Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Michalmeer    483

Sprzedaż bezpośrednia tak ale ilu może sobie na to pozwolić ? bardzo mało ludzi , pozatym to nie pewnie co i jak z wymogami teraz są takie a za chwile mogą tak podnieśc ze ludzie to pozamykają


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Niby komu to mięso sprzedacie? Na targu?
 

Jak ktoś jest chętny na takie mięso, to kupuje sobie świniaka, najmuje rzeźnika i w garażu mu to ładnie ubije a sąsiadka jak będzie chciała to sobie przyjdzie i tak kupi kilo kiełbasy bez podatku. Co za problem?

 

Więc jakoś nie widzę, żeby ta sprzedaż bezpośrednia znacząco poprawiła rynek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lagunal6    2

krilan06  wcześniej kolega pisał ,jak możecie zablokować budowę tej fermy .No ,ale to się musi chcieć !.

Ja mam do Ciebie blisko to mogę pomóc :-)

 

lepiej zajmi sie swoimi sprawamy zazdrosniku jeden.Postaw sie w  roli wlascicirla zakladu albo swojej.chcesz powiekrzyc swoja chlewnie a twoi zazdrosni sasiedzi powiedza NIE  i nic nie zrobisz.Ludzie co sie z wami dzieje.to jest wies wiec jak mamy sie rozwijac.jak nie pasuje do do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

lepiej zajmi sie swoimi sprawamy zazdrosniku jeden.Postaw sie w  roli wlascicirla zakladu albo swojej.chcesz powiekrzyc swoja chlewnie a twoi zazdrosni sasiedzi powiedza NIE  i nic nie zrobisz.Ludzie co sie z wami dzieje.to jest wies wiec jak mamy sie rozwijac.jak nie pasuje do do miasta.

 

A co to za rozwój jak drugiemu życie utrudniasz niech fermy sobie na odludziu stawiają nikt im nie broni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie fermy są w obcym kapitale niech postawiają u siebie w Niemczech albo Danii lagunal6 tu nie chodzi o zazdrość tylko o to żeby jeden nie zabrał majątku milionom ludzi.Zobaczcie co się dzieje jacy ludzie chciwi i łakomi wystarczy popatrzeć na polityków jak podskakują i demonstrację urządzają jak rolnicy protestowali to wyzywali od frajerów a teraz nie mogą pogodzić się z przegraną.


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerkus    0

chyba się pogubiłem ? dwie strony postów i żadnej informacji o cenie - to na pewno temat "Cena trzody 2015"?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

lepiej zajmij się swoimi spawamy zazdrośniku jeden.Postaw się w  roli właściciela zakładu albo swojej.chcesz powiekrzyc swoja chlewnie a twoi zazdrośni sąsiedzi powiedzą NIE  i nic nie zrobisz.Ludzie co się z wami dzieje.to jest wieś wiec jak mamy się rozwijać.jak nie pasuje do do miasta.

 

Jeżeli stawia rolnik to sprzeciw sąsiada jest świństwem, ale jest też druga strona medalu jeżeli dany budynek będzie uciążliwy dla sąsiada to też nie można mu się dziwić. Znam taką wioskę w której jeden rolnik rozwinął tak produkcje trzody że niedużą wioskę "zagazował" całą, z każdym żył w wiosce dobrze ale nie ukrywajmy że duża część zwracała mu na ten zapaszek uwagę.

 

Więc do każdej sytuacji trzeba podejść indywidualnie, prawda jest taka że sąsiad ma bliżej do mojej chlewni niż Ja (dzieli to lasek więc sporo zatrzymuje) ale jest ten komfort że mieszkam na kolonii.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Mi też ludzie gadali, że im śmierdzi i dlatego mnie zablokowali. Tylko jak chcą gnojowice to pierwsi w kolejce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

lepiej zajmi sie swoimi sprawamy zazdrosniku jeden.Postaw sie w  roli wlascicirla zakladu albo swojej.chcesz powiekrzyc swoja chlewnie a twoi zazdrosni sasiedzi powiedza NIE  i nic nie zrobisz.Ludzie co sie z wami dzieje.to jest wies wiec jak mamy sie rozwijac.jak nie pasuje do do miasta.

 

O właśnie dobry temat uchwyciłeś .Masz rację mi nie pasują jakieś fermy i tym bardziej takie ,co były wspomniane .Bardzo chętnie pomogę koledze blokować taką inwestycję łącznie z rodziną ,która mieszka od wspomnianej okolicy kilka km .

Co do zazdrości to jestem daleki ,ale nie cierpię cwaniactwa i będę to tępił .W tej sprawie zadzwonię w poniedziałek do ODR w Tucholi i spytam się ,jak można jeszcze zablokować tą inwestycję oraz do P Marka z Izb w Tucholi .Pozdrawiam serdecznie :-)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Im się opłaci a indywidualne się nie opłaci hodować trzody, czasami wpadam w bory i ciekaw jestem kto to buduje i na jakich zasadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dziś pojechały świniaki po 3,3 netto .średnia waga 140 kg brutto.Sprzedałem większą ilość .

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz86    0

Rafakdziela:

Cena u Ciebie w porównaniu z ubiegłym tygodniem na + - czy bez zmian?

Dość ciężkie sztuki sprzedałeś, nic taniej nie liczyli za przerosty?

 

U mnie powiat brodnicki 3.5 zł/netto spędowa, a dla stałego dostawcy +20 gr.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Dzisiaj 3,30,- netto spadek o 10 gr. w porównaniu do  zeszłego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ja sprzedałem gościowi dziś tucznika za 485zł miał 130kg.

Cena na spędzie 3.40+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj