Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

lebek5    56

3,40+ vat +0,10gr  ech na dół to -0,40  tygodniowo  a jak do góry to +0,10 na dwa tygodnie.Znając życie to w sklepie wieprzowina zacznie drożeć bo tuczniki drożeją! Złodzieje pie.....!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

ZM Moscibrody maciory-1,8zl/kg. Śmiech na sali.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Łódzkie masarmia Gaik aktualna cena 3,6 zł podstawa, przy dostawie ok 40 sztuk + 0,4 zł, straczki brak. Pozdrawiam.
Jeden minus to trzeba zapisywać się z 2-3 tygodnie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

rynek trzody kto zyskuje? kto traci? czy w tej sytuacji cos można jeszcze zrobić?

http://tv-trwam.pl/film/po-stronie-prawdy-09122015

obejrzałem cały program oglądam tez wieś to tęż Polska i powiem tak Trwam to jedyna telewizja ktora prawdę pokazuje o rolnictwie i w innych dziedzinach też prawde mówią. I nie wieże w te bzdury co mówią o trwam w innych telewizjach bo rożnica jest taka że trwam mówi prawde a inne tv propagandę . U nas 3,30 świnie Bydgoszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Naprawdę warty uwagi materiał, żeby tak inne tv chociaż wspomniały o problemach rynku trzody chlewnej to byłoby dobrze.

 

Średnia cena za kg żywca za ten rok wyszła mi 3,98zł + vat i to tylko dlatego, że w okresach kiedy cena była wyższa miałem akurat więcej tuczników na odstawę. Gdybym nie brał pod uwagę ile świń sprzedawałem w poszczególnych miesiącach średnia wyszłaby 3,92zł + vat i tylko raz w ciągu ostatnich 8 lat zdarzył się gorszy rok (2010 - średnia cena 3,68zł + vat). Tak więc jest źle i z roku na rok średnia cena jest niższa począwszy od 2012 roku. Aż się boję myśleć co będzie w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Teraz w ostatnią niedzielę też był szeroko omawiany ten temat w programie "Wieś to też Polska" bardzo dosadnie przedstawiono sytuacje rynku trzody, bez żadnej ściemy, gośćmi byli i producenci i przetwórcy no i oczywiście widzowie i nikt tam się nie boi co powie widz, bez żadnej cenzury i tak powinno być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

też oglądałem program " wieś to też Polska " i znam dwóch uczestników którzy tam wystąpili Niby ładnie gadali tylko nie powiedzieli ile to sztuk duńczyka sprowadzają do swoich gospodarstw, ile mają długu i do kogo tak naprawdę sprzedają swoje tuczniki bo na pewno nie do swoich masarni tylko zaopatrują sie w surowiec u małych rolników dając cenę spędową a swoje tuczniki sprzedają pośrednikowi takiemu który lepiej zapłaci

cena że wtorku 3.5 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

dzis za 3,40 oddałem netto (w poniedziałek było 3,35, a w jeszcze poprzedni poniedziałek 3,25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolego Michalmeer  nie wydaje mi się ,że cena spada ..ktoś coś chce urwać ,ale wszędzie jest to samo !. W styczniu będą kupować na magazyny i będzie luz .Ja kończę ten interes .Teraz jak wysprzedam na magazyny to jeszcze na wiosnę będę miał 60 sztuk i gaszę światło :-) wreszcie koniec tego dziadostwa .Cena na poniedziałek 3,3 netto .

Ja jestem w tej dobrej sytuacji ,że nie utopiłem się w kredytach i nie muszę mieć zwierząt .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak chciałem ,żeby za grosze nie sprzedawać ,ale mam dość świń i zamykam interes .Mam inne pomysły .Chociaż z przerobem świniek na mięso to jest dobry pomysł ,tym bardziej ,że od Nowego Roku wchodzą przepisy o bezpośredniej sprzedaży :-)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

jutro do Starachowic po 4,90 za E 

powolutku cena się pnie do góry może po świętach przekroczy 5 za E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Tak chciałem ,żeby za grosze nie sprzedawać ,ale mam dość świń i zamykam interes .Mam inne pomysły .Chociaż z przerobem świniek na mięso to jest dobry pomysł ,tym bardziej ,że od Nowego Roku wchodzą przepisy o bezpośredniej sprzedaży :-)

 

 

Czytałeś dokładnie o co chodzi ze sprzedażą bezpośrednią?

 

To po prostu propaganda. I tak musisz spełnić warunki  jak na masarnie i rozliczać się jak firma. Więc to obowiązuje już od dawna.

 

___________________________________

 

Maciory 2,00+vat  -0,10 zł do poprzedniego tygodnia, na ubojni mówią że ceny pójdą w dół. Ile w tym prawdy to nie wiem,

Edytowano przez rudinho11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

rudinho11 kolego ,co do przepisów sprzedaży bezpośredniej czytałem przepisy i wiem ,co i jak .Ja nie wiem ,czy Ty czytałeś ,bo piszesz bajki !.Nie będę się wdawał w szczegóły przepisów ,ale wprowadzasz innych w błąd .Rolnik nie musi rozliczać się jak firma !!!!!!!!! to jest fakt .Na podstawie tych przepisów rejestrujesz się w urzędzie skarbowym i zapisujesz ,co i ile sprzedałeś i od tego płacisz 2% podatku .Taka ustawa wchodzi w życie od 2016 roku .Kolejnym razem nie rozgłaszaj bajek .Pozdrawiam .

http://wyborcza.biz/biznes/1,147767,17866023,Rolnicy_zaplaca_2_proc__podatku__Prezydent_podpisal.html

Specjalnie dla Ciebie wklejam link i kolejnym razem czytaj ,co chcesz pisać koniecznie !.

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

tyle że artykuł jest stary. Akurat przerób mięsa (żadnego) nie wchodzi pod sprzedaż bezpośrednią. Tu zostaną MOL-e na aktualnych zasadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Taa, Komorowski i zakiszona kapusta, to do niego pasuje, podobnie jak i bigos. Z tym podatkiem 2% to nie jest tak źle, gorzej ze spełnieniem tych wszystkich warunków pomieszczeń gdzie chciałbyś przerabiać to mięso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Spada cena z wtorku to 3,30 a teraz u mnie 3,10     ,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj