Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

szymekrolnik89    117

Co gadacie za bzdury nie ma polskich rzeźni wszystko sprzedane przecież mogą sobie robić co chcą tak samo z tuczem nakladczym jest. Drastyczne spadki są juz od 3 miesięcy każdy zna przyczynę a nikt nic nie robi z tym. Wymyślili doplate do przechowalnictwa ale oczywiście mięsa z zagranicy

Edytowano przez szymekrolnik89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

To są skutki germanizacji Polskiego rolnictwa. Nie ma opłacalności bo nie ma Polskości. Teraz będzie germańska niewola. Ale co ja sam nie dam rady tego zawrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Chociażby każdy Polski rolnik kupował Polskiego prosiaka, czy sam hodował maciory to i tak nic nie pomorze. Plan zniszczenia Polskiej hodowli działa od wielu lat.

Jeżeli my się nie dostosujemy to Niemcy sami będą hodować świnie na Polskiej ziemi, zresztą robią to już od jakiegoś czasu. Sprowadzają własne świnie, budują własne tuczarnie, masarnie itd. Jedynym kto to może zatrzymać to Polski rząd. Ale nie tak łatwo będzie zatrzymać tą machinę.
Dlatego dają teraz nielicznym Do 70zł do tucznika na otarcie łez. Oczywiście ustawa jest tak skonstruowana, żeby jak najmniej Polskich rolników z niej skorzystała. Jednak taka doraźna pomoc nic nie da. Albo nie wiele da. Gdyby jeszcze wprowadzili dopłatę na czas nie określony, to może tak. Ale tylko na 3 miesiące? Ale dalej co? Karawana jedzie dalej. A cena jak była niska tak będzie. Później znowu rolnicy wyjdą na ulicę i co usłyszą? "No przecież znowu dostaliście dofinansowanie i jeszcze wam mało?".
Później nie ma się co dziwić, że miastowi i media gadają jak to mamy "dobrze" bo ciągle dostajemy dofinansowania, do obór, do tucznika, do maszyn, do ziemi, do suszowego, do cielaków, do mleka, odliczamy VAT, jesteśmy w KRUSIE itd. tylko co z tego jak i tak się nie opłaca. Bo nigdy się nie będzie opłacało, jak rolnik nie będzie miał dobrej ceny za swój produkt i za swoje nie będzie inwestował tylko musi brać kolejne kredyty albo stać w miejscu i się cofać. 

Zresztą w taki sposób zniszczyli cały Polski przemysł, wielkie zachodnie koncerny zaczęły podkupywać Polskie firmy a rząd sprzedawał za 30 srebrników. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

te 70 zł to tylko poróżni rolników o ile to wypali , a dofinansowanie powinno być tak jak maja niemcy do maciory biora obecnie chyba 1020 euro

a wprowadzenie takiej dopłaty teraz u nas troche by pomogło choć i tak z tej pomocy korzystały by zagraniczne spółki produkujace prosiaki u nas

tak to jest gy sie chciało do uni trzeba było sie na to najpierw przygotować a nie dać d*py żeby potem nas ruchali jak tylko moga

żeby nie było byłem za przystapieniem ale nie w taki sposób jak to politycy załatwili bo już mało brakowało żeby w 2000-2004  roku rolnictwo nie padło bo chcieli sie przypodobać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

A Pan S  twierdził że nie da rady wprowadzić dopłaty do trzody chlewnej do loch w cyklu zamkniętym a u Niemców można. Można dać doraźną pomoc 70zł do tucznika w cyklu zamkniętym, a u tego ,,biedaka" nic się nie dało zrobić. Najlepiej Panie były na szczęście ministrze było sprzedać Polską trzodę za kilka srebrników w unii wprowadzić zamieszanie w dopłatach gdzie nikt tego nie kazał Panu robić, jestem ciekawy czy kiedykolwiek ktoś pociągnie Pana do odpowiedzialności za szkodzenie Polskiemu rolnictwu, tak tak za pchanie do Polski bezcłowej pszenicy z Ukrainy i jeszcze pewnie parę kwiatków by się znalazło.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

A u mnie dziś pięknie  :) ,skupujący na skupie sam był i ani 1 tucznika, to mi się podoba i czekamy na dłuższe mrozy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

3,20-3,30zł netto za kg żywca. Kolego @Gremlin ale zainteresowania to masz obłędne (dziewczyny z sexy figurą, bo z twarzy to jestem tolerancyjny - grunt to figura) opis mistrzostwo świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

3,20-3,30zł netto za kg żywca. Kolego @Gremlin ale zainteresowania to masz obłędne (dziewczyny z sexy figurą, bo z twarzy to jestem tolerancyjny - grunt to figura) opis mistrzostwo świata.

Boli cie coś ??? ja się twojego profilu nie czepiam ,to ty odczep sie od mojego :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

3,4+vat spadek 10gr co przed świętami @gremlin ale się rozszalałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Jak wprowadzą podatek to nikt nie będzie na kontrakcie, bo tyle co mają korzyści ze stałego odbioru to pójdzie do państwa. A kontrakty nie są wcale takie dobre bo jesteś uwiązane gorzej jak w banku. Zależy na jakich warunkach jeszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Jestem za tym podatkiem . w Polsce powinny byc hodowane polskie swinie a nie niemieckie czy dunskie .


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

A jakie znaczenie ma odbiór kontraktowy do tego skąd jest prosie? Przecież możesz być na kontrakcie hodując Polskiego tucznika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Już wiecie dlaczego unia nas tak pragnęła rynek zbytu i tania produkcja w polsce a zarabiają duńczycy holendrzy i germany a mu w gównie wiecznie i hodujemy dla nich chwalą się jaki to eksport mięsa od nas a tak naprawdę to wywożą co swoje ma my na tym nie zarabiamy  ,Na początek dała chłopcom ciągniki które maja wartość 30-40 % wyższą żeby dopłaty się zwróciły a kredyty w ich bankach ciągniki nie polskiej marki .

U nas po 3,4zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

oo to zobaczymy czy beda tak szybko podnosic jak opuszczali, wychodzi 15gr podwyżki to powinni 20gr najmniej podsniesć :D:D

Edytowano przez Matys1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

poubojowo propozycja na dziś to 4,90 netto za E za 50 sztuk, czyli podwyżka o 20 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

poubojowo propozycja na dziś to 4,90 netto za E za 50 sztuk, czyli podwyżka o 20 gr

 

Powiedziałbym że 10 gr podwyżka, bo po świętach były 4,8 zł.

 

Odnośnie dopłat to gdzieś czytałem że "widełki" są od 30 zł/szt do 70 zł/szt.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Cena u mnie bez zmian od 2 miesięcy 3.40+VAT I cena prawdopodobnie poleci w dół tak powiedział kupujący!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj