Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

marti1980    31

Chłopaki ja zajmuje się warzywami i nic ze zwierzętami wspólnego niema.Ale mialem kiedyś świni i to nie malo ale jakies 12lat temu rzuciłem to w ch.....e i żeby mnie nie kusilo przerobilem chlewnie na przechowalnie.I to byla najlepsza decyzja w moim życiu.Na rynku warzyw tez są doly i to czasami naprawde duże ale mam różnorodność i cos zawsze zapłaci.Ile można dokładać to tych świń żeby dorabiać wszystkich w kolo tylko nie siebie.To tak z moich przemyslen na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Jak miałeś ziemie to mogłeś zrezygnować. Wielu hodowców nie ma tej alternatywy, często zadłużenia blokują nowe inwestycje. A teraz weź zakup ziemie po 60tys. za hektar i do tego park maszynowy :) Kto może to rezygnuje innych czeka bankructwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

U mnie nie dość, że cena zatrważająco niska i w dodatku kolejki ponad miesięczne - to firma skupująca trzodę, której nazwy nie podam (powiat świecie, gmina Jeżewo) zamierza wybudować fermę na 23tys sztuk. A wójt się cieszy, bo będzie dodatkowy przychód dla budżetu gminy oraz nowe miejsca pracy (jak to ujął nie wiadomo jeszcze ile), tylko ciekawe jakie to będzie miało konsekwencje dla środowiska ale i dla okolicznych rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

dzisiaj u mnie 3,30 za żywą i 4,60 za e klase lokalna ubojnia wielkopolska


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Dzisiaj usłyszałem od znajomego ciekawą rzecz:pewna masarnia w powiecie biłgorajskim z nawet nie zapisuje w kolejkę na styczeń rolników indywidualnych i powiedzieli mojemu koledze że nie będą raczej kupować od rolników bo mięso jest złej jakości czy coś takiego. A ponoć ciągną z zachodu na potęgę. Mimo że nie mam hodowli to nawet gdybym miał przestać jeść mięso to nie kupię z tej masarni nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedyna szansa to sprzedaż bezpośrednia od nowego roku zmieniają się przepisy i ma być łatwiej jest duże zainteresowanie zwłaszcza na mięso bez GMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcą kupować i płacić uczciwe ceny to niech wysuwają do Niemiec bo pasożytów mamy w Polsce dosyć.Krilan06 ten wasz wójt jest niepoważny bo to wy płacicie podatki a ta ferma nic dobrego nie wniesie w waszej okolicy.


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jedyna szansa to sprzedaż bezpośrednia od nowego roku zmieniają się przepisy i ma być łatwiej jest duże zainteresowanie zwłaszcza na mięso bez GMO

czyli co bedzie mozna swojego tucznika przerobic na kiełbase i sprzedac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie nie dość, że cena zatrważająco niska i w dodatku kolejki ponad miesięczne - to firma skupująca trzodę, której nazwy nie podam (powiat świecie, gmina Jeżewo) zamierza wybudować fermę na 23tys sztuk. A wójt się cieszy, bo będzie dodatkowy przychód dla budżetu gminy oraz nowe miejsca pracy (jak to ujął nie wiadomo jeszcze ile), tylko ciekawe jakie to będzie miało konsekwencje dla środowiska ale i dla okolicznych rolników.

 

Kolego na co jeszcze czekacie ? gdzie protesty ? Pewnie Gzela tak się panoszy ? Wywalić na zbity r..j tego wójta !!!!!!


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Nie chodzi o Gzellę. O nim to słyszałem, że zakład ma przejąć jakichś Niemiec, A co do wójta - w radzie gminy zasiadają też rolnicy i im chyba ta ferma nie przeszkadza bo jakoś się nie sprzeciwiają, tak więc fajnych mamy reprezentantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Jedyna szansa to sprzedaż bezpośrednia od nowego roku zmieniają się przepisy i ma być łatwiej jest duże zainteresowanie zwłaszcza na mięso bez GMO

 

Tucznika wolnego w 100% od GMO poszukać to tak jak igłę w stogu siana znaleźć.

 

Edytowano przez Turbina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bez gmo mogę dziś zacząć hodować tylko co z tego jak nie masz komu tego sprzedać za odpowiednie pieniądze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Wystarczy, że zbierzecie kilka podpisów na wsi, że nie wyrażacie zgody. Mi tak ludzie zablokowali budowanie tuczarni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Jak coś potrzebują to pierwsi, a za plecami kłody podkładają. No ale cóż zazdrość ludzka nie zna granic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie chodzi o Gzellę. O nim to słyszałem, że zakład ma przejąć jakichś Niemiec, A co do wójta - w radzie gminy zasiadają też rolnicy i im chyba ta ferma nie przeszkadza bo jakoś się nie sprzeciwiają, tak więc fajnych mamy reprezentantów.

 

Pytanie jaka była frekwencja na wyborach?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Już nie pamiętam ile wynosiła frekwencja, ale co do fermy to i tak możemy im skoczyć, jak postanowią tak będzie, bym to napisał inaczej ale każdy chyba łapie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

krilan06  wcześniej kolega pisał ,jak możecie zablokować budowę tej fermy .No ,ale to się musi chcieć !.

Ja mam do Ciebie blisko to mogę pomóc :-)

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Ale nawet jak gmina sie nie zgodzi to moga sie odwolac od decyzji. Kiedys slyszalem ze porobili dzialki w miejsci nardzo podmoklym rowy pozasypywali ziemia nawiezli gmina pozwolenia nie chciala dac odwolali sie i wkoncu decyzje dostali Trafil sie bardzo mokry rok woda nie miala jak splynac ze nawet skrzynki na prad byly pod woda a pozniej inwestorzy mieli pretensje nie do siebie bo budowali na nieodpowiednim miejscu tylko do gminy. A na deser zrobili wkoncu jakis odplyw na pole rolnika he he. Z tego co sie nasluchalem od ludzi to sporo teraz stawiaja tych chlewnii takze niedlugo firmy beda samowystarczalne. Chore czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Jasne, że w końcu dostaną zgodę, ale trochę czasu minie i być może odpuszczą, tak jak ja w zależności jak mocno wieś jest przeciwko. Mi burmistrz powiedział, że teraz nie mam zgody, ale za 2 lata spokojnie będę mógł budować.

Dlatego firmy stawiają chlewnie, bo z perspektywy czasu jest to dla nich opłacalne, bo mogą redukować koszty, zamiast dać nam zarobić wolą do siebie wszystko przygarnąć. Będą mieć całkowity cykl zamknięty. Własne maciory, prosiaki, tuczniki, masarnie i sklepy. Do tego jeszcze kilka młynów zrobią i jeszcze własna pasza :)

A jak odstawiam świnie do masarni to zaraz obok właściciel ma wybudowaną wille z basenem i samochody po milion zł, a 5gr. mu żal podnieść cenę :)  

Tak się właśnie wykańcza Polską gospodarkę. Ale nie jest winny przedsiębiorca, który jak każdy chce mieć miliony na koncie i pławić się w luksusach a rząd, który na to pozwala, by jeden zgarniał wszystko a tysiące rolników bankrutowało. Bo jeden przedsiębiorca, dobrze posmaruje gdzie trzeba i może robić co chce. 
Polska od wielu lat w ten sposób jest sprzedawana i będzie dalej, aż w końcu będziemy robić na Polskiej ziemi, tylko że u Niemca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Nie chodzi o Gzellę. O nim to słyszałem, że zakład ma przejąć jakichś Niemiec, A co do wójta - w radzie gminy zasiadają też rolnicy i im chyba ta ferma nie przeszkadza bo jakoś się nie sprzeciwiają, tak więc fajnych mamy reprezentantów.

 

A to o kogo chodzi? Takie rzeczy wypadałoby pisać o bojkot zrobić niech sie dowie jak najwiecej ludu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj