Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

raul7031    22

Importować nikomu raczej z UE zabronić nie możemy bo za to będziemy gdzieś indziej cierpieć. Ale nikt nam nie zabroni ściśle kontrolować tego co do nas importują. Druga sprawa to wprowadzenie w sklepach obowiązkowej informacji o tym z jakiego kraju jest mięso. Przywiezione warchlaki z Dani powinny figurować jako duńskie a nie jak jest teraz, że ktoś je pod tuczy sprzeda i już figurują jako Polskie jakim niby cudem? Dlaczego do loch nie zostały wprowadzone dopłaty by faworyzować Polską hodowle w cyklu zamkniętym? Ostatnia sprawa to szukanie nowych rynków zbytu poza UE mogą być nawet te Chiny otchłań bez dna.

 

Jeśli te rzeczy były by zrobione to z powrotem cena mogła by oscylować w granicy 5 plus vat.

Dokładnie jaco25 masz rację, jest największą niesprawiedliwością, że są dopłaty do bydła mięsnego i do krów mlecznych a do loch nie ma - to jest dzielenie rolników. Mówią, że dal świń taka pomoc nie była możliwa bo i tak jest nadprodukcja w UE, a mleka to co niby brakuje?;p Już mówią, że będzie tak samo jak ze świńmi i przywiozą tańsze z zagranicy. Cena nędzna 3,2 zł netto za 15 sztuk, powiat radomszczański, łódzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

raul7031 do matecznika owczego i koziego też są a do loch oczywiście nie ma! taka polityka byś sobie kupił duńskiego prosiaka a nie trzymał swojej lochy bo się nie opłaca.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

produkcja trzody i mleka jest skazana na likwidacje i musicie sie z tym pogodzic

jedyna szansa to bydło miesne, ale z prawdziwego zdarzenia miesne, nie ze cielaki z przypadku od handlarza, tylko własne stado rasowe, zrezta moze i dobrze bo wołowina zdrowsza jak te swinie co aby widza kraty i smród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niestety nastały ciężkie czasy niby nadprodukcja ale nie u nas tylko na zachodzie w moim powiecie jest 17 rolników którzy mają powyżej 100 sztuk 

odwajler przez 6 lat u nas były byki ok 30 sztuk rocznie sprzedawaliśmy jakoś się na tym nie dorobiliśmy ciężko było związać koniec z końcem. Chyba że masz xxx hektarów i żywisz ekstensywnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

byki z zakupu czy swoje ?

a na swiniach to sie nie dorobisz nigdy, raz zarobisz a 3 razy stracisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie dlatego kiedy wszyscy rezygnują i przechodzą na opasy to najlepszy czas, żeby założyć hodowlę B). Wołowina spadnie itp....

Jestem jutro umówiona z rolnikiem na zakup. Cieszę się niesamowicie. I marzy mi się zrobienie wolnego całorocznego wybiegu na dwór dla świnek, żeby były szczęśliwe. ........ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

byczki z zakupu przy mojej powierzchni gospodarstwa nie było szans na mamki 

w lipcu zeszłego roku na jednej sztuce tucznika wychodziłem ok 160-170 do przodu teraz to dołożę najgorsze że się wpierdoliłem w młodego rolnika dostałem kasę na konto 13 w piątek (szczęściarz ze mnie) teraz będę zmuszony prosić arimr żeby mi pozwolili zmienić biznesplan bo jak dalej tak będzie nie tylko zbankrutuje na świniach to jeszcze arimr mnie dobije za niezgodność w prg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jedyna szansa dla swin to chiny

w europie, usa czy na na bliskim wschodzie nie ma na to mieso zbytu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tylko to w gesti rzadu aby te rynki pozyskać,a jak na chwile obecna to odpady ,czyli uszy i ogony  tam nawet nie idą ,a dla nich są przysmakiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież Duda ostatnio był w Chinach i rozmawiali o handlu i polskim zbycie na rynek chiński.....dokładnie nie orientuję się w szczegółach niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Nie wiem nad czym debatujecie jakiś eksport itp. do chin wiecie ile statek płynie i ile trzeba załadować zeby zabrali :)Po za tym to nasze pogłowie wciąż jest o 10mln mniejsze jak za lat 90-tych a ostatnio słyszałem że ludzie jedzą wiecej wieprzowiny niż kiedyś .To jakie jest wytłumaczenie proste unia dała nam na początek nowe traktory itp. a teraz odbiera co jej . Mieliśmy kiedyś dobre normy a np.( z 1kg szynki 0,8kg gotowej ) Teraz  UE nawet z 1kg zrobią 2 kg to proste po co im tyle świń może być pogłowie o połowe mniejsze bo dodają mon drobiowy bo jest po 1zł za kg zamiast prawidzwego miesa wieprzowego . Mój znajomy robi na masarni z 180kg miesa wieprzowego robią 280kg kiełbasy to powiedzcie mi co jest w tej kiełbasie bo napewno nie mieso .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Mnie najbardziej śmiesza HODOWCY ktorzy we wrzesniu gdy cena troche skoczyla naciągli dunczyka a teraz płacza ze świnie tanie i sie nie opłaca wielkie lamenty ... jak ktos jedzie na dunczyku niech bankrutuje ja sie moge jedynie z niego smiać i to prosto w oczy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Bandyta co jest resza twojej kielbasy? np soja

Albert racje moze masz ale są hodowcy tacy jak ja ,co chowają od podstaw nasze polskie rasy i tez mają straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

Bandyta co jest resza twojej kielbasy? np soja

Albert racje moze masz ale są hodowcy tacy jak ja ,co chowają od podstaw nasze polskie rasy i tez mają straty

Ja mam swoje i cena poleciała po 2013 roku dokladam z własnego zboża i roboty proste i tak się dziwie ze mam jeszcze cierpliwość a PISiory i tak nic nie zrobią z tym niech cos zrobią z tym tuczem nakladczym Edytowano przez szymekrolnik89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Też ja juz kiedyś napisałem ze likwiduję ,co rok robilem sobie nadzieję ,że w końcu da się z tego utrzymać ,ale to bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

no tez jade na cyklu zamknietym ...  tych ludzi rozumiem ... i to oni mogą narzekac. Cena jest tak niska przez tych hotelarzy i  anty hodowcow kupujacych  dunczyka Dla mnie to sa zdrajcy wspieraja inne panstwo to moze niech sie do niego wyprowadzą i tam sobie tuczą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam w cyklu zamkniętym i denerwują mnie ci co jadą na Duńczykach.A co do bydła opasowego będzie tak jak z świniami masę cieląt przywożą zagranicznych i poprzez dopłaty do bydła zapanowała moda na nie.Cielaki drogie a jak urosną za dwa lata ceny spadną.


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3.20 opolskie. Zaczynam sprzedaż prosiaków, to się bardziej kalkuluje. Na 10 jest już zamówienie :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Aga wołowina puki co ma popyt ,na razie nic nie zapowiada spadku cen ,gorzej będzie jak sie przestawimy z trzody na opasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

3.20 opolskie. Zaczynam sprzedaż prosiaków, to się bardziej kalkuluje. Na 10 jest już zamówienie :)

 

A dopiero pisałeś ,że tak się Tobie opłaci hodowla tucznika ?.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj