Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
deere2140    21

Gdzie taka cene dostales i za jaka partie tucznikow ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Gdzie taka cene dostales i za jaka partie tucznikow ?

 

lokalna ubojnia na granicy lubuskiego i wielkopolskiego , partia 26 tuczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Agencja jeżeli już to DO 70zł wypłaca. Czyli może być mniej i tylko do cyklu zamkniętego, czyli jeżeli wyhodowałeś własnego prosiaka urodzonego w Twoim stadzie i sprzedałeś go jako tucznika. 

Nikt inny nie dostanie nic, nawet jeżeli kupiłeś Polskiego prosiaka od sąsiada, albo sprzedałeś swojego prosiaka. Dlatego zamiast tych wszystkich dopłat/dofinansowań powinni zrobić, tak, żeby każdemu się opłacało. Ale już nie możemy powiedzieć, że rząd nic z tym nie zrobił. A najlepsze jest to, że dopłatę dostaną Ci (cykl zamknięty), którzy obecnie mają najlepiej(chodź i tak nie jest kolorowo). Bo własny prosiak to redukcja kosztów o jakieś 100zł na tuczniku.

 

 

To jak swoje prosiaki sa o 100zł tańsze to po co kupujecie duńczyki  wychować sobie prosiaka i bedzie taniej


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Agencja jeżeli już to DO 70zł wypłaca. Czyli może być mniej i tylko do cyklu zamkniętego, czyli jeżeli wyhodowałeś własnego prosiaka urodzonego w Twoim stadzie i sprzedałeś go jako tucznika. 

Nikt inny nie dostanie nic, nawet jeżeli kupiłeś Polskiego prosiaka od sąsiada, albo sprzedałeś swojego prosiaka. Dlatego zamiast tych wszystkich dopłat/dofinansowań powinni zrobić, tak, żeby każdemu się opłacało. Ale już nie możemy powiedzieć, że rząd nic z tym nie zrobił. A najlepsze jest to, że dopłatę dostaną Ci (cykl zamknięty), którzy obecnie mają najlepiej(chodź i tak nie jest kolorowo). Bo własny prosiak to redukcja kosztów o jakieś 100zł na tuczniku.

 

Tylko, że zapominasz o tym, że w cyklu zamkniętym dochodzą koszty własnej pracy itp. I dużo trudniej jest odchować dobre prosię niż kupić gotowe i je potem tuczyć. Nie sztuka utuczyć kupnego warchlaka, bo największe problemy tu są właśnie przy maciorach, kryciu, odchowie prosiąt itp.  Cena 3,30 zł netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Sprzedane po 3, 50+vat co do tej dopłaty to ludzie oszaleli. Wszyscy sprzedawają mimo ze swiniaki mają 100kg ... chore.. i tak dostanom po 30zł i wielkie "halo" ...


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Ludzie dostają wściku d..y, sprzedają co się da bo będą dopłacać po 70 zł. Nasłuchali się szczątkowych, wyrwanych z kontekstu sloganów i już liczą.

 

Po pierwsze- jeszcze nie ma żadnego!!! rozporządzenia w tej sprawie, wszystko jest w negocjacjach międzyresortowych, żeby wszystko było tak jak głoszą

to się wszyscy muszą zgodzić, z ministrem finansów na czele!

Po drugie- z Unii są obiecane 28.5 mld euro na mleko i świnie, państwo ma tyle samo rzekomo dołożyć i dzielić po równo 50/50 na oba cele.

tylko skąd wezmą kasę skoro nie mają na dopłaty i inne cele i obietnice wyborcze.

Po trzecie- zobaczcie na kilka ostatnich stron z tematu i zobaczcie co się dzieje między nami rolnikami, niektórzy by się pożarli o te parę stów 

gorzej jak bezpańskie psy o padlinę.

A po czwarte i może najważniejsze- żadna z kwot typu 30,50 czy nawet te 70 zł nie uratuje niczyjej hodowli i finansów, bo to gwarantuje tylko!!!!!

w miarę stała rentowna cena która przyniesie o wiele więcej zysku niż ten ochłap, który jest kolejnym zapchaj tematem- nie jeden zapomni na 

jakiś czas np. o dopłatach, czy pomyśle strajkowania i blokowania.

 

Podsumowując, coś tam pewnie i ja dostanę jak będą dawać ale 100 razy bardziej chciałbym mieć dopłaty w grudnia jak to bywało na początku,

wydałbym na tańsze środki do produkcji( a nie po cenach w kwietniu czy maju) i więcej bym zaoszczędził niż ewentualnie dostanę jałmużny i tyle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znając jak PiS pracuje to rano już może być a to że dopłat nie ma to nie brak kasy tylko wina poprzedniego rządu bo o system nie zadbali i nie można naliczać to nie od dziś było wiadomo


To co z Cb za gospodarz że  kasy na środki produkcji nie masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

 

 

To co z Cb za gospodarz że  kasy na środki produkcji nie masz ?

O takie właśnie przypadki mi chodzi, nie rozumie się prostego języka i ocenia kogoś na podstawie własnych mylnych spostrzeżeń. ;)

 

Pisałem co można gdyby tak dla jasności. tyle ode mnie

 

 

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

nie wszyscy siedza w obdrapanej chacie w ciuchach z lumpeksu i tylko pompują kasę w gospodarstwo, dlatego środki do produkcji kupuje sie za doplaty. I nie krzyczcie na mnie za ten wpis ale wiem to z doświadczenia i obserwacji. A co do tych 70zl to nie pomogą za wiele bo to itak nie wystarczy na uzyskanie dochodu za1szt. Na czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

 

 

nie wszyscy siedza w obdrapanej chacie w ciuchach z lumpeksu i tylko pompują kasę w gospodarstwo, dlatego środki do produkcji kupuje sie za doplaty. I nie krzyczcie na mnie za ten wpis ale wiem to z doświadczenia i obserwacji. A co do tych 70zl to nie pomogą za wiele bo to itak nie wystarczy na uzyskanie dochodu za1szt. Na czysto.

 

Popieram. 

 

Dopłaty są uznawane jako element który ma zasilić kieszeń w pewnym okresie czasu. A można wydać na co się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Ciekawe jak to będzie bo  od października w Polsce są różne ceny np. ja najwięcej dostałem 4,10 zł a najmniej 3,20zł i w obu sytuacjach dostanę 70zł? :) jakby tak było to średnia by wyszła około 4,35 za kilo przy 100kg masie .Ja tak głośno myślę i sądzę że po 70zł będzie do ceny skupu 3zł a 20zł do 4zł tak że już widzę jak nam nawalą ja dziś sprzedałem 20sztuk za 3,20zł a ten co brał to mówi że jakby dopłat nie wymyślili to dałby tak jak w zeszłym tygodniu czyli 3,7zł spekulanci pie....ni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt nie będzie się bawił w takie rzeczy to tak jak z suszą było jeden miał 30% strat jeden 80 % a każdy dostał tyle samo a ile będzie to się okaże jak wnioski będą przyjęte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

To straty nie masz bo na prosiakach masz niezłą kasę

 

zarąbistą, średnio po 160 za 30-paro kilowe prosie, chyba nowy traktor kupię, żeby mi nie odbiło od tego bogactwa

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu77    0

Już usłyszeli o tych niby doplatach i dzisiaj waga żywa 20 gr w dół,sprzedane po 3.2 powiat krotoszyn.Mam dość niech to wszystko podorasta i w pizdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

kto dostał suszowe to dostał ja akurat nie dostałem ponieważ mam chodowlę ale to już inny temat,   dziś sprzedana 6 maciora w tym roku,  cena na dziś 2+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Już widzę te przyszłe ceny w 2016, świnie raczej bez zmian bo prawdziwych działań wspierających brak a zboże może jeszcze stanieje

i nie będzie gdzie opchnąć bo kupę ludzi co by spasło w domu to będzie chciało sprzedać. Poezja <_<

 

U mnie się dzisiaj sprzedać nie dało, limit od zakładu i zapisy na kolejny tydzień a niektórzy napaleni na te niedoszłe pieniądze to by wywieźli i takie wielkości mego owczarka. Na szczęście cena nie spadła( na razie). 

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Ja też nie dostałem suszowego, bo przecież hodowca taki bogaty, że mu się nie należy ;)

 

P.S tak myślałem, że ceny przez tą dopłatę, której jeszcze nie ma polecą w dół. To jak ludzie faktycznie coś dostaną to  cena max. 2,5zł i tyle z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

suszowe to było dla cwaniaków polityków co nakupili hektarów za grosze i udają że coś sieją i są wielkimi rolnikami.

 

A uczciwie pracujący i hodujący to wiadomo, jak Żydzi od Hansa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Ja widzę że dużo ludzi usłyszało o dopłatach do cyklu zamkniętego to im zazdrość d*pę ściska a te same osoby swego czasu pisały na tym forum że cykl zamknięty to zło najgorsze. Skoro tak łatwo prosiaka wyhodować to połowę tych pięknych tuczarni przerabiać na pomieszczenia dla loch i już będzie te 100 zł więcej zysku na sztuce hehe Jakieś 50 zł to może przy dobrej cenie się zaoszczędzi na swoim prosiaku a 100 zł to jak ktoś ma zero profilaktyki i duże szczęście że mu te szczury nie zdechną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też nie dostałem suszowego, bo przecież hodowca taki bogaty, że mu się nie należy ;)

 

P.S tak myślałem, że ceny przez tą dopłatę, której jeszcze nie ma polecą w dół. To jak ludzie faktycznie coś dostaną to  cena max. 2,5zł i tyle z tego będzie.

 

A wniosek złożyłeś chociaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

No właśnie mówisz ze lepiej mają Ci z cyklu zamkniętego a to do dunczyka ZM chcą dopłacać więcej.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja też nie dostałem suszowego, bo przecież hodowca taki bogaty, że mu się nie należy ;)

 

P.S tak myślałem, że ceny przez tą dopłatę, której jeszcze nie ma polecą w dół. To jak ludzie faktycznie coś dostaną to  cena max. 2,5zł i tyle z tego będzie.

 

Janek Tobie to powinno się sękatym kijem z głowy wybić resztkę tego ,co tam masz ,bo pie..rzysz bzdury .

 

Dziś sprzedałem świniaki po 3,3 netto miały ponad 140 kg brutto .Większa ilość .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj