Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Tomasz78    1029

zamiast narzekać to może warto coś zmienić. Fajnie byłoby sprzedać 100 świnek kilka opasów i żyć jak pączek w maśle. Tak szczerze to ile wysiłku trzeba włożyć w takie 100 tuczników rocznie (śrutowniki ssąco tłoczące mieszalniki, gotowa pasza paśniki poidła głęboka ściółka ruszta itd.). znajomy ma 300 w hotelu to twierdzi że dzienni to 1 godzinka  wyjdzie roboty. Trzeba będzie popracować na etacie 

Wiesz  co popracuj godzinę dziennie przy swinkach i zobaczymy jak Twoja hodowla bedzie się rozwijac laiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Popracuj godzinkę przy swoich świniach a popracuj godzinkę na etacie (nie liczę pracy biurkowej). Cena 3,8+ VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

3,10 netto Jarosińscy, środkowa wlkp

 

jaka jest tendencja? może warto przetrzymać i w 2 klasie pchnąć za 3 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Te ceny to nic innego ,jak pośrednicy idą na chama ile się da tyle lecą w dół .Przecież to jest czysta kasa dla nich .U mnie 3,4 i kolejki spore na odstawę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Obstawiamy kiedy 2 z przodu ?  Może odrobina hazardu nie zaszkodzi i na tym się da zarobić .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Pytałem jakie mają ceny w Holandii na żywą koło 1e czyli więcej jak w polsce fakt że tutaj przeważnie ładuje się pełne tiry od jednego gospodrza...

 

po ubojowo jest chyba 1,35e lub 1,45e o ile dobrze pamiętam może coś więcej i wybicia są koło 80%-83%

 

za knury bo nie kastruje się już tutaj no sporo gospodarzy już wieprzy nie kastruje to tylko 2e mniej na sztuce :)

 

za to ceny warchlaków katastroficzne 27e za 25kg ;/ normalnie powinno być koło 60e...

Edytowano przez mat22889

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

niestety widok z drugiej strony tez nie jest wesoly- znaczy z branzy masarniczej i handlowej[zeby bylo jasne nie jestem wlascicielem tylko obracam sie w takich kregach] popyt na mieso zarowno wieprzowe i wolowe spada co roku, maleje produkcja ,rosna koszty, terror inspekcji weterynaryjnej rosnie zastraszajaco[macie pojecie ile miesiecznie zakladow branzy miesnej jest zamykanych, ile nakladanych jest kar i sankcji prokuratorskich] . perspektywy sa kiepski, wydaje mi sie ze za pare lat zostanie tylko tucz kontraktowy i import z zachodu, u nas na wsi to tylko zostali hobbysci, jak ja -para swin dla siebie i rodziny i ci co maja inny dochod i "przerabiaja" tylko swoje zboze ktorego nie ma komu i za co sprzedac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Jacuś pozostaje sprzedaż bezpośrednia .Już pisałem wczoraj o tym pomyśle .Co będę się rozpisywał na temat komu i za ile sprzedać .Tylko i wyłącznie sprzedaż bezpośrednia .Niech upadają zakłady i tak są zagraniczne i sklepy również .Trzeba otworzyć własne  :-).


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz  co popracuj godzinę dziennie przy swinkach i zobaczymy jak Twoja hodowla bedzie się rozwijac laiku.

ta godzina to w cudzysłowiu. ale szczerze to mając wmiarę nowoczesną chlewnie to co przy tych świniach się narobisz jeśli paszę przywiozą gnojowica do zbiornika. Nie chcesz mi powiedzieć że skoro jest taka beznadziejna cena i opłacalność z hodowli to trzyma cię przy tych świniach chęć wykarmienia świata. Idz do tej super pracy popracuj jak więkrzość ludu za 1400zł będziesz wiedział p[oco masz rowek na d...ie. pokory trochę.  u mnie 3,3 za kilo ojoj to wina tuska kaczora pogody ja jestem świetny pracowity rolnik ale teraz ide na kawkę bo sąsiad przyszedł po wiertarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wszędzie słychać jakie to mięso jest szkodliwe , to kto się będzie truł ? Wczoraj nawet w polskim serialu o tym przekonywali :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popracuj godzinkę w stajni,to pózniej wyjdziesz cały uje..ny od gnoku :D

no i 7 godzin sie pryszmicujesz ;-) z mojej wsi poszło kilku rolników do pracy jeden na złom, drugi na stacje benzynową , i dwie panie do nowo otwartego marketu.

kolega ze złomu popracował 2 dni bo za te pieniądze to woli siedzieć w domu

stacja benzynowa to zapier....l szuka innej

koleżanki z marketu tez niezadowolone

ogólnie polak lubi narzekać panowie musimy sobie radzić sami anie usiąść i narzekać mamy wybór. 

Etat - dzierżawa

Etat - rola

zmiana produkcji 

i pewnie inne 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Nażekanie nażekaniem, ale niech w końcu niektóży z rozumieją że nie ma wolnego rynku który sam się reguluje tylko sterują nim spekulanci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

@RafaKdziela Ty się tak uparłeś na to przerabianie, no może jakaś mała część rolników się tym zajmie ale gdy dużo ludzi zacznie to robić to też w nos z tym wpadną. Nie każdy musi zajmować się wszystkim bo to też nie wypali. Rząd może zrobić dużo na rynku trzody tak jak i na każdym innym tylko trzeba chcieć. Oni nie są tylko od brania pensji za nic. W tym tygodniu 3.8-3.9 zł/kg zależy od ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
martinezo

mnie śmieszy również, bo wesoło nie było jak były po 4 zł, a teraz to tylko można brać na śmiech bo to są jakieś jaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siejos1    0

Powiat kłobucki, mała lokalna ubojnia (sprzedane 9.11) cena: I kl. 4,2 + vat; II kl. 4 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

@RafaKdziela Ty się tak uparłeś na to przerabianie, no może jakaś mała część rolników się tym zajmie ale gdy dużo ludzi zacznie to robić to też w nos z tym wpadną. Nie każdy musi zajmować się wszystkim bo to też nie wypali. Rząd może zrobić dużo na rynku trzody tak jak i na każdym innym tylko trzeba chcieć. Oni nie są tylko od brania pensji za nic. W tym tygodniu 3.8-3.9 zł/kg zależy od ilości.

 

Tak mam taki pomysł i będę się kręcił przy nim .Jak dam rady spełnić warunki sanepidu i inne potrzebne do ruszenia przerobu to dlaczego mam się oglądać .Miasto mam pod nosem i znam wiele osób  ,które już dziś się dopytują o wyroby ,bądź mięso .Obecnie sprzedaję ziemniaki i mam swoich zaufanych odbiorców .Co rok przybywa więcej :)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj