Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Koledzy ma ktoś z was namiary na jakiegoś wozaka z Wielkopolski co da więcej jak 3,30 bo u nas płacą 3,30 i nic więcej a mamy 60sztuk i szkoda oddać za takie ochłapy


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Pizsze już któryś raz z kolei...co ma niemiecka do naszej jak i przy 1,25 wychodzi ponad 5,40.Polski rolnik nie ma szans funkcjonować bo jest zostawiony samemu sobie na pastwę losu.Psa się lepiej traktuje jak rolnika w Polsce!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Tylko jak tam idzie chociaz 5 centow w gore to i u nas idzie ale nie jak powinno byc 20 groszy przynajmiej tylko o 10 heh. i to z tygodniowym opoznienien chyba ze idzie w druga strone to zaraz ze niemcka gielda poszla na -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

wpisz w google kupie tuczniki wielkopolska i wyskoczą ci ogłoszenia  np; na iAgro lub sprzedam byka czy innych 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Nawet jakby były po 5 zl półtusze niemieckie to i tak połowa jest mrożonych i niemcy mają 18euro do sztuki eksportowanej poza granicę to na dzień dzisiejszy 80zł do sztuki to gdzie my mamy się z nimi równać. Ciekawe że pomór wykryli w danii a unas w mediach cisza tak samo  francja ptasia grypa a kurczaki dalej jadą do nas na ubojnie żywe gdzie są jakieś kontrole .Wczoraj pojechały 20szt po 3,4 + vat średnia waga 135kg wyszło 9180zł netto w zeszłym roku sprzedane w tym czasie (mam fakture) 12700zł netto jaka różnica porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    117

No niestety najczęściej to takie teksty wypisują miastowi co ojcowiznę roztrwonili i przechulali a teraz żal im d*pę ściska inteligentny człowiek by takich rzeczy nie pisał  jedynie wieśniak miastowy co mu słoma z butów wystaje a cena 4,70 za E na dziś

tak to prawda najgorsi sa ci co wyniesli sie zewsi do miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

bandyta a tak pytam z ciekawości, masz jakiś artykuł który mówi o tych kwotach które są przyznawane do eksportowanych sztuk ?


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Mój kuzyn jest na gospodarstwie koło hanoweru od 15 lat i właściciele oddają po 500sztuk miesiecznie z czego eksport do łotwy i polski jedzie po 1 samochodzie czyli 2 chłodnie i od taej ilości maja płacone po 18 euro od sztuki raczej faktur ci nie przedstawie ale tak to jest prawda ja nie wymyślam:)W cześniej kuzyn był we włoszech tam mieli 2000litrów paliwa na rok za darmo to było tzn. rolnicze paliwo .Wiec wszędzie w EU pomagają a unas tylko kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciężko ludzie oj ciężko propozycja na dziś 3.4+wat czekam jeszcze tydzień( będą smoki po 140 kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Wierze, tylko myślałem ,że kiedyś jakiś artykuł o tym przeczytałeś. To racja ,że w Polsce tylko zgodność i niezgodność się liczy. Najbardziej mnie szlak trafia kiedy trafiają się jacyś pseudoeksperci którzy mówią ze to wina rolników...wina w ogromnej mierze jest rządu i ZM , bo nie dbają o to co mają ,a kiedy w Polsce się skończy Zachód będzie słono sobie życzył za żywność.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Moje tuczniki też będą ,ala bizony już mają ponad 140 kg z 10 sztuk a kolejne 20 po 130 :-) w sumie 60 będę miał do sprzedania .Ale cena 3.2 netto to dno ,dna .W piątek maciory jadą na wycieczkę w jedną stronę i zostanie mi 6 sztuk z ponad 20 .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała ta polityka co prowadziły poprzednie rządy ma na celu zniszczyć polskie rolnictwo najpierw zniszczyli przemysł teraz uparli się na nas.Czas pokaże czy Pis stanie po naszej stronie czy będzie się zachowywać jak Po i Psl.


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

ciężko ludzie oj ciężko propozycja na dziś 3.4+wat czekam jeszcze tydzień( będeą smoki po 140 kg)

Przeciez to juz w drugiej klasie beda.Nie wiem czy jest sens tuczyc takie smoki. Jak do mnie przyjezdzal kupujacy i byly po 130 to plakal i chcial placic mniej jak na skupie. Wczoraj po 3.4 plus VAT czyli 10 groszy wiecej jak tydzien temu. A o Danii cichosza. Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj fakturę wybiły się na 3,80+vat


Witam wszystkich  :) Wspólnie z tatą prowadzimy gospodarstwo o łącznej wielkości 12 ha. Zajmujemy się głownie produkcją trzody chlewnej oraz warzywnictwem (głownie pomidory gruntowe). Posiadamy dwa ciągniki Ursus C-360 i C-330.  :) zapraszam  do komentowania i oceniania  :D Jeśli tu już jesteś zostaw coś po sobie  :)Pozdrawiam  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Moi drodzy nie tuczcie powyżej 130-135, bo potem tylko nerwy że chcą brać jak maciory.

Nie zarobicie jak cena skoczy o 10 gr, bo one to zjedzą. A na większe podwyżki na raz, jeśli w ogóle, to też

nie ma co liczyć. Taka smutna prawda. Jak idą na poubojowo to powyżej tej granicy muszą się nieco

bardziej zatuczyć, więc też nie ma to sensu. Przetrzymać to mogą nas a nie my towar. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

kiedyś ojciec tuczył tak do 140 bo przy partii jakieś 40 sztuk to tak jakby sprzedać więcej tuczników. Przy ccm nie było problemu żeby tak wyhodować świnki ale w obecnych czasach nie ma to najmniejszego sensu. A kto skupuje takie tuczniki powyżej 140 kg u nas jest tak, że powyżej 134 to już druga klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

najbardziej sie opłaca 110kg sprzedawać po później zjadają paszy za dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koleżanki i koledzy Prof. dr hab. Zygmunt Pejsak przyjął moje zaproszenie przyjazdu do mnie na gospodarstwo .Czekam z niecierpliwością :-)

załącznik


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Ale ten profesorek pierdzieli. Teorie fajnie się wykłada, tylko w praktyce się to nie sprawdza. Ja nie miałbym chyba nerwów na jałową rozmowę z nim :)

Jeszcze nie dawno odstawiałem co 3mc ok. 500szt. tucznika i co? Cena 3,20zł netto. Każdy ma głęboko gdzieś czy odstawiasz 100 czy 1000, cena ta sama.

 Nie potrzebuję dokumentacji i wykresów o wzroście zjadanej paszy, żeby wiedzieć, że mam chorobę albo kanibalizm. Jeżeli tak jest to trzeba leczyć. Tylko zapomniał dodać, że antybiotyki kosztują cholernie dużo - ot co nazywa "zmniejszaniem kosztów produkcji" poprzez leczenie zwierząt :).

 

Koszt wyprodukowania tucznika ~4,6 zł netto/kg, a skupują po ~3,2zł netto/kg, czyli dokładka ~150zł. Do tego niech sobie profesorek doliczy 4% upadków i jeszcze w plecy. A modernizacja? Wszystko się zużywa, coś trzeba naprawić, dokupić jakiś karmnik, poidełko czy inną pierdołę, która kosztuje.

 

Może sobie gdzieś wsadzić tą dokumentację. Zresztą wszystko jest na fakturach, wystarczy podliczyć i już wszystko wiadomo... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Koledzy nie stresujcie sie tak bardzo tym profesorem poprostu przyszla na nas kolej. Stocznie tez byly nie rentowne i trzeba bylo zamknac. Niech ktos powie ile Niemcy zarabiaja teraz na swoich stoczniach. A co z rybakami zrobili limity itd a z Norwegi jakie wielkie statki przyplywaja z poteznymi sieciami. Taki nasz kraj nic sie nie oplaca i trzeba sprzedawac za grosze a co z pracownikami to juz nikogo nie interesuje z czego ma zyc czy utrzymac rodzine. Przekroczysz granice i tam juz o wszystko i wszystkich dbaja i dotuja. Zgodze sie z prof ze trzeba dbac zapobiegac itd. ale mam jedno ale niexh powie ile faktycznie taku niemiecki rolnik dostaje za kg swoajego tucznika razem z dotacjami i ile dostaje doplat do swojej ziemi. A teraz jeszcze kopalnie ktore sa czy maja byc zamkniete a tu nawet Australi chce koncesje na wegiel. Problem jest tylko jeden ludzie na gorze ktorzy przez lata zamiast zadbac o nasz majatek to dbali o swoje 4 litery Nawet za glupi gaz mamy cjyba najwyzsza cene a Pan byly minister teraz sobie orze i nagrywa filmiki Cena w jednym skupie u mnie 3.30 plus VAT

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Świnie do 150kg biorą bez problemu zakłady. Sam takie sprzedaje i nie ma problemu z odbiorem...wiadomo opłaca się duże sprzedawać wtedy gdy cena jest w miarę wysoka. Przy takich cenach wiadomo ze się nie opłaca. Przy takich cenach to jakieś byś nie sprzedał to się nie opłaca
ZM Wierzejki 3.60 z vatem- cena skupow


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj