Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RafaKdziela    443

Turbina  kolego ,co to za firma tak naciąga ?.Są inni kupcy ,co rzetelnie badają % kuku między innymi elewator w Koronowie .

Ale mowisz o CCMie tak? przez grubera przepuszczasz? Czy całe ziarka do magazynu?

 

Przez bąka z dwoma wylotami przepuszczam na sitach ,lub takiej zastawie i do kopca.Wszystko zależy od zawartości % wody .od 35 procent i mniej jadę na sitach wydajność na godzinę do 4 ton  daję zakwaszacz ''Silokwas '' cena za 5 litrów 47 zł na 50 ton .Następnie ubijam kuku i na to folia i piach .Latem trochę mi się psuł CCM ,ale to dlatego ,że wcześniej dziki uszkodziły mi kopiec z CCM.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Znam takowe urządzenie "bąk". Przy robieniu ccmu jest inaczej bo tam konserwacja nastapuje samoczynnie jak przy koszonce  zkukurydzy. Właściwie zakiszanie a nie konserwacja. Moze troche i drogo u mnie ale roboty duzo mniej i zadnych kopców robić nie musze zima czy nie zima ziarno w magazynie i pasze robie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Znajomy tak zrobił .Dokładnie nie znam środka ,ale mokrą kuku zakonserwował ,jakimś środkiem i tak wysypał wszystko do magazynu .Oczywiście niczym nie przykrył i się kuku zepsuła .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Przypomnę że tematem rozmowy jest cena trzody chlewnej , hodowla w tuczu ekstensywnym na własne potrzeby to inny temat  . CCM -  mało kto stosuje jeśli już to na ziemniakach  i zbożu na własne potrzeby .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Nie zgodzę się z Tobą Andrzeju .Ja stosuję CCM i jak przeczytasz forum to zauważysz ,że jeszcze inni też stosują CCM .Dodam ,że tucz z CCM jest intensywny dla Twojej wiadomości .A cena to słaba jest na tucznika bodaj 3,2 netto.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

 Nie neguję tych co stosują tę technologię , u mnie to jest nie znane , tak czy inaczej cena na tuczniki jest nie opłacalna ..... patrzyłem na forum na tych co mają umowę - czyli kontrakt i ci się z nas śmieją

 

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Wracamy do cen Małopolska na jutro 3zł  jak za cieżkie to pierd..lą  że po 2,8 zł porażka maciory 1,6 -2zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Teraz wraca czas na kukurydze jeszce parę lat temu była ona troche zapomniana w tuczu świń, ale przeciez jak kiedys tuczono? CCMy były juz w latach 80 na PGRach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

Dziś sprzedane 9 sztuk prosiąt po 110 zł,lepsze to niż robić po 3zł ;)

a w jakiej wadze były te prosięta mniej więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście agrobiznes oni są nienormalni!Jedyne co mnie cieszy to kontrole czy niema zmowy oby były rzetelne.U mnie nadal 3,30 netto jak tak dalej pójdzie to Niemcy zabiorą całą Polskę.


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Lubelskie. Dzisiaj rano woziłem tuczniki na skup. Cena 3.20 zł + VAT i raczej nie zanosi się na podwyzki. Trzeba wypaść reszę zapasów zbóż i już nowe zasiewy zrobić przenicą, która pójdzie na handel. Przy tegorocznych nie rewelacyjnych cenach i tak lepiej było ją sprzedać niż spaść trzodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wiadomo że zboże sprzedać i po robocie tylko co dalej jak wszyscy bedą sprzedawać to i zboże bedzie za jeszcze mniejsze grosze niż teraz


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Ja tam będę trzymał nawet jak za gnój będę robił. Zboże sprzedasz i co pieniądze na nawóz, a sprzedaż świnie co raz i kasa ciągle jest i gnój na pole. Na pustym nie urośnie.
Cena 3 +vat
Ja tam będę trzymał nawet jak za gnój będę robił. Zboże sprzedasz i co pieniądze na nawóz, a sprzedaż świnie co raz i kasa ciągle jest i gnój na pole. Na pustym nie urośnie.
Cena 3 +vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak beda po 2 zł to tez bedziesz trzymał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na to że pis-owski rząd coś poradzi  ja bym nie liczył w żaden sposób bez łamania prawa ue nie zablokują importu do polski a nas właśnie to wykańcza 

kontrole mięsa z importu też nic nie dają bo się zrobiło o tym głośno i stare mięso już dawno w parówki poszło 

co do zmowy cenowej tego się praktycznie nie da udowodnić chyba że się ktoś przyzna a na to bym nie liczył 

mi osobiście zostały się jeszcze 94 sztuki (54 sprzedam w ciągu 3 tygodni resztę koniec stycznia)  i się poważnie zastanawiam czy kupić następne warchlaki  

dziś słyszałem że na skupie płaci 2.8-3+wat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ten rząd chociąz chce coś z tym zrobić a poprzedni , niby 'nasza' partia a dupe na nas wypieła ,,,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15356

Nic nie zrobim, wpierw musi minąć moda na germańskie, bo póki będą zaślepieni w skisłe przeterminowane półtusze a nie w Polskie żywe świnie to nic się nie zmieni. Taka moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Opodatkować zdrowo chów kontraktowy, zadanie dla urzędu skarbowego no i co naj istotniejsze ARiMR powinna zbadać pochodzenie warchlaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Obecnie z kupujacymi swinki jest troche tak jak z facetami ktorzy wola sztuczne wypindraczone i sylikonowe kobiety jak wlasne naturalne żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Importować nikomu raczej z UE zabronić nie możemy bo za to będziemy gdzieś indziej cierpieć. Ale nikt nam nie zabroni ściśle kontrolować tego co do nas importują. Druga sprawa to wprowadzenie w sklepach obowiązkowej informacji o tym z jakiego kraju jest mięso. Przywiezione warchlaki z Dani powinny figurować jako duńskie a nie jak jest teraz, że ktoś je pod tuczy sprzeda i już figurują jako Polskie jakim niby cudem? Dlaczego do loch nie zostały wprowadzone dopłaty by faworyzować Polską hodowle w cyklu zamkniętym? Ostatnia sprawa to szukanie nowych rynków zbytu poza UE mogą być nawet te Chiny otchłań bez dna.

 

Jeśli te rzeczy były by zrobione to z powrotem cena mogła by oscylować w granicy 5 plus vat.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj