Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jurniczek    214

Piszesz jakieś odległe plany a może wymysły do których nie dojdzie a cena na dziś jest 3.20 brutto na skupie i 3.30-3.40 netto przy ilościach cało samochodowych to kto ma większą ilość to wariacji można dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Tu jest racja, kto hoduje dużo, to ma teraz problem ze sprzedażą. Skupnicy od stałych kontrahentów odbierają bo muszą, ale ceny opłakane, nowym odmawiają, a jest wiele telefonów bo tucznik ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    892

Wczoraj rozmawiałem z gościem co pracuje w takim skupie i mi mówił co i jak

A więc skupy już mają zapasy zrobione do świąt i ludzie dzwonią do nich o swinie i on zachodzi do kierownika i panie co im powiedzieć a kierownik powiedz że jak chcą po 3zł to niech przywożą nam i tak nie zależy bo zapas do świąt już mamy,a jak ktoś ma już duże świnie to nie ma wyjśćia przywiezie nam po 3zł

Co najlepsze opowiadał to cena była po 3.20zł a kierownik mówi jak chcą to 20groszy urwij z ceny i niech przywożą 

1kg świni to 3.40zł z wliczonym watem a średnia kiełbasa w sklepie to 18zł

Ja jutro świnie wioze po 3.20 brutto :(

 

Więc cena na święta nie będzie większa tylko mniejsza

Edytowano przez krzysiek277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Ja będę miał tuczniki dopiero po nowym roku, może cena podrośnie  :unsure: ? Całe szczęście, że na chwilę obecną są jeszcze małe i nie muszę jeszcze martwić się o ceny bo u mnie cena około 3.2zł + vat :( Niby nowy rząd a ceny jeszcze gorsze szczerze myślałem że po wyborach cena pójdzie w drugim kierunku... Wiem że dopiero kilka dni są po zaprzysiężeniu ale teraz już powinni zauważyć w jakiej jesteśmy sytuacji........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Utrzymasz sie z 7? Widzisz to ciesz się że kredytów nie masz i mozesz zyć sobie jak król i jeszcze pewnie inwestować.

 

Widzisz  nie żyję  jak  król  - ale spokojnie  żadnych  kredytów,  krówkę  wycyckam  świnkę  ubiję i żyję , mam  na  lutego  20  sztuk  jak   pójdą poniżej  4  na rękę to koniec  z  świńskim  biznesem  -tylko ile ja dołożę na  20 a ile ty na  700....     Znajomy  ,,krowiarz''  też  tak  mówił   ,,bez  kredytów  się    nie  rozwijasz''  minęły 2  lata  i  komornik  puka :(  i  zapita la  na banki  i  komornika...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No , na kredytach banki się świetnie rozwijają ;) .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Tez kredyty sie powoli koncza i mimo tego ze jeszczą są jakos dajemy rade, pasza 800zł tona to troszkę zostanie.. Tylko Ci co z rynku biorą też im jest żle, oni dostają za kg3 zł u nas około 3.8 jeszcze się wyciągnie.. i tak na podobnym wozku jedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Oddane na jutro po 3.40 ,szt 200 tylko dlatego by nie mieć z tym nic wspólnego.Koniec smrodu!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jak  to kiedyś  mówił  Zulu- gula    ,,Polska  to dziwny kraj''  oj  bardzo  dziwny   kraj  w  którym   podatek płaci się  nawet od chleba i wody  a  kraj dalej się zadłuża......          cena na jutro 3.20 +vat    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Ze świniami jest teraz samonapędzająca się spirala. Jak tuczniki po 3,50 zł i za bardzo nie ma komu brać to ludzie biorą się za sprzedaż macior, co zwiększa i tak dużą podaż mięsa na rynku. Jako takie podwyżki będą moim zdaniem najwcześniej w lutym. Jak ktoś myśli, że Jurgiel załatwi mu wyższą cenę to się bardzo rozczaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Ciul, ja tam zwiększam hodowlę, wóz albo przewóz, okaże się czy dobrze robię w kwietniu/maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3.20 trochę lipa, ale nie poddaję się :-) 1.2ha ornego mam więcej to jak będzie lepszy rok to może produkcja mi się też zwiększy. Awaryjnie kupiłem 6 byków na czarną godzinę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

Dziś znowu cena poleciała w dół, sprzedane po 3,0 ciekawe co będzie za tydzień z ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

3.2 +VAT ZM Wierzejki, brak argumentacji do takich cen...kompletna porażka co się teraz dzieje na rynku świń. Chyba Niemcy się mszcza na Nas ze PiS wygrał wybory.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

jak większość dużych zakładów mięsnych do w zagranicznych rękach czy sokołów czy pieni czy animex to kto będzie dbał o polskiego rolnika chcą zniszczyć hodowlę trzody żeby przywozili swoje do uboju a nam pozostanie tylko ciężką pracą za grosze i smród i zanieczszczenie środowiska


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

wojtal dużo masz racji w tym co piszesz, Sokołów jest jakieś 20 km ode mnie i z tego co wiem non stop przywożą tuczniki z ferm na Litwie które są w rękach Duńczyków tak jak i cały zakład.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

stokłosa 4,4 E Skiba jeszcze cennika nie zmienił ale znając życie też po tyle będą jeśli nie niżej. Dla porównania cena trzody u szkopów 1,25 Euro przy stawce za Euro 4,23 daje nam 5,29 no więc wniosek prosty zakłady dymają nas jak mogą i to bez mydła. Bo taka cena była u nas przed obniżkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

3,10 zł netto, w końcu tendencja musi się odwrócić. A w tv ze nadprodukcja w całej UE, mówią, że tylko duże hodowle mają rację bytu, ale nawet Ci więksi dziś narzekają, że ceny mają niskie. I jak tu się rozwijać i powiększać hodowlę. Szkodą ze w całej UE nie ma limitów tak jak było ileś lat w przypadku mleka, wtedy o żadnej nadprodukcji nie byłoby mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj