 + vat średnia waga 136 kg szt :blink:

 136 kg to ładna waga :) tylko nie ta cena ;/ 

ja rozumiem że jest kryzys embargo ale chociaż 4,70 jak by było to jakoś by sie kulało ale nie 3,50 ;/ i to jeszcze jak śmiecia traktują na spędzie jak ci sie nie podoba cena to wynoś sie z niemiec przyjadą ;/ starzy rolnicy to mówią że jeszcze nigdy tak źle nie było na roli ;/

 

a w uni to powinna być jednolita polityka a nie że jedni tak drudzy tak ;/ jak my mamy sie równać z nimi jak oni maja 2 razy wieksze dopłaty i jeśzcze słyszy sie że mają do produkcji być może do eksportu ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    47

Dzisiaj poszło 6 szt. po 3.40 + vat  Wielkopolska.

Nic tylko kupować i robić interes na nich... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Powiem tak chciałbym aby dopłat nie było, pod warunkiem że cena minimalna w skupie była by mniej więcej: tuczniki 5 brutto, opasy 8.5 brutto, owies chociaż 550zł, żyto 650zł, pszenżyto 700zł, jęczmień 750zł, pszenica 800zł, wiem że dla niektórych głupie ale było by wspaniale ale wróćmy do tematu czyli do realiów a więc o takich cenach możemy pomarzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Założyłem temat ceny i komentarze by można coś ustalić żeby nie dać się okradać, ale ktoś z RZĄDU poprawił po swojemu by rolnik nie miał głosu.

Po co? To byłby zbyt rozległy temat, poza tym jest temat o opłacalności, ten zostawmy od cen. A nie chciałbym dawać wszystkim po kolei % bo rozumiem sytuacje, ale za dużo postów o opłacalności, za mało konkretów (tzn cen).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

Lesssiu007 - taka mała uwaga, program o którym piszesz nosi tytuł "Wieś to też Polska"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

@Lesssiu007 Ja nie mówię że same fermy po 2000 szt tuczników i 300 krów sztuk albo więcej to dobre. Moim zdaniem również  rolnik który ma kilka sztuk świnek ma lepsze smakowo i jakościowo mięso niż taka fermówka pędzona na antybiotyku ale niestety do tego to wszystko zmierza. Ja już od jakiegoś czasu przestałem się łudzić że na dłuższą metę małe gospodarstwo ma przyszłość w dzisiejszych czasach no chyba że jakaś produkcja ekologiczna bo to ma jakąś przyszłość tak mi się wydaje przy wzroście masowej produkcji  żywności. Mówisz też o jednolitej polityce rolnej w UE. Myślisz że polska wpłaca tyle samo do budżetu co np . Niemcy ? No ja myślę że dużo mniej i o jednolitej polityce rolnej możemy zapomnieć przynajmniej narazie. Co do PiSu to może i mówią mądrze ale tak jak pisałem prezes ma osobiste urazy i nic dobrego to nie przyniesie na linii Polska-Rosja. 

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

milanreal1 racja ,ale emocje za duze i mając dość oddawania za darmo nie dziw się że piszemy nie w temacie  ,swoja drogą podawajcie ceny ze skupów  z okolicy ,3.40 Gniezno

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

 136 kg to ładna waga :) tylko nie ta cena ;/ 

ja rozumiem że jest kryzys embargo ale chociaż 4,70 jak by było to jakoś by sie kulało ale nie 3,50 ;/ i to jeszcze jak śmiecia traktują na spędzie jak ci sie nie podoba cena to wynoś sie z niemiec przyjadą ;/ starzy rolnicy to mówią że jeszcze nigdy tak źle nie było na roli ;/

 

a w uni to powinna być jednolita polityka a nie że jedni tak drudzy tak ;/ jak my mamy sie równać z nimi jak oni maja 2 razy wieksze dopłaty i jeśzcze słyszy sie że mają do produkcji być może do eksportu ;/ 

To dobrze że poszły w cenie żywca a nie jak maciory,jeszcze lepiej jak by były po5,50 to tysiączek by był do przodu :wub:  ,można tylko pomarzyć  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

Co się dziwić, że rząd dąży do likwidacji małych gospodarstw jak właściciele dużych też najchętniej by nas wchłonęli. Kiedyś u mnie na wsi rolnicy sąsiadowali ze sobą na polu i nie było żadnych problemów, a dzisiaj mam za sąsiadów takich "większych" rolników i non stop problemy - a to zlikwidują granicę, a to zniszczą mi poplon odorując granicę po mojej stronie, a to jeżdżą po moim polu - i jak tu się nie wnerwić? A co do ceny, jutro się okaże, obstawiam 3,60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj