Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Lesssiu007    186

to jest zmowa cenowa dużych zakładów z zachodnim kapitałem. Najpierw zachód wykupił zakłady teraz stawia tuczarnie i od nas tucznika nie wezmą to jest długoletnia przemyślana polityka. Na moje powinno być zakazane stawianie wielkich tuczarni na tys sztuk bo raz nie da sie koło tego mieszkać a dwa to by zablokowało budowanie zakładom takich wielkich tuczarni na wiele tys sztuk. POZA TYM TUCZNIKI Z TUCZARNI to najjgorszy szajs naszpikowane antybiotykami i inną chemią, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1511    0

Cena świń spada od 4 tygodni od kiedy wybrano nowy rząd!!!!!!!!!!!!!!!! A gdzie on jest od tej pory dla rolników???????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

Lokalna rzeźnia PSS SPOŁEM Tuchola 2,90+vat i jeszcze ma spaść. Ręce opadają tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

kamil1511, nowy rząd teraz dopiero zaczyna rządzić.


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Paranoja jakaś... zostało mi 500 sztuk, pod koniec stycznia wszystkie powinny pójść. potem ze dwa rzuty na kontrakcie i trzeba będzie ze zboża zacząć żyć... Bo to się w głowie nie mieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banbus123    1

Powinniśmy wyjść i pokazac nasz sprzeciw wobec takiej polityce bo jak siedzimy to rzad uważa że mam ta sytuacja odpowiada.Bo jak tak dalej pójdzie to my nie jedziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Faktycznie -5 eurocentów. W 4 tygodnie - 17 eurocentów. Masakra hodowli jak nic. Myślałem ze to koniec spadków a tu dalej w dół

Nasze plany i nadzieje germański niweczy raz po raz, tylko dlaczego polski bamber dalej wspiera duńczyków a nie nas.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    116

Tucz nakladczy wykancza nas a np ja z młodego rolnika kozystalem i od otrzymania pomocy muszę trzymać je przez 5 lat czy są po 5 czy po 3 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scanman    0

Takie pytanie: kto z Was piszących tutaj, należy do grupy producenckiej lub innego zrzeszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Nasze plany i nadzieje germański niweczy raz po raz, tylko dlaczego polski bamber dalej wspiera duńczyków a nie nas.?

Niestety wspiera dlatego ze liczy się ekonomia, Duńczyk kosztuje 7 zł brutto na podwórku a polski niestety 8zl netto i jeszcze do tego trzeba doliczyć transport i podejście co niektórych polskich producentów prosiąt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

a teraz prosięta 30kg na targowisku są po 130zł za sztukę to po ile wychodzi kg po 8zł czy po 4zł z groszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

To bierz i kupuj z targowiska, wstaw 700 sztuk bez ogonow i jajek na 16%białka i sprzedaj je w 90 dni i max 1% upadkow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

No to nie dziwcie się że są takie ceny, gdyby germaniec z duńczykiem musiał wykarmić te prosiaki to by nie kosztowały 1.25e, ale jak mają polskich bambrów co za 3.5zł będą karmić to po co im wąchać smród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Problem nie jest wyłącznie w imporcie prosiąt i mięsa, problem jest w tym, ze to co trafia na polski rynek żywca i mięsa, nie ma dalszego "odpływu". Eksport od embarga Rosji i afery z ASF leży i kwiczy, ale jakoś ani jedna ani druga władza się tym nie przejmuje, grunt że stara UE sobie jakoś radzi, a "nasi upodleni obywatele jakoś to przeżyją, jak zawsze". Moglibyśmy importować 100% naszego zapotrzebowania na mięso i produkować w kraju drugie tyle, jak byłoby gdzie sprzedać - nikt by nie tracił. Druga sprawa, że w Europie od kilku lat roztacza się moda na bycie "eko i fit" - spożycie wieprzowiny maleje, a Ci co kupują przeważnie biorą do koszyka "mięso", w którym jest więcej wody i nastrzykiwanej chemii niż zwierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Nie należę do grupy lub spółdzielni ale wiem jaką cenę płaca zakłady na dzień dzisiejszy.Jest to cena 3.90 + vat płacona przez ZM. Wierzejki.To ze wystawiły cene 3,70 na dziś nie ma nic wspólnego z zakupem tuczników przez ten zakład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

To bierz i kupuj z targowiska, wstaw 700 sztuk bez ogonow i jajek na 16%białka i sprzedaj je w 90 dni i max 1% upadkow..

 

A   kto  ci każe  brać  700  -  weź  7,  ale  cóż  kredyty  trzeba spłacać  na  chlewnie itd.   sąsiad   ma  5  to ja  muszę mieć  10....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj