Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RafaKdziela    443
bandyta bajki piszesz !!! .Pamiętam doskonale ,jak karmiliśmy tuczniki ziemniakami ,pokrzywami i liśćmi od buraków pastewnych ,a jesienią też burakami pastewnymi .Co do ziemniaków ,bo tu mam uwagę muszą być ugotowane dla świniaków .W przeciwnym razie się pochorują i guzik urosną .Może się nie znam ,ale można je zakiszać .Ale jak rozdrobnisz surowego ziemniaka ,to zostanie tylko breja czarna .A po ugotowaniu jest piękna pulpa .Mało to kolumną parowaliśmy ziemniaków dla świń i bydła .Co do CCM też mam sporo wiedzę ,bo sam to robię i na ten rok nie jest tak różowo .Cena tony ziarna oscylowała u mnie w granicach 520 zł netto 30 % .A żyto można było kupić wiele taniej .Gdzie tu jest sens kisić kukurydzę ? .Koszty uprawy kukurydzy też są spore .U mnie z wywozem obornika ,najmem kombajnu i talerzowania plus koszty uprawy ,nasion etc = 3500zł ha plus podatek  .Dodaj do tego zakiszanie ,folię ,mielenie bakterie kwasu mlekowego ( to jest najtaniej ok 1 zł tona ). Zapomniał bym jeszcze o zwierzynie leśnej i dzikach ,które uwielbiają kukurydzę i za nic nie ominą Twojego pola .Tak więc rozgłaszanie teorii nie popartych logicznymi argumentami i wyliczeniami   na nic się zda .

U mnie dziś świniaki pojechały po 3,1 netto .Musiałem sprzedać ,bo miały już po 140 kg ;)  to chyba na tym CCM tak urosły .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przy cenie 3zł to nie ma takiej paszy która da zysk na swiniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

bandyta bajki piszesz !!! .Pamiętam doskonale ,jak karmiliśmy tuczniki ziemniakami ,pokrzywami i liśćmi od buraków pastewnych ,a jesienią też burakami pastewnymi .Co do ziemniaków ,bo tu mam uwagę muszą być ugotowane dla świniaków .W przeciwnym razie się pochorują i guzik urosną .Może się nie znam ,ale można je zakiszać .Ale jak rozdrobnisz surowego ziemniaka ,to zostanie tylko breja czarna .A po ugotowaniu jest piękna pulpa .Mało to kolumną parowaliśmy ziemniaków dla świń i bydła .Co do CCM też mam sporo wiedzę ,bo sam to robię i na ten rok nie jest tak różowo .Cena tony ziarna oscylowała u mnie w granicach 520 zł netto 30 % .A żyto można było kupić wiele taniej .Gdzie tu jest sens kisić kukurydzę ? .Koszty uprawy kukurydzy też są spore .U mnie z wywozem obornika ,najmem kombajnu i talerzowania plus koszty uprawy ,nasion etc = 3500zł ha plus podatek  .Dodaj do tego zakiszanie ,folię ,mielenie bakterie kwasu mlekowego ( to jest najtaniej ok 1 zł tona ). Zapomniał bym jeszcze o zwierzynie leśnej i dzikach ,które uwielbiają kukurydzę i za nic nie ominą Twojego pola .Tak więc rozgłaszanie teorii nie popartych logicznymi argumentami i wyliczeniami   na nic się zda .

U mnie dziś świniaki pojechały po 3,1 netto .Musiałem sprzedać ,bo miały już po 140 kg ;)  to chyba na tym CCM tak urosły .

 

 

A skąd jesteś że ci kuku dziki jedzą . JA jadę do niemiec w przyszłym tygodniu mogę cię zabrać i pokazać niedowiarku a jak nie masz swojego sprzetu to nie mój problem .Kolega ma taki mieszalnik zrobiony na 1tone ziemniaków które gotuje i odrazu miesza z ccm i srutą i otrebami normalnie kombajn :)

Cena opłacalna to 4,7zł + vat wiem że nie dokładam .Ale chyba trzeba zwijać hodowle bo można dołożyć przes pół roku ale to już trwa za długo .Tylko komu to zboże sprzedać .Jak na wiosce wszyscy zboże i kuku ja tylko dużo świnek mam to zalejemy polske tym zbożem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

A skąd jesteś że ci kuku dziki jedzą . JA jadę do niemiec w przyszłym tygodniu mogę cię zabrać i pokazać niedowiarku a jak nie masz swojego sprzetu to nie mój problem .Kolega ma taki mieszalnik zrobiony na 1tone ziemniaków które gotuje i odrazu miesza z ccm i srutą i otrebami normalnie kombajn :)

 

Tak jasne i łopatą w koryta sypie ;)  Wystarczy ,że CCM dodasz ok 30 % do paszy to zapomnij ,że z karmika pasza wyleci .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

cena z dziś 3,40+ vat i brak oznak na poprawę. Przeważnie skupuje około 100 sztuk a dziś tylko  35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

A skąd jesteś że ci kuku dziki jedzą . JA jadę do niemiec w przyszłym tygodniu mogę cię zabrać i pokazać niedowiarku a jak nie masz swojego sprzetu to nie mój problem .Kolega ma taki mieszalnik zrobiony na 1tone ziemniaków które gotuje i odrazu miesza z ccm i srutą i otrebami normalnie kombajn :)

 

Tak jasne i łopatą w koryta sypie ;)  Wystarczy ,że CCM dodasz ok 30 % do paszy to zapomnij ,że z karmika pasza wyleci .

 

Kolego u nas takie coś własnej konstrukcji było już z 25 lat temu, gdy świnie karmiło się na mokro (szło tam właśnie CCM + śruta bez ziemniaków).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie też był mieszalnik do robienia ''pulpy'' i we wiaderkach nosiło się do koryt .Teraz ktoś to robi jeszcze za te grosze ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Dodaje 40% CCM przez tubomaty leci bez problemu, jedynie to w mieszalniku się zawiesi jak na noc zostawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po ile finalnie Wam wychodzi 1 tona ccm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Turbina kolego to jest nie możliwe ,że poniżej 500 zł .Sama kuku 30 % u mnie netto kosztowała 520zł .Plus folia ,prąd do mielenia ,bakterie i praca .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

to zależy czy kupował czy raczej miał swoją. Mnie w tym roku wyszła mokra po 360zł/ tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak Ci mogła wyjść po 360 jak kuku ponad 500 zł wyrzuć ten kalkulator bo zepsuty pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
KrzysztofWo    0

Ciekawe do kiedy potrwaja te niskie ceny, skoro zboza juz chyba coraz mniej (widze po skupach, ze podnosza ceny, lokalnie np pszenica skoczyla od pazdziernika o 40 zł/t). Na razie u mnie w okolicach Wrzesni po 3 zł/kg za zywa , poubojowo 4,30 za E

Edytowano przez KrzysztofWo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

U nas w tym roku kuku wychodziła po 600zł ale ze wczesniej kupilsmy konserwant do całego ziarna to zostawilismy wszystko dla trzody, co nie pwoiem raczej sie opłaci, spożycie mniejsze a przyrosty są bardzo dobre. konserwant kosztuje około 80zł do tony ziarna, ale przy kukurydzy zeszlismy całkowiecie z oleju i zakwaszacza takze to sie zwróci. idzie 30% do tony i troche w mieszalniku sie zawiesza ale nigdy w paszociągu. Kukurydza idzie prosto do srutownika. Pszenica i jęczmień juz ponad 630zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolego drogo ten konserwant do kuku ''80zł '' u mnie wychodzi 0,94 gr ... 3 składnikowy zakiszacz ;) na tonę .Też nie daję oleju i zakwaszacza .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kukurydza i bez konserwantu dobrze się kisi a po co niby ten olej dajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Nie sądzę .Spróbuj latem karmić kuku zakiszoną to się zdziwisz ,co się zrobi bez zakiszacza . .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

No jak Ci mogła wyjść po 360 jak kuku ponad 500 zł wyrzuć ten kalkulator bo zepsuty pewnie

 

nakład niecałe 3300, plon 9 ton

 

odnośnie qq napisałem wyżej.

co za różnica czy dasz świniom qq czy inne zboże. Albo sprzedaż albo puścisz przez świnie. I albo zarobisz albo nie

Mokre ziarno sprzedałem prosto z pola po 480 netto. Nie idzie do świń tylko dlatego że jest upierdliwe w skarmianiu. Daję suszone

Jakie ceny na jutro?dalej nas będą okradać?Wie ktoś o jakiś protestach w Wielkopolsce?

 

podobno zwyżki. I to spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Kolego drogo ten konserwant do kuku ''80zł '' u mnie wychodzi 0,94 gr ... 3 składnikowy zakiszacz ;) na tonę .Też nie daję oleju i zakwaszacza .

 

Ale mowisz o CCMie tak? przez grubera przepuszczasz? Czy całe ziarka do magazynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Rzeczywista cen za QQ prosto z pola jaka dostawał rolnik w naszej okolicy to 450 netto, i taką cenę przyjmuję. Moja po skoszeniu miała 32% wilgoci, poszło by auto z ceną wyjściową 520 ( taką dawała pewna złodziejska firma z Chełmna) po sprawdzeniu wilgoci w magazynie kupującego QQ ma zawsze o 6-10% więcej (sprawdzone w praktyce, robiłem tak zwana żelazna próbę) opędzlują cię nawet o 100 n tonie wiec niema co dyskutować na ten temat. Wracając do CCM-u, miele w własnym zakresie, ok 1,5l ON/tonę + folia i kwas mlekowy 1zł/t, odrobina roboty i mieszczę się na pewno w 480pln tona.

Co do ceny to nie wieżę w nagłe wzrosty, nasz rynek strasznie wolno reaguje na niemiecka giełdę jeśli chodzi o podwyżkę , co innego w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj