Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Hvb3000    7

Problem jest w tym, że importujemy sporo mięsa, nawet na lokalnym rynku słyszę, że większość miesa jest opisana "wyprodukowano w Danii/Hiszpanii/Niemczech". Dodatkowo ludzie sie łaszczą na dodatkowy zysk z importowanych warchlaków co rosną od wody, a które również "psują" rynek, bo jeżeli na krajowych prosiętach można przeprowadzić 3 cykle proukcyjne, a na "imporcie" blisko 5 w roku to siłą rzecz będzie się "gotować" na rynku.

 

Proponuję przeczytać o firmie FARM2FARM, która dynamicznie rozwineła się na handlu importowanymi warchlakami. Cała rynek trzody          w Polsce jest nieudolny i zdominowany przez monopol. Co robi Agencja Rynku Rolnego ? Powinni wstrzymać import i cała krajowa produkcja zostałaby skonsumowana w kraju.

Edytowano przez Hvb3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Oni chcą k**wa zablokowania zakładów.Żarty się skończyły panowie!!!. Spółdzielnie zawijać rękawy i do roboty a nie tylko liczyć na dotacje z uni i jakby tu mniejsze wydymać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

polska powoli sie kończy w męczarniach. co nam pozostało ?
szukam pracy za granicą, ktos, coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dzisiaj wyjeżdżają po 4 netto.

Od stycznia wszystkie tuczarnie będą specjalnie kontrolowane( chodzi głównie o świnie importowane a u nas tuczone). Już mi we wrześniu lekarz doradził ze dwie maciory trzymać (chociaż ja krajowe kupuję)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

http://progresspoland.com/index.php?lang=pl   przeczytajcie opis :blink: :blink: :blink:

to ze 40 km ode mnie chcą tą fermę stawiać. Ludzie tam się burzą

Tu masz trochę na temat tego ,, beznesmena '' http://forum.gazeta.pl/forum/w,65,146966605,146966605,Opolanin_buduje_w_Rosji_gigantyczna_ferme_Puti_.html

Chyba nie trzeba obawiać się żadnej Mega Farmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Cena na dziś 3,50zł+vat. Czy jakieś organizacje , związki rolnicze robią coś w związku z dramatycznie niskimi cenami, bo jakoś w tv ani w necie nic nie zauważyłem? Chyba ktoś nas reprezentuje. Tak swoją drogą ci którzy mają kredyty i tylko trzodę chlewną chyba mają przerąbane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jak ja bym chciał sprzedać swinie po 3,80


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

Na szczęście ja głosowałem przeciw wejściu do unii więc mam spokojne sumienie ,a dla tych co głosowali za ,to świnie powinny być po 2 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Na szczęście ja głosowałem przeciw wejściu do unii więc mam spokojne sumienie ,a dla tych co głosowali za ,to świnie powinny być po 2 zł.

A z dopłat unijnych korzystasz czy honorowo i zgodnie z sumieniem odmawiasz przyjęcia unijnych pieniędzy ? 

  Wracając do tematu , cena netto za żywiec 4 zł netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Dlaczego mają się zabrać? Legalny interes i normalne, że zakłady pozbywają się pośredników w postaci rolników.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

Panowie zwijamy interes mialem postawic i zarejestrować 5 macior dorywczo ale chyba se daruje :-(
Trzeba bic dla siebie w sklepie nie kupować w mieście tez chętnie kupują swoją wędline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

Wieprzowina jest tłusta, jej nadmierne spożywanie może doprowadzić do chorób serca, nowotworów, cukrzycy etc. Karczek z grilla nie zadzkoszi raz na jakiś czas, ale ogólnie ludzie mają coraz więcej kasy i zaczynają się zdrowiej odżywiać. Kiedyś wszyscy kupowali ziemniaki na zimę - teraz mało kto już tak robi. Z wieprzowiną jest/będzie tak samo (choć embarga etc. też mają wpływ na jej ceny). Lepiej już wybulić kilka złotych więcej i zjeść zdrowiej niż się opychać jakimś świństwem (dosłownie hehe). Jest oczywiście pewna nisza - a mianowicie tradycyjne wyroby, na który popyt jest duży i ceny dobre, ale coś takiego to pomijając już formalności, trzeba po prostu umieć robić. Umiesz - możesz kasę trzepać, nie umiesz i nie masz się gdzie/od kogo nauczyć - daj sobie lepiej spokój. Myślenie życzeniowe, strajki i inne głupoty nic tu nie pomogą. Takie są realia - chcesz to się ludź dalej, nie to zajmij się czym innym - ostatecznie każdy jest kowalem swojego losu... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

ostatnie 12 sztuk odstawione do SENATORA 02,11,2015 średnia waga 128kg żywej średnia mięsność 58,3% średnia cena 3,87,-netto 

Panowie i Panie jeśli jakieś tu są przypuszczam,że to koniec ŚWINIORÓW w moim gospodarstwie na sprzedaż jeśli jakieś będą to tylko po to żeby je w kiełbasiory przerobić pozdrawiam tych którzy jeszcze to ciągną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

MCiKNf Pisząc ten stek bzdur mało wiesz i mało hodujesz , jak sprzedajesz na rynku nielegalnie to się i może cieszysz to ze tradycyjne jest dobre to ok. ,ale większość tu piszących to średni producenci produkujący zdrową zywność  i są uzaleznieni od pośredników ,którzy żerują na nas ,a sam proces uszlachetniania miesa zaczyna sie raczej w przetwórniach ,

Sołtys racja chyba nadszedł kres ,jak nie chcą dobrego towaru od rolnika to niech zajadają te przysmaki z Uni W moich okolicach trzody juz prawie nie ma ,sam też rezygnuję ,odchowam to co jest i koniec .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Dziś każdy narzeka i biadoli. Tak jest było i będzię. Nie pierwszy raz dużo osób rezygnuje by bliżej wiosny znów wystawić maszyny z garaży i zapałnić je świnkami bo cena będzie może lepsza. Kto prowadzi hodowlę,  ma dobre wyniki to będzie dalej się w to bawił. Życie nauczyło już, że są dołki i są górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tylko więcej tych dołków niż górek ,ja nie jestem chytry nie ustawiam sie sezonowo na wychów ,produkcję mam od lat ,moze małą ale mam i  nie widze dalszych perspektyw na opłacalność ,chcecie hodujcie powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Przy cenie 3,20 niemożliew zeby komu kolwiek sie opłacało , wszystko dąży do tego żeby zaprzestać produkcji polskich ras w polsce , swinie bedą ale dunskie , niemieckie , czyli produkt zachłannosci ludzikiej mało mający wspolnego z miesem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Panowie spokojnie od dzisiaj powinien być koniec obniżek, Niemcy dzisiaj 1,34 czyli plus 1 eurocent


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Co tam spokojnie sam wiesz jak to jest ,każdy spadek powoduje straty dużym czy małym ,wkurza mnie najbardziej że Polski rynek regulije Niemiec .Do tego doprowadziły nasze partie rządzące ,dla tego "ja wysiadam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

"Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy było zbrodnia będzie kara" gorzej już chyba być nie może więc juz tylko lepiej

Do Krystian86 tylko że cena niemiecka utzrymała się po piątkowym spadku -4 u nich jest 1,34, nie wiadomo jeszcze jaką cenę wstawią nam jutro się dowiemy czy minus czy stabilizacja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie od dzisiaj powinien być koniec obniżek, Niemcy dzisiaj 1,34 czyli plus 1 eurocent

 

jakieś potwierdzenie? Ja widzę że bez zmian i pewnie oficjalnie jutro też tak wyjdzie u Niemca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj