Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

http://www.agrofoto.pl/biznes/danish-crown-laczy-sie-z-westfleisch,61327.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z tą jakością to jak zwał tak zwał, ale za fermowego płacą od 3,7 do 4,2 a na spędzię od 2,9 do 3,4 więc na  jakość nikt nie patrzy liczy się  % mięsa. Taki świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kto nie chowie na kartoflach zielonce itp. niech nawet nie mówi o jakości mięsa, w dzisiejszych czasach i tak pewnie większość z nas chowie na śrucie z koncentratem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

Tak kolego, tylko śruta z koncentratem czy śruta z grochem,  łubinem czy jakąś śrutą białkową to zdecydowanie bliżej do kartofli i śruty

niż do fermy z dozatronem i poganianiem czy zabezpieczaniem się antybiotykami kilka razy w ciągu tuczu. 

I świnka rośnie sobie spokojnie. Jak do tego dorzucisz jej ściółkę, nie hybrydową krew( czytaj nie za chude świnie) to masz dobre mięso w domu.

Wiem bo sam swoje jem. 

Dobra rada dla wszystkich- zostawiajcie dla siebie te tłustsze okazy, będzie z nich więcej słoninki ale smaczniejsza wędlina czy mielony.

A najlepszy schabowy i tak jest na smalcu.

Spraktykowane!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak kolego, tylko śruta z koncentratem czy śruta z grochem,  łubinem czy jakąś śrutą białkową to zdecydowanie bliżej do kartofli i śruty

niż do fermy z dozatronem i poganianiem czy zabezpieczaniem się antybiotykami kilka razy w ciągu tuczu. 

I świnka rośnie sobie spokojnie. Jak do tego dorzucisz jej ściółkę, nie hybrydową krew( czytaj nie za chude świnie) to masz dobre mięso w domu.

Wiem bo sam swoje jem. 

Dobra rada dla wszystkich- zostawiajcie dla siebie te tłustsze okazy, będzie z nich więcej słoninki ale smaczniejsza wędlina czy mielony.

A najlepszy schabowy i tak jest na smalcu.

Spraktykowane!

 

no może masz rację :D ale i tak nie ma to jak świnka chowana na kartoflach, lisciach buraków, samych burakach, smak jej jest niepodważalnie lepszy :P tylko ile człowiek się narobi dziennie żeby to uhodować a przy sprzedaży nie pytają czym hodowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Moje świniaki zjadają 50 % żyta i 40 % CCM .Reszta to 5 % koncentrat i 5% łubin z grochem i tak do Nowego Roku czekam aż cena się poprawi i nabiorą wagi po 140 kg :) .U mnie cena 3,2 netto z łaską 10 gr  dodadzą od większej ilości .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

polska rzeczywistość Profesor ma troche racji...


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

damian83 Kolego ten cały profesor farmazony rozgłasza, bzdury powiem to delikatnie .Po primo profesorowie z Puław jeszcze nic dobrego nie powiedzieli ,w żadnym aspekcie  dla Polski całej .Zahaczę świadomie temat suszy ,co też prof . z Puław zrobili ,a zrobili nas w bambuko i tyle dostaliśmy odszkodowania i to dzięki nim .Po duo produkcja za granicą jest mocno dotowana ,czy to dopłaty do eksportu ,czy wyższe dopłaty do hektara ..wiem ,bo moja rodzina w większości jest od Holandii po przez Anglię i Norwegię i tam pracują .Dlatego wiem ,jakie oni mają warunki stworzone przez rząd .Po sekundo prowadzę taki rejestr i co z tego ,że od sztuki ''maciory uzysku średnio 12-13 prosiąt przyrosty też są bardzo dobre i paszę mam swoją ,gdzie wyprodukowanie 1 kg u mnie wynosi  30% do 50% taniej ( CCM -1 ) ,jak na rynku ,czy u innych ,którzy tylko jadą na kupnym .Możesz na uszach stanąć ,skoro tucznik kosztuje 3,2 netto za kg .Niech po tyle sprzeda Niemiec ,czy Duńczyk bez dotacji .To mogę z nim porozmawiać ,nawet postawię flaszkę i grilla .Ale zapewniam  Cię ,że nie będzie go stać nawet na bilet ,a co dopiero na więcej .

Co do ceny to możesz mieć 10 sztuk ,czy 50 i tak dadzą 3,2 netto .

Jestem za zlikwidowaniem tego całego instytutu w Puławach i to od dziś .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Pamiętam jak 20 lat temu ten że Profesor mówił na wykładzie jak to się w Niemczech produkuje tanią wieprzowinę.Wspomniał również że mimo 30% upadków tuczników na wrzody żołądka produkcja była nadal opłacalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

proponuje panu profesorowi zająć się tuczem świń za 3.2 netto bo posiada dużą wiedze na ten temat  będzie większa kasa niż profesorska pensja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Zaprosiłem prof . Zygmunta do siebie na gospodarstwo .Zobaczymy czy będzie miał na tyle odwagi i przyjedzie .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Jak mu powiesz co im dajesz za pasze to chyba padnie z wrażenia że przybierają, a tak wogóle to jak długo rosną na tym specyfiku

Edytowano przez karolci13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Zgodnie z wytycznymi profesora dostosowałem się do standardów  hehe wcześniej niż to powiedział .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Handlował ktoś z firmą "Zakład Rozbioru Mięsa Taszarz" Cieśle pow. Wieluński?

Jak z uczciwością u nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

3,80?zdrożały czy bardzo dużą ilość sprzedałeś?

 

40 szt , minimum 25 szt trzeba mieć, nie chce mieś gość spędówki i bierze świnie z promienia maks 15-20 km od siebie , no i dobrze wie kto jakie ma świnie.Tu jestem umówiony na normalnych, zdrowych, dobrych zasadach dla obu stron , tzn wyznacznikiem jest giełda niemiecka + kurs euro. Jeśli cena na giełdzie w górę to i u mnie podwyżka, tak samo z kursem, a nie że wszyscy w okolicy wiedzą tylko o spadkach, a o podwyżkach nie słyszą i ciągle jakieś przepychanki.  Ostatnio sprzedałem chyba koniec listopada po 3,75 , ale euro było prawie 0,05 zł tańsze, więc teraz lekko lepsza cena wyszła, choć giełda niemiecka na tym samym poziomie

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombi82    19

ja sprzedaje świnki do Animexu w Starachowicach podpisałem z nimi umowę i swinki najtaniej wyszły mi ostatnio po 3,7 + vat a wcale nie sprzedaje wielkich partii najczęściej po 20 sztuk ale i czasem po 15 przyjadą choć w tedy na odbiór trzeba czekać 2-5 dni dłużej 

sprzedaje je jajczęsciej w odstepach 2 tygodniowych , i miesnosc wcale nie jest jakaś wysoka średnio 57% -56% zależy od partii

wygoda z umowa jest ta ze zawsze odbiorą i i przy bardzo niskiej cenie rynkowej zawsze mam troche wiecej  lecz gdy cena szybuje w góre to u nich cena idzie z opuznieniem ale i tak nie wychodzi taniej niż na rynku . Handlowałem z niejednym posrednikiem i się wykłucałem o cene  niejednokrotnie zganiałem z samochodu

swego czasu było u nas stowarzyszenie producentów trzody  i organizowalismy transporty łączone i ludzie sprzedawali po kilka sztuk

niestety jeden zakład zbankrutował i nie wypłacił ponad 200 tys. których przez 5 lat nie udało się odzyskać i raczej już się nie odzyska mimo wszystko dazdy rolnik miał zapłacone za dostarczony towar gdzyż stowarzyszenie miało uzbierane troche na koncie z dotacji ale konto zostało wyczyszczone i stowazyszenie się rozleciało.

Ja bym proponował takim małym hodowcą którzy

nie hodują wiecej niż 100szt rocznie aby się zebrali i utworzyli grupę producentów trzody lub inną aby móc sprzedawać większe grupy świń lub nawet innych płodów rolnych i cena bedzie zawsze troche wyższa i nie bedzie problemu z odbiorem .

wiem że to nie jest proste dogodzić wszystkim bo sprawdza się powiedzenie że gdzie 2 polaków tam 3 zdania i to jest najwieksza przeszkoda w zorganizowaniu sie a druga sprawa to cena za odbiór bo tak jak dzisiaj dużo osób bierze po 3,2  to w takiej grupie mozna uzyskac chocby  3,6 to juz coś jest lecz gdy cena jest wysoka na rynku a zakład płaci 0,1 mniej w tedy zacynaja sie głosy po co nam ta grupa jak w niej jest niższa cena i nie wytłumaczy się  tego co niektórym borykałem sie z takimi problemami wiec coś o tym wiem.

a i co do tego aby partie byłu duże i jednolite to nie ma z tym problemu bo już chyba wszyscy maja conajmniej  miesność na poziomie 56% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj