Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Krystian86    16

Zastanawia mnie jeden fakt skad te nagłe obniżki w Polsce sięgające nawet do 3.20+ VAT, czyżby zakłady mięsne wykorzystały panikę rolników????? Lepiej sie patrzy jak jest bez zmian niz odwrotnie. Wydaje mi sie, że w Niemczech powoli zaczyna brakowac ogonów ale moge sie mylic.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Nie piszcie że są górki i dołki bo teraz to jest przepaść która nas pochłonie Polska wieś przegra bo jest nie zjednoczona bez liderów i wizji przyszłości warchlak 200 a tucznik 3,30 amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

@robert123farmer a właściwie Piotr niemcy sobie poradzą nawet przy 1,30 euro bo mają zapewnienie z góry że nie stracą a my Polacy padniemy razem z pseudo zakładami które istnieją dzięki naiwności chłopów Polskich.Jestem przekonany że po roku zaniechania produkcji tucznika przez nasz ci zachłanni prezesi Z.M. z podkulonym ogonem będą prosić Polskich rolników o wznowienie produkcji bo z zachodu tych (biedaków) nie będzie stać ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Ale wy nie liczcie opłacalności po cenie 3.20 która jest obecnie i to tylko w  niektórych częściach kraju tylko średnią cenę z dłuższego okresu czyli np. ostatni rok. Cena spadła do tego poziomu w ciągu jednego tygodnia a wy już tak gadacie jakby  się utrzymywała rok. Te 3.2 zł/kg to jak się domyślam cena spędowa ? Zacznijcie szukać sobie innych odbiorców z którymi można negocjować cenę bo przykładowo za 15-20 sztuk tuczników można wynegocjować cenę o 20 gr lepszą niż daje ten cwaniaczek ze spędu.

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w moim rejonie średnia rocznie nie bedzie ponad 4 zł


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Nie zakłady mięsne są problemem tylko pośrednicy skupujący dla nich żywiec Ja odstawiam bezpośrednio do rzeźni i cena zawsze jest wyższa o około 40 do 50  gr  niż u sąsiada gdzie odbiera właśnie taki pośrednik  . Wiem że nie każdy ma ten komfort ale istnieją rozwiązania na to żeby pominąć pośredników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Jakby nie liczyć to w plecy. Temat tylko dla hobbystów. Święte krowy może przetrwają bo jak plebs ma po 3,2 to oni po 4. Sprawiedliwości nie ma. Jedni bioro z Arimr przez 10 lat uni po 0,5 bańki a za swoje kupujo merca ml bo ih przez to stać a drugi 50 tysi nie dostanie. Takie dotowanie czas skończyć. Jutro będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a d*pa , posrednik niech ma 20 groszy tak jest u mnie od kg ,a gdzie reszta minimum 1,50 zł ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Cen rynkowych nie przeskoczysz ale jak koledzy wyżej piszą można uzyskać wyższą cenę trzeba tylko trochę wysiłku w to włożyć. Wiadomo że nikt nie przyjedzie po 5 tuczników i nie da lepszej ceny ale nawet przy kilku maciorach można zrobić tak żeby oprosiły się 2 czy 3 maciory w podobnym terminie i będziecie mieli około 20 czy 30 tuczników do sprzedaży i już można trochę wyższą cenę dostać. Samym biadoleniem w dzisiejszych czasach to nie da się zarobić w żadnej branży a nie tylko w rolnictwie.

 

@Michalmeer Tak na marginesie to pośrednik który u was skupuje po 3.2 zł/kg to nie wierz mu że na kilogramie zarabia 20gr tylko około 50 jak już. Takie bajki to on może wciskać małym dzieciom

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam że problem zaczyna się na samym dole zamiast kilograma dobrej kiełbasy z polskich nie intensywnie tuczonych świni wolimy kupić 2-3 kg jakiejś kiełbasy ze świni tuczonej antybiotykami. Pewnie jak zaczniemy patrzeć na to co jemy a nie tylko za ile  to trochę czasu upłynie czy wytrzymamy?

Swoją drogą pewnie z tych 2-3 kg połowe się wyrzuci... smutne. Wspierajmy polskie zakłady ale czy one będą wspierać polskiego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Nie zakłady mięsne są problemem tylko pośrednicy skupujący dla nich żywiec Ja odstawiam bezpośrednio do rzeźni i cena zawsze jest wyższa o około 40 do 50  gr  niż u sąsiada gdzie odbiera właśnie taki pośrednik  . Wiem że nie każdy ma ten komfort ale istnieją rozwiązania na to żeby pominąć pośredników 

kąsek w Kisielicach zawsze płaci mniej niż handlarze , dziwne ale prawdziwe nawet na swoich  skupach płaci lepiej gdzie trzeba zapłacić za paliwo i kierowcy niż mu zawieziesz do samej ubojni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Pewno Niemcy chcą by polskie zakłady wypróżnili z ich magazynów śmierdzący szajs i dają promocję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to się naprawdę robi nie do wytrzymania za chwilę mam na sprzedaż 54 sztuki za co ja mam rachunki popłacić ta cena nie zwróci mi nawet kosztów warchlaka premixu i soji a ziarno prąd woda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Mam nadzieję ,że nowy minister rolnictwa wprowadzi kontrolę tego mięsa z zagranicy .Ja sam będę też w tej sprawie pisał do Ministerstwa Rolnictwa oraz znajomego posła w sumie to i z PSL znam posła od siebie z Tucholi .Myślę ,że wy też ruszycie ten temat i będziecie pisać w końcu to jest nasza szansa i walczymy o swoją i naszych rodzin przyszłość .Dobrze ,że już zmieniły się te władze sprzedajne .Cena za żywiec lepiej nie pisać to jest kpina .Poszukałem faktury z 15 lat wstecz cena 4,4 netto .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

A może społeczność agrofoto by się jakoś zmówiła i byśmy razem coś napisali do nowego ministra rolnictwa? Zawsze w kilka osób można coś sensownego stworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nowy minister ma co innego na głowie ,musi sie rozpakowac w nowym gabinecie i policzyć ile dostanie za kadencje ,lub jak go wywala to jaka odprawa ,więc wiesz raczej jest zajęty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tomek ,jak tak potraktujesz sytuację w jakiej jesteśmy wszyscy to nic się nie zmieni .Przynajmniej ,tak jak ja napiszcie ,a nóż to coś da władzom do myślenia ..Ja będę też pisał do Beaty Szydło i prezydenta i będę domagał się odpowiedzi .Co po pysku mi nie dadzą .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

I tak się nie zmieni ,od lat tak jest że wieprzowina tania i do tego ciagna ten syf z UE ,moje podejście jest takie ,bo szkoda nerwów ,raz już udzielałem się w tym temacie celem strajku ,to mi neta wyłlaczyli (nie tylko mi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

oby Jurgiel nakazał wieksze kontrolowanie tego syfu co do nas jedzie z zachodu. Ci z psu nie mogli tego zrobić bo nie jeden tam ma ubojnie albo udziały ale Pis może i musi to zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj