Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

taka cisza zaraz wiedziałem że bez zmian u mnie jeden z 3zl zrobił na 3.10zl ten co do mnie jeździ chętnie by kupił ale brak chętnych albo ludzie nie mają świń


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Słyszałem że ludzie sprzedają na rzeź prośne maciory. Chyba tak źle to jeszcze nie było... zeszły tydzień 3.4 zł.+VAT a w tym tygodniu inny sprzedawca 3,0zł.+VAT. A tak się dzisiaj zastanawiałem co by było gdyby faktycznie nasze inspekcje weterynaryjne w 100 wywiązywały by się ze swoich obowiązków i zakazały przywozu świń z zagranicy dopiero była by panika że wiadomo skąd by firmy brały towar.Chociaż kiedyś rozmawiałem z lekarzem weterynarii, który jest przy przyjmowaniu świń np z Niemiec to powiedział że piękne wyrównane  jak klony  a nasze to niektórzy nawet nie odrobaczają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Piechu kolego może i te świnie z Niemiec wizualnie są oki ,ale niech zrobią rzetelne badania na zawartość w mięsie ...antybiotyków ,dioksyn czy choćby gronkowca złocistego .A lista jest długa .To zobaczymy ,czy będą takie cacy .Ten lekarz weterynarii to jakieś zabobony rozsiewa o naszych świńkach .Dlaczego tak chętnie je kupują za granicą ?Cena u mnie 3,1 netto.

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Naprawdę wierzysz że nasz tucznik fermowy rożni się od  tego z zagranicy ?  :lol: Taki sam syf .

 

Jedynie jeszcze mniejsi producenci jakość podtrzymują ale szybko się niestety wykruszą  ,  moda i parcie na fabryki wieprzowiny...

 

Procentowy udział na rynku tej "lepszej "wieprzowiny jest i tak już znikomy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Polacy zachłysnęli sie zachodem wszystko musi być "big"coraz większy sprzęt rolniczy ,auta, sklepy i fabryki ,jest moda na to ,jak w USA ,tylko nikt nie pomyśli o tym że rynek kiedyś się nasyci i upadnie ,staniemy się gettem w śród molochów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

3, 50+vat ciekawe jak z tą żywnością do chin moze by zachod tam wypchnal wieprzowine i by wreszcie wrocilo do normy


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Spada to fakt ale już ZM trzeźwieją że za pół roku mogą nie mieć żywca i płacą tym co maja umowy najwyższą cenę która jest powyżej 4 zł a nawet 4.50 zł w przeliczeniu na wagę żywą co jest równe z dzisiejszą  ceną na WBC. W tym tygodniu kolega sprzedał duńczyka po 3,30 netto szt..200 który płacony był po 276+vat za warchlaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Kolego Jurniczek, to albo Ciebie Twój kolega okłamuje, bo cena 276 zł za warchlaka była w maju, a  pod koniec sierpnia była ok. 200 zł, albo mu te warchlaki tak wolno rosły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest wina państwa dlatego za przeproszeniem pacany z rządu pozwalają importować najgorsze mięso zagranicy do polski i sprzedają po Polsce i psują cały polski rynek a mówią, że za komuny było źle wtedy to był raj w porównaniu do dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Piotrek! Sawicki na koniec podarował nam prezent I tak teraz mamy.Obawiam się że bez rozwiązań siłowych nic nie wskóramy.Po tym co mówili dziś w agrobiznesie że zakłady są spokojne o kontrole ponieważ taki jest wolny rynek i nie są w zmowie tracę nadzieje na to że poradzimy sobie pozostaliśmy sami a nowy rząd się spóźnia.


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Moim zdaniem to zasługa psl ale też lepiej gdyby 100 tys gospodarstw chodowało po 200 sztuk rocznie niż 10 tys ma po 2000 tys sztuk , wielkie molochy to zło i to widać trzeba by zakazać stwarzania wielki farm tak samo jak marketów i wszystkiego co jest wielkie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

psl i po są winni wielkie hodowlę fakt też szkodzą rodzinnym gospodarstwom ale czy jest tych świń za dużo?no niewiem.Mój ojciec zawsze powtarza że Polsce bardziej grozi głód niż wojna.Niemcy jak wykończą nasze hodowlę to podniosą tak ceny że ludzi nie będzie stać na kg.parówki.


ZBINIU 83

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dziś sprzedałem po 3,75 zł netto na żywą....lokalna ubojnia

 

gdzie ta ubojnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

@Michalmeer 200szt rocznie? Po ile by te świnie musiały być żeby z tego wyżyć? A gdzie tu opłaty itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onomatopeja    63

Moim zdaniem to zasługa psl ale też lepiej gdyby 100 tys gospodarstw chodowało po 200 sztuk rocznie niż 10 tys ma po 2000 tys sztuk , wielkie molochy to zło i to widać trzeba by zakazać stwarzania wielki farm tak samo jak marketów i wszystkiego co jest wielkie

Trochę przesadzasz z tymi dużymi gospodarstwami jak ktoś się nie bał i zaryzykował to teraz ma.Najgorszy jest tucz nakładczy to on wszystko rozwala.Dużo bogatych cwaniaczków z tego żyje a głównie zakłady mięsne bo to one to napędzają i te tuczarnie w głównej mierze należą właśnie do zakładów mięsnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jak nie widzicie najwieksze zło to własnie wszystko wielkie , w wielkich hodowlach antybiotyków używa sie na potege , to ujmuje zdrowie ludziom , markety wielkie ceny niższe niż koszty produkcji z tąd sie to wsztysko bierze . bo jeden ma miec wszystko a drugi biadolić


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Potencjalnego klient nie obchodzi skąd jest dana kiełbasa a ubojni skąd i z jakiej fermy kupuje półtusze liczy sie kasa, i pod kazdym aspektem dziś ( ostatnie dekady) wszystko obraca sie  wokół pieniądza i niestety żyd robi co chce i z kim chce a my jesteśmy takimi marionetkami w ich rękach :(

Z kilka lat domniemam ze społeczeństwo ocknie się i bedzie zwracać co je, dziś zwracaja na to ludzie z grubszym portfelem tylko pytanie czy za kilka lat ci biedniejsi  będą w stanie kupić droższe miesą czyt. artykuły spożywcze. 

My osobiście mieliśmy trzode chlewną kilka lat temu ( 7lat) gdzie w tamtych czasach sprzedawało sie tuczniki po 5zł a dziś nawet tej stawki ciężko osiągnąć :( 

[mało bo mało ale te 150szt./ rok] A teraz te cyrki na rynku wieprzowiny są jeszcze lepsze dziś górka jutro już za duzo, och ahhh jak te świnie szybko rosną :) a teraz asf. Inne kraje potrawią dbać o swoje interesy a nasz kraj dba o własne kieszenie :( . Rozsprzedawanie wszystkiego i wszystkim.

Kiedyś jak niemiec wział sobie cześć Polski nazywało sie do rozbiorem, teraz UE=GER+FR, gdzie owy skrót nie jest wyznacznikiem państw członkowskich i mających jakieś prawa lecz przeciwnie majacych tylko same obowiązki i tworzenie z nich duzych supermarketów. :(

 

HS. Farmutil  S   4,5zł , WBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Chodziło mi o gospodarstwa rodzinne , to one powinny produkować zywność a nie molochy , których nie potrzebujemy - to był główny cel mojej wypowiedzi , ilośc sztuk nie ma znaczenia . jeśli pozwalają warunki niech ktoś ma nawet 2000 sztuk rocznie , dla mnie to jeszcze lepiej ale niech to bedą gospodarstwa rodzinne


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj