Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

krzychrol    171

i jaki zysk przy cenie 3zł ?

A co ma cena do stosowania antybiotyków ? Cena jest słaba to nie ukrywam ale biadolicie te głupoty bo cena spadła i na kogoś trzeba winę zrzucić. Takie są prawa rynku.

czy ty wiesz co ty gadasz ?

na pokrzywach i parowanych kartoflach to jest mieso cud miód,  a na tych suchych paszach to wiór nie mieso, a o smaku zapomnij...

wiadomo ze nikt juz parowanych kartofli nie daje bo za prad by wiecej zapłacił niz swinia warta ale takie sa fakty ze nie ma czego porównywac jezeli chodzi o smak miesa

No to masz pomysł na biznes. Gospodarstwo ekologiczne i do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie ma co sie spierać , nie ma to sesu , poprostu trzeba  zrobić coś zeby nie sprowadzali do polski z zagranicy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Widocznie mamy inne smaki... Teraz trzeba robić tak by zarobić . A co do zamknięcia granic nigdy tego nie zrobią bo automatycznie kiedy zamkną granice na ich wieprzowine oni zamkną granice dla naszego drobiu.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LsGelu    29

Ach panowie co to się dzieje?! Trzoda po 3,4+ Vat a Maciorę w poniedziałek sprzedawaliśmy 2,4+Vat. Niedobrze, bardzo niedobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Zamknąć granic nie możemy, na rynku też państwo nie będzie interweniować, ale przecież wszyscy płacimy na fundusz promocji mięsa i może warto by było część tych pieniędzy przeznaczyć na informacje na etykietach produktów o pochodzeniu mięsą,podobnie jak to jest z jajkami,kupujący wiedziałby czy mięso w sklepie pochodzi z naszej krajowej produkcji czy z importu, jednocześnie nagłaśniać jakie walory ma nasze a jakie zagraniczne mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Widocznie mamy inne smaki... 

 

Masz moze kury ? 

Powiedz mi czy smakowo jajka z marketu niczym sie nie różnią od typowo potocznie mówiąc wiejskich jajek? I nie ma co ukrywać mieso miesu nie równe, byle co jesz i byle co gadasz

 

ale w pozostałcy kwestiach co niektóre osoby jadą łądnie po bandzie świnie z dziami hodować i za to asf? walnijcie sie w te durne łby. A wiecie bynajmniej jaką frogą dochodzi do zarażenia asf w wieprzowiny ? czy dzik musi odwiedzić tuczniki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

takie osiągi mogą być na nielegalnym białku zwierzęcym, jedyna alternaywa pomału to wywar, serwatka jakieś odpaty CCM, bilansować to paszą treściwą bo na sucho to nie ma sensu aż tyle dokładać trochę można ale nie aż tyle ;)  :lol:  w sobote mają zabarać po 3,40 netto   wlkp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

@odwajler więc robi tak samo jak mój chory sąsiad, a ma tylko 800szt.. Ja mam trochę więcej i jeszcze tego by brakowało bym biegał za kimś żeby mi śwnie sprzedal, zresztą wolę jeść tą na gotowej paszy niż tą na zlewkach, pokrzywach itp chowana

 

To że coś wolisz to nie znaczy, że to coś jest lepsze, a ty przede wszystkim nie masz prawdopodobnie żadnego porównania, ponieważ już co najmniej od kilkunastu lat nikt nie trzyma świń na pokrzywach i kartoflach (ja sam takiego porównania nie mam). Ale mogę ci powiedzieć, że w latach 70 gdy tak wyglądała właśnie hodowla świń w Polsce, to na półkach sklepowych w USA kiełbasa z Polski była najdroższa (wiem to z opowiadań prababci, która tam była), więc to daje do myślenia, ale później nastał kapitalizm i nie liczył się już smak i zdrowie tylko $$$. To jest podobnie jak z mięsnością świń. Ktoś tu wrzucił niedawno link do artykułu w którym, amerykanie stwierdzają, że produkcja wieprzowiny w ostatnich latach rozwijała się w złym kierunku, ponieważ zbyt duży nacisk kładziono na mięsność świń, a to powodowało utratę jego walorów smakowych. Dlatego gdy słyszę, że ZM wolą zapłacić więcej za półtusze z zachodu niż za polskie ponieważ te zachodnie odznaczają się lepsza mięsnością, albo czytam na forum, że cena za fermówkę jest 50 gr wyższa, to chcę mi się śmiać, przecież to mięso nie ma w ogóle smaku, a ten kto twierdzi inaczej to po prostu nigdy nie jadł prawdziwej wieprzowiny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubo123    2

A tak właściwie co z organizacjami związkowymi i wszystkimi co tak krzyczą że popierają rolników... Jaka akcja była gdy mleczarze dostali po cenach ?? Wszędzie strajki.... kurczę jest niby jest nowy rząd to niech teraz się ruszy i pomoże... Kaczor był mądry w opozycji to go teraz ruszyć .... Dziś w pomorskim pow. kościerski 3.00 + VAT to już jest rozbój w biały dzień!!!

Edytowano przez kubo123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Smak mięsa zależy od krzyżówek raz świń oraz od tego czym były karmione. Czasem jak kupi się mięso e sklepie to potrafi się trafić niesamowicie twarde mięso które można gotować i gotować i wraz twarde.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

nie musiecie aż tak archaizować do kartofli i pokrzyw bo tuczyć po nascie miesięcy nie ma czasu ten kto ma troche wiecej szt, co do smaku mięsa to fakt w dużej mierze zależy od karmienia po kilku latach testowania różnych kombinacji najlepiej wychodzi żyto w połączeniu z krajowym białkiem typu bobik i nie powoduję spadku przyrostów i słoniny na 4 palce :) 3,5 + vat fermówka 4,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Sprzedane 3,7 z vatem 15 sztuk.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

trzymają na pyrkach na wschodzie . jesli mają po 3 sztuki to mogą sie w to bawić


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Tak sobie czytam i myślę czy ta świnia która będzie rosła rok to na pewno będzie miała mieksze mięso?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Tu nie chodzi o to czy ona będzie rosła rok czy 6 miesięcy ważne czym karmiona i jaka to rasa.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Poniżej 3 zł cena teraz to jak 15 lat temu po 1 zł za kg


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Jak ktoś ma możliwość i chęć niech sobie dwie sztuki utuczy na parowanych kartoflach i zbożu. Smak nie do porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

ale ceny! to jakiś kosmos albo wytępianie hodowców. dobrze ze ja mam tylko dwie sztuki na własny użytek. Ceny obecne to śmiech na sali. tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Kisielice, powiat Iławski 2.9 netto. Łudziłem się, że poniżej 3 nie spadnie ;/ 

Za maciorę dał po ubojowo 2 zł , to za tuczniki też nie nawali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

A kto tak o tych kartoflach i pokrzywach pisał to jakbyś przejechał się po niektórych landach niemieckich to byś się zdziwił  że wieksza połowa odeszła od zboża do skarmiania trzody bo idą w obniżenie kosztów .I może nie pokrzywy ale na ccm kukurydza itp. Policz sobie 5 miesiecy temu prosiak kosztował 200zł przez okres tuczu zjadł 300kg zboża=165zł i około 40kg=110zł koncentrat to policz ile kosztuje na zbożu a ile na kratoflach.Do znajomego wożą po 25ton po 0,25zł w zeszył roku po 0,10zł i odstawia po 30-40 szt miesięcznie U nas 3,10-3,20 małopolska


Zakłady mają podpisane długoletnie kontrakty na import i własie teraz jak muszą niemcy wyczyścić magazyny to właśnie jadą kaniony pełne mrożonych półtuszy nawet z 2014 roku po 5,5 zł wiec nasi pomysłowi ZM muszą sobie uregulować ceny a mianowicie jak zapłacą po 5,5zł a nasze mają po 4,30- 4,50 to jak dodamy i podzielimy to wyjdą na swoje a klienci będą i tak jedli np. poledwice sopocką z proszku i z 4% miesa Brawo za 2 lata bedziecie jeść wszystko smaczne ale bez miesa z naszych polskich świń


A to co piszą w prasie branżowej bo na telewizję nie można liczyć.

 

"Aktualnie jesteśmy teraz tym, kim przeszło rok temu dla Niemiec była Rosja. To, co nie zeszło u nich, trafiało do Rosji. Teraz to, co nie schodzi w Niemczech i nie może być wyeksportowane do Chin, trafia do nas. Często bardzo szemranej jakości. Jak choćby tir starego mrożonego schabu po 3,50 zł/kg (informacje redakcji z terenu). Co bardzo negatywnie wpływa później na ceny świeżego polskiego mięsa w hurcie (schab bez kości 12,50 zł/kg, łopatka bez kości 6,00 zł/kg)."

 

"W Danii na 48. tydzień 2015 roku cena została utrzymana na poziomie 9,20 DKK/kg (5,23 zł/kg) w klasie E. W Niemczech tuczniki kosztują obecnie o - 0,05 euro/kg mniej niż tydzień temu. Cena w Niemczech wynosi 1,25 EUR/kg (5,30 zł/kg)."

 

Teraz to dyktują ceny takie zakłady jak PINI w kutnie Sokołów nie polski jak w reklamach tylko denish cramp (duński zakład ) łuków itp.Już 2 tygodnie temu PINI płaciło koło 3 zł i teraz wszyscy się dostoswali CENA DNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj