Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Janek1801    9

Oczywiście, że złożyłem. Nawet pewien cwaniak poseł, który chciał zabłysnąć w rejonie jaki to on jest super powiedział, że Ci, którym wniosek został negatywnie rozpatrzony, mogą składać jeszcze raz. Ludzie znowu się nachodzili po 5h stali w kolejce tylko po to by usłyszeć, że nic nie dostaną...

 

@

RafaKdziela

 

Widzę, że inteligencją i kulturą to raczej nie błyszczysz. Pewnie, najlepiej wyjdź na ulice i zacznij się bić z rolnikami, pokazując jaki to jesteś najmądrzejszy. 
Nie od dziś jestem rolnikiem i widzę jak zachowuje się rynek ceny do danej sytuacji. Zresztą koledzy wyżej pisali jaką mają obniżkę ceny po szykuje się hajs dla rolnika. Więc tak czy siak te dopłaty i tak pójdą do ZM i pośredników, tyle tylko, że przez nasze ręce.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Podtrzymuję zdanie o Tobie ,bo tylko ferment siejesz .

Ja kończę edycję pod tytułem świńki u mnie .Kredytów nie mam i odpuszczam sobie ten temat .Niech  pośrednicy się martwią o to ,żeby mieli z kąd brać towar .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nierób tego pośrednikom oni też mają rodziny muszą z czegoś żyć a w naszy rejonie to tyle co mrówek i wszyscy piszą że konkurencyjne ceny dają :D B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

No nierób tego pośrednikom oni też mają rodziny muszą z czegoś żyć a w naszy rejonie to tyle co mrówek i wszyscy piszą że konkurencyjne ceny dają :D B)

Niechaj ziemia im lekką będzie! Amen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Msx do sztuki to70 zł tak pewne od 14 albo 16 bedą zbierać wnioski


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Skąd masz informację,bo jak narazie to jest projekt przesłany do konsultacji.Jeżeli  jest prawdą że cała pomoc wynosi około 150 milionów złotych zpodziałem  na pół między trzodę i mleczarstwo to realnie wyjdzie  około 40 zl . Cena Niemcy 1,25 euro E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na jakiej podstawie to wyliczyłeś jeszcze wnioski nie złożone jasnowidz jakiś czy co B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dokładnie kolega jasnowidz ,a mało tego koledze styknie 40 zł .Kto by się spodziewał takiego obrotu sprawy wysocy urzędnicy w TV ,co dzień trąbią o 70 zł do sztuki ,a tu kolega nasz z forum uprzedził rządzącą ekipę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Polska otrzymała kwotę 28 946 973 euro + taka sama kwota ze środków krajowych. To daje 123mln na świnie i tyle samo na mleko.

Trzeba jeszcze uwzględnić, że tylko 30% dostanie dofinansowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Przeczytajcie dokładnie projekt ,wysokosc dopłaty do!!!!!70zl sztuka.Wersja którą czytałem dołożenie przez Polske 28mln ale złotych.Kwartalnie ubija się prawdopodobnie około 2mln sztuk kwalifikujących się do dopłaty .Opcja że rząd dołozy 28mln  ale euro wydaje się mało możliwa Mxymalna kwota całkowita na trzodę 120mln przy załozeniu że rząd dołoży  60mln zl. Mniej optymistyczna wersja, całkowita kwota  90mln do podziału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i co z tego że się ubija a ile jest tych w cyklu zamkniętym do 2000 tysięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No cały czas o tym piszemy ale też nie można twierdzić że będzie 40 okaże sie jak wnioski będą przyjęte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Do 70 czyli może być nawet 7 zł czy 70 gr w zależności ile będzie sztuk zgłoszonych o pomoc we wnioskach. Podobna sytuacja będzie przecież z dopłata do materiału siewnego bo też ma być do 80 zł he he a wszystko okaże się we wrześniu i analogicznie w zależności od ilości hektarów zgłoszonych o pomoc tyle będzie wynosiła dopłata do hektara. Szkoda że pominięto producentów prosiąt ale jeszcze dziś może się to wszystko zmienić do 24 mają jeszcze czas na obrady. Cena z wczoraj 3.30 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej nic się nie zmieni kto dziś o tym myśli masz rację ale nie w tym przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Szczęśliwego Nowego Roku i życze nam rolnikom aby Nowy Rok przyniusł nam prawdziwą cenę za tucznika :)


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Dziekuje. rowniez zycze Wam wszystkiego dobrego i wysokich cen zywca.


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

Czym my się jaramy?

 


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

Cena z sylwestra 3,10 zł netto . Bez zmian przez miesiąc. Oby nowy rok był lepszy..... bo pewnie gorszy juz nie może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

@up żebyś sie nie zdziwił,

gdy świnie było po 4,5 netto to cena 3 zł była nie realna - teraz jest 3zł i nikt nic nie robi, wszyscy żyją dalej

jeśli cena spadła do 3zł to może spadnąć i na 2..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Na ostatnim skupie starego roku cena spadła z 3.2 na 3.0 +vat. Idzie ku zagładzie Polskiego Rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

dobrze ze taka cena.Sprowadzajcie jeszcze wiecej Dunczykow po 280zł to moze zmadrzejecie

 

Masz rację .Może co niektórzy w końcu zmądrzeją ,co śmiem twierdzić ,że raczej nie .W moich okolicach budują i mają zamiar budować wielkie tuczarnie i na co to komu ? Opodatkować tucz kontraktowy i szczegółowo badać mięso sprowadzane z zagranicy .A co robi główny lekarz weterynarii ,gdy z Szwecji sprowadzają 25letnie mięso ,ja się pytam ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2063

 

szczegółowo badać mięso sprowadzane z zagranicy

to jest podstawa, żeby cena mogła być wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj