Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

jaceko    4

moim zadaniem duży wpływ na cenę ma sytuacja przez ASF import jest i to ogromny ale eksportu prawie brak.

Jeśli chodzi o prosiaka to w Polsce mam dużo ferm które są wstanie wstawić bardzo dobrego prosiaka o Twojej upragnionej zagranicznej genetyce w ilościach po 1000 i więcej co miesiąc z jednej fermy (nie ma problemu ze znalezieniem ofert) ale i tak większość z nas jak z klapkami na oczach i całą tą polityką zakładów mięsnych (pytanie z zakładu: czy prosiak z kraju czy z dani różnica w cenie nawet 30gr) kupi duńczyka.

Ponad 1/3 duńskiej produkcji prosiąt zostanie prawdopodobnie wyeksportowana do Polski, do końca 2015 r. – powiedział podczas duńskiego kongresu trzody chlewnej (Svinekongress) Hans Aarestrup, dyrektor duńskiego stowarzyszenia producentów trzody chlewnej (Svineproducenterne)Według danych Głównego Urzędu Statystycznego do czerwca br. import trzody chlewnej do Polski wyniósł 1926,1 tys. sztuk i był wyższy niż w analogicznym okresie 2014 r. o 11,1 proc., a przeciętna waga żywa jednej zaimportowanej sztuki wynosiła 29,4 kg. Najwięcej świń sprowadziliśmy w tym okresie z Danii, Niemiec i Holandii

 

A gdyby te pieniądze zostały w kraju i u Polskiego rolnika??? 

 

Czy by to coś pomogło??

 

jak się wam wydaje??

 

moim zdaniem TAK...

Edytowano przez jaceko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

A   kto  ci każe  brać  700  -  weź  7,  ale  cóż  kredyty  trzeba spłacać  na  chlewnie itd.   sąsiad   ma  5  to ja  muszę mieć  10....

 

Utrzymasz sie z 7? Widzisz to ciesz się że kredytów nie masz i mozesz zyć sobie jak król i jeszcze pewnie inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie no tragedia propozycja na poniedziałek 3.20 +vat kujawsko pomorskie kur......wa 100 sztuk do sprzedania za psie pieniądze a najlepsze ze nikt ku..wa nie chce brać za dużo nie wiem czy oni chcą jeszcze taniej kupić ja wymiękam i chyba będziemy stado redukować bo z czego dokładać żyjemy tylko z rolnictwa żal ale co zrobić :(


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

moim zadaniem duży wpływ na cenę ma sytuacja przez ASF import jest i to ogromny ale eksportu prawie brak.

Jeśli chodzi o prosiaka to w Polsce mam dużo ferm które są wstanie wstawić bardzo dobrego prosiaka o Twojej upragnionej zagranicznej genetyce w ilościach po 1000 i więcej co miesiąc z jednej fermy (nie ma problemu ze znalezieniem ofert) ale i tak większość z nas jak z klapkami na oczach i całą tą polityką zakładów mięsnych (pytanie z zakładu: czy prosiak z kraju czy z dani różnica w cenie nawet 30gr) kupi duńczyka.

Ponad 1/3 duńskiej produkcji prosiąt zostanie prawdopodobnie wyeksportowana do Polski, do końca 2015 r. – powiedział podczas duńskiego kongresu trzody chlewnej (Svinekongress) Hans Aarestrup, dyrektor duńskiego stowarzyszenia producentów trzody chlewnej (Svineproducenterne)Według danych Głównego Urzędu Statystycznego do czerwca br. import trzody chlewnej do Polski wyniósł 1926,1 tys. sztuk i był wyższy niż w analogicznym okresie 2014 r. o 11,1 proc., a przeciętna waga żywa jednej zaimportowanej sztuki wynosiła 29,4 kg. Najwięcej świń sprowadziliśmy w tym okresie z Danii, Niemiec i Holandii

 

A gdyby te pieniądze zostały w kraju i u Polskiego rolnika??? 

 

Czy by to coś pomogło??

 

jak się wam wydaje??

 

moim zdaniem TAK...

 

kolego święta racja ale to nic nie zmieni jak to się mówi cudze chwalicie swego nie znacie. Druga sprawa jesteśmy zawistni lepiej włazić w d...pe niemca holendra i go wzbogacać niż wspierać swoich bo sąsiad będzie miał więcej niż ja. Cena na wczoraj 3,60 pow. lubelski

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotkamil    16

Obecna cena po ubojowa 4,45 w okolicach Włocławka to jest tragedia wszystko trzeba oddać za darmo kur.. :(

W ciągu trzech dni cena spadła 40 gr :(

Edytowano przez gotkamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu77    0

Sprzedane dziś rano po 3.2 + vat i jeszcze tłumaczą że normalnie już po 3 ale ze względu na ilość to tak zaszaleli,powiat krotoszyński wielkopolska.Bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

ale co ciekawe w Danii od 2 tygodni ceny bez zmian tylko Niemcy ponad -10  ewidentnie coś lub ktos to zaplanował, ciekawe co dalej sie wydarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Niemcy doszły do wniosku że szkoda rąk sobie brudzić Polakami.Są na tyle głupi że sami się wykończą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

a to tak okazyjnia dla Ciebie tylko czy jakaś dalsza tendencja. z początku tygodnia 3,3 netto u pośrednika, opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

W poniedziałek oferta na 3.3 netto... wysmialem gościa od poniedziałku już 3.0 netto...

Ciekawe czy wyroby stanieja chociaż o jeden pierrrrrrr procent...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

słyszał ktos coś że od stycznia Rosja znosi embargo? bo ponoc sa rozmowy ale nie wiem ile w tym prawdy i czy wogóle to prawda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Że się duszą ze swoją nadwyżka to słyszałem.Być może chcą eksportowac do Polski to wszystko mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf3125    2

Teraz to chcą zdusić tych co pobrali nowe sprzęty. Nasze państwo jest tak kochane że każą podnosić wydajność produkcji ale za jakie pieniądze chowamy 100 szt świń 10 krów i 30 opasów i jeździmy starymi samochodami i ciągnikami a sąsiad jedzie do pracy na 8h i sobie auta jak rękawiczki zmienia. Kpine sobie robią z polskiego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Pamiętajcie jednak , że Francja i Niemcy dbają o własne interesy , wątpie żeby Putin ustąpił dla całej Europy . Cena bez zmian .


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Zgadza sie ale to pozwoli rozładować cześć nadwyżki mięsa a co za tym idzie cena u Niemca pójdzie do góry, a skoro tam pójdzie to i u nas się podniesie.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj