Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karolci13    27

Rozdrażew pow Krotoszyn jutro o godzinie 14 zebranie w sprawie wiatraków oraz będzie poruszona kwestia trudnej sytuacji na rynku trzody, będą przedstawiciele Izby Rolniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Polska hodowla już  dawno upadla ,pod naszymi szyldami sprzedawane są wyroby miesno-podobne niszczac naszą tradycje ,a małe lokalne dobre przetwórnie ,maja takie ceny ze przeciętnego konsumenta nie stac nawet na parówkę za 22zł .

JA DRODZY HODOWCY POWIEM JEDNO ,JAK SIĘ NIE ZJEDNOCZYMY OGULNO-POLSKO I NIE ZAPROTESTUJEMY TO ZNIKNIEMY Z RYNKU I GO NIE ODBUDUJEMY.

RafaKdziela jak masz taki zapał to najpierw ,trzeba zachęcić konsumentów ,otworzyć im oczy i zdobyć ich poparcie ,wtedy do rządu z petycjami ,lub strajk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol82SA    4

No niech cena sobie spadnie w dół to będzie elegancko. Świnie tanieją chowam trochę to wiem to jest jeszcze zabezpieczenie bydłem na osobnym chlewie. Ile trzeba płacić za koncentraty soje weterynarza jak zachodzi potrzeba/Co prawda sieję bobik to mniejszy nakład soii .Kredyty, programy co ino. No cóż powiem kupiłem w tamtym roku ciągnik swoje + pożyczka 75km AXOX 310 nie narzekam na ciągnik bardzo dobry sprzęt.Spłacam ale co będzie za kilka lat to ja nie wiem. Ale nawet mięso za szybą w sklepie jak ono wygląda. Trzeba by nie wiadomo co aby jakoś to wszystko poszło w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

No co Ty w sklepach w górę po co?jest dość drogo i dlatego klijeci kupują mniej i szukają czegoś w zastępstwie , trzeba ukrócić monopol a raczej go zniszczyc ,wracając do małych przedsiębiorstw (rzeźni ) z lat 90tych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Przecież jest możliwość sprzedaży bezpośredniej .Wile mi nie trzeba mówić ,,zawołam kuzyna rzeźnik -masaż  i będziemy kręcić ..polską ,parówki ,białą i szynki  i na osiedle do Tucholi ,a co trzeba dokopać Skibie niech wiedzą ,że nie nie są jedyni .Cena na polską myślę po 17 zł .W słoikach też można sprzedawać :)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ha ,a myslisz że by nie kupowali ?znam kilku co tak robia ,na czarno  ,tylko to jest też chore ,co będziemy tworzyć podziemie ?Trzeba zrobic to w legalny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Teraz jest możliwość sprzedaży legalnej wyrobów .W końcu i tylko wystarczy spełnić kilka wymogów sanitarnych .A co kuzyn zna się na tej pracy to resztę świniaków przerobimy na kiełbaski .Dlaczego mam sprzedać po 3,5 jak mogę sprzedać dobre wyroby za dobrą cenę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

Przecież jest możliwość sprzedaży bezpośredniej .Wile mi nie trzeba mówić ,,zawołam kuzyna rzeźnik -masaż i będziemy kręcić ..polską ,parówki ,białą i szynki i na osiedle do Tucholi ,a co trzeba dokopać Skibie niech wiedzą ,że nie nie są jedyni .Cena na polską myślę po 17 zł .W słoikach też można sprzedawać :)

Trzeba się skrzyknac na jakiś strajk kolego z sąsiedniej gminy a nie biadolic i płakać bo nic to nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Czy ja biadolę ..NIE ! sam zaproponowałem ,że możemy pisma pisać .Ja tak będę robił .A pomyśleć można ,co dalej robić i co mi szkodzi przerabiać świniaki ,jak to jest już legalne ?.

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Gdzie te strajki za rządów PO i PSL już dawno PIS organizowało strajki a jak rządzi PIS to wszędzie cisza.Cena z dziś 3.3zł netto,ciekawe kiedy 2 z przodu będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

A to wszystko załatwili kolesie z PSL żeby Pis już na początku dostał w Du..ę.  Euro wysoko stoi a tuczniki sprowadzają na potęgę!


 

 

Edytowano przez Rafik87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Ludzie ,zacznijmy od samych siebie.Sprzedaję około 20 tucznikow miesięcznie od 15 lat do Stoklosy.Odbiór zpodwórka 2razy w miesiącu + dwoje sąsiadow ze swoimi tucznikami .Cena nadzis dla mnie wynosi w przeliczeniu na żywą wagę około3,9+vat.Niedaleko znajdujący się punkt skupu 3,3+wat dla sokołowa. Jezeli nie zjednoczymy sie na dole zawsze ktoś będzie  dorabiać się naszym kosztem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Nic nie dadzą strajki, po prostu obecnie jest okres gdzie rynek się reguluje i w wyniku tego najmniejsi mają być wyrzuceni z rynku w kosmos, ci do wożą na spendy i oddają po kilka kilkanaście szt. nie mają racji bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banbus123    1

ja mam wrażenie że to jest zemsta bandy PO żeby się odegrać na polakach za przegrane wybory ale jak byśmy wyszli na ulice w Warszawie i żeby ktoś nas poprowadził jak zimą Pan Sławek  :)  :rolleyes:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Niby jest wolny rynek i on ma regulować cenę, ale państwo też ma instrumenty żeby w pewnym sensie pomóc producentom trzody, przykładem jest Francja która wprowadziła niedawno znakowanie produktów, tzn. z jakiego kraju pochodzi mięso potrzebne do ich wyrobienia. Potrzeba tylko woli politycznej. Wtedy przekonamy się czy nasi konsumenci tak jak deklarują wolą nasz smaczne mięso czy zagraniczne. Druga sprawa to mocna promocja wieprzowiny która nie istnieje obecnie ( jakieś pół roku temu czytałem w TopAgrar, że planowana jest wielka ogólnoeuropejska kampania wieprzowiny i co z tego mamy nic, zamiast tego na dobicie WHO prezentuje sówj wspaniały raport o czerwonym mięsie. Najlepszą sprawą byłby limity produkcji dla państw ( takie eldorado mieli hodowcy krów ostatnie 10 lat ) i wtedy taka Dania nie podskoczyłaby nam, ale to oczywiście nierealny scenariusz. Najbardziej wkurzające jest to że są doplaty do krów i bydłą, a do loch nie ma. Dzielą w ten sposób rolników. Cena około 3,5 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Nic nie dadzą strajki, po prostu obecnie jest okres gdzie rynek się reguluje i w wyniku tego najmniejsi mają być wyrzuceni z rynku w kosmos, ci do wożą na spendy i oddają po kilka kilkanaście szt. nie mają racji bytu.I 

I własnie ci bez racji bytu "w kosmos" albo do "arbaiten" !!! To twoim zdaniem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Unexpected kolego jesteś w wielkim błędzie .Już Cię uświadamiam .Kto ruszy mojego sąsiada ,który w roku sprzeda ok 100 sztuk tuczników .Jeden pracuje na koparce i w wolnym czasie obrabia gospodarkę i kolejny co sprzedaje 150 sztuk też pracuje i ma 3 emerytów w domu ,którzy wszystko zrobią .Unia takim może naskoczyć .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

Niektorzy np ja żyją tylko ze świń a zobowiązania trzeba płacić rachunki pasza a cena po 2012 zaczęła lecieć i ile można wytrzymać najlepsza cena 4,40 i to tylko raz a teraz 3,50 i żadnych perspektyw jeszcze trochę to znów dzika podłoża gdzieś a w sklepie bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamiast narzekać to może warto coś zmienić. Fajnie byłoby sprzedać 100 świnek kilka opasów i żyć jak pączek w maśle. Tak szczerze to ile wysiłku trzeba włożyć w takie 100 tuczników rocznie (śrutowniki ssąco tłoczące mieszalniki, gotowa pasza paśniki poidła głęboka ściółka ruszta itd.). znajomy ma 300 w hotelu to twierdzi że dzienni to 1 godzinka  wyjdzie roboty. Trzeba będzie popracować na etacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banbus123    1

ale nie możemy się poddawać musimy wygłosić nasz sprzeciw czemu Francuzi mogą coś wywalczyć a my nie a dwa to po co sprowadzają tą padline z niemiec ?? 

to jest wszystko wina Ewy i przyjaciół gdzie wszystko robili co im niemcy kazali a ci na dole czyli my mamy zawsze najgorzej !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj