Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

rafal09086    6

Uwielbiam te komentarze typu że duże hodowle dają antybiotyków na potęge.. Nic nie wiecie a pier.dolicie głupoty aż miło.. Nie wiem kto Wam takie głupoty do głowy kładzie. Jak masz eko to ile sztuk odpadnie, i czy Cie na to stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A co może nie ? nie daleko mnie są fermy i wiem jak to wygląda , jeśli myślisz inaczej , to widocznie nie masz pojecia o czym mówisz


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

@Michalmeer co się dzieje na tych fermach to nie wiesz bo nikt Ci tego nie powie ani tam nie wpuści. Jeśli masz dobrą profilaktykę stada to antybiotyki są praktycznie wyeliminowane (nie mylcie antybiotyków z lekami stosowanymi profilaktycznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Nie chce mi się z Tobą kłócić ale skąd wiesz jak to wygląda? Na pewno ktoś Ci pokazał co i ile daje i stąd ta wiedza... Pobuduj budynek na tysiąc lub dwa i wtedy pogodamy..

 

No nareszcie ktoś tu mówi z sensem...

Edytowano przez rafal09086

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najgorsze jest to ze taki co hoduje w tys sztuk, czyli hoduje kupe syfu, chemii i antybiotyków, dostanie lepsza cene niz ten co hoduje wrecz ekologicznie w porównaniu do tamtego, na słomie i normalnej paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ludzie jeśli żywe świnie przyjezdzają z zachodu i lekarz weterynari nie może nawet pobrać moczu do badań to o czym my tu mówimy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

@piotrek1 z tego co napisałeś wnioskuje że ten lokalny lekarz wet kupił swoje papiery na rynku a świni z tych hodowli to nawet nie widział bo nikt go tam nie wpuści bo nie ma odpowiedniej wiedzy... Chyba że był pod pretekstem pobierania krwi na ałaszkiego i nabijania sobie portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

najgorsze jest to ze taki co hoduje w tys sztuk, czyli hoduje kupe syfu, chemii i antybiotyków, dostanie lepsza cene niz ten co hoduje wrecz ekologicznie w porównaniu do tamtego, na słomie i normalnej paszy

Kolego powiesz mi jaka to jest ta normalna pasza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Normalna pasza bez dodatków hormonów i innego szajsu potegującego wzrost mieśni , w holandi są hodowle gdzie prowadzą prace genetyczne nad skruceniem czasu ciązy to jest normalne ? ta zachłanność wykończy ludzi , nie potrzebna woja ludzie sami sie wytrują


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Dobra bez dodatku hormonów i innych cudów. Teraz pytanie do Ciebie, ile Ci rośnie tucznik od urodzenia ?

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

5 - 6 miesiecy  to co zeby tylko bardziej sie opłacało świnia musi rosnac 3 miesiące ? i co z tego dobrego przyszło ? to że mamy świnie po 3 zł .. brawo oby ludzie tak dalej myśleli


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Jakiś mądrala podsunął pismakowi taki temat i napisał a Wy powtarzacie te pierdoły jak oni i przez takich jak Wy spada spożycie mięsa, także w pewnym stopniu możecie podziękować sobie za taka cene. A po drugie kup po tonie paszy z każdej mieszalni w PL i zrób badania i wtedy pokażesz mi te dodawane hormony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego powiesz mi jaka to jest ta normalna pasza ?

 

a ty kolego powiedz mi jak to mozliwe ze w 2,5 miesiaca swinia ma 120 kg na normalnej paszy  :D

koło mnie taki jeden tuczy usługowo to własnie takie wyniki osiaga, chyba mi nie powiesz ze na pokrzywach i parowanych kartoflach takie wyniki osiaga  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

a ty kolego powiedz mi jak to mozliwe ze w 2,5 miesiaca swinia ma 120 kg na normalnej paszy  :D

koło mnie taki jeden tuczy usługowo to własnie takie wyniki osiaga, chyba mi nie powiesz ze na pokrzywach i parowanych kartoflach takie wyniki osiaga  :D

2,5 miesiąca trwa tucz ale (sądze że około 3 miesięce) ale od przywiezienia prosiaków w wadze około 25-30 kg masy ciała czyli około 2 miesiące od urodzenia co daje nam łącznie około 5 miesięcy. Teraz kolega napisał że u niego ta świnia ekologiczna rośnie mu 5-6 miesięcy. Przeczytajcie sobie to i pomyślcie jakie wy głupoty piszecie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

Ja pier**l.e a kto w tych czasach hoduje świnie na parowanych kartoflach i pokrzywach? Po pierwsze jakiego dużego dostał warchlaka? Jak miał 30kg i w miarę dobry status to spokojnie i ja bym powiedział tak że to bardzo dobry wynik na gotowej paszy bo najwięcej tam jest kukurydzy, soji, makucha i innych odpadów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie ekologiczne tylko na paszy ze zbóż plus koncentrat , są też rzuty gdzie rośnie i 7 miesiecy i dłużej tez sie zdazy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena spada przez takich ludzi, którzy mają tysiąc tuczników i później je desperacko sprzedają po 3,40 zł. A przez kogo cena spadła i inne kraje przestały od nas brać świnie przez tych na Podlasiu tam gdzie były ogniska ASF niczym nie ogradzają gospodarstw dziki chowają się razem ze świniami i potem się dziwić, że taka cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kilka wiosek dalej pewne ludki hoduja tucznika w tysiacach rocznie, 10 tys to wchodzi na raz we  wszystkie chlewnie, ale dla siebie tuczniki kupuja od byle "papraka" co po 10 sztuk trzyma i przerabiaja na kiełbase bo wiedza co jest w sklepie  :D

daje do myslenia ? 

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ciekawe czemu , czyżby wiedzieli co to za mieso ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Tak ma 10 tysięcy i Tobie powiedział że sobie kupuję kilka prosiaków dla siebie. Ludzie pier...lą takie bajki i to się niesie. No ASF przez ludzi na podlasiu no to przez tych ekologicznych na to wychodzi. Ktoś kto ma tysiąc sztuk to ich na pole z dzikami nie wypuszcza. Ja mam 15 loch i tuczniki sprzedaje w wieku +- 120 kg w wieku 5-5,5 miesiąca na własnej, dobrze zbilansowanej paszy i przy podstawowej profilaktyce stada. Daje do myślenia ?

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

i jaki zysk przy cenie 3zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

@odwajler więc robi tak samo jak mój chory sąsiad, a ma tylko 800szt.. Ja mam trochę więcej i jeszcze tego by brakowało bym biegał za kimś żeby mi śwnie sprzedal, zresztą wolę jeść tą na gotowej paszy niż tą na zlewkach, pokrzywach itp chowana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy ty wiesz co ty gadasz ?

na pokrzywach i parowanych kartoflach to jest mieso cud miód,  a na tych suchych paszach to wiór nie mieso, a o smaku zapomnij...

wiadomo ze nikt juz parowanych kartofli nie daje bo za prad by wiecej zapłacił niz swinia warta ale takie sa fakty ze nie ma czego porównywac jezeli chodzi o smak miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj