Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krilan06    2418

Cena na dziś 3,60+vat, okoliczny handlarz 3,40+vat - nic tylko strzelić sobie w łeb. Co do Petru to zapowiadał wprowadzenie podatku katastralnego także już byśmy mogli pakować walizki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Czytałem gdzieś wywiad z dyrektorem POLSUS który otwarcie mówi że Polska wchodząc do UE podpisała aneks do umowy (pewnie nie jeden), że zredukuje pogłowie trzody o 8 mln sztuk. Wszystko na to wskazuje ,że Polska pięknie się wywiązała z obietnicy. Brak słów. Żeby nie zaśmiecać tematu u mnie na dziś 5,05 na wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tez jestem za tym zeby pozabierali dopłaty i inne ale zeby były opłacalne ceny , wiec co ma pis do tego teraz ? a prow na prosiaki jest po to zeby wykonczyć gospodarstwa które myślą że bedą w stanie podjąc to ryzyko i że sie opłaci , soobiscie zycze im jak najlepiej ale to nie realne . i chce poruszyć jeszcze kewstie mleka , moim zdaniem nie pownno być interwencji na rynku mleka ,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena żywca jest po prostu tragiczna na dzień dzisiejszy. Czy ktoś wie cokolwiek o tym co się dzieje? Lub o tym czy przewidywane są jakieś strajki w związku z tym? Niedługo dojdzie do 3 zł a wtedy naprawdę będzie kryzys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

hahahah to jest ku**a smieszne, PSL'ki zrobili swoje, mam nadzieje na zmiany teraz.


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

Macierewicz od obrony narodowej to już napewno jesteśmy pozamiatani. Co do Petru proponował że krus płacili by tylko rolnicy którzy zaczną sie ubezpieczać od nowego roku. czyli podsumowując jeżeli ktoś teraz (od nowego roku) chce zostać na gospodarce to napewno jest to dobrze dochodowe przedsiębiorstwo które stać na płacenie ubezpieczenia w wysokości 13 tys zł tak? Bo z jeżeli te przedsiebiorstwo generuje taki zysk że stać rolnika na ładnie odremontowany dom i kostke na placu ( nie mowie tu o maszynach które generują ten zysk, chodź w wielu gospodarstwach sa kupowane na wyrost) to raczej tego bambra stać żeby zapłacić takie samo ubezpieczenie jak pani z biedronki, chłodno kalkulujac mam rację? Ponadto chciał zlikwidować przywileje gornicze i nie rentowne kopalnie za co dostał u mnie duży plus. Co do tematu od dawna nie widać żadnego auta ze skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Petru-Swetru kolejna wydmuszka PO. w 2011r stworzyli przed wyborami Palikota, który tam zebrał 10% i zawsze głosował jak platforma zawołała, teraz chcieli numer powtórzyć ale już się na szczęście nie udało.

Dla mniej zorientowanych:  na dziś dalej Prezesem Rady Ministrów-premierem jest Ewa Kopacz.

Bo już na nowy, jeszcze nieistniejący rząd chcą winę zrzucić na te drastyczne spadki cen żywca.

Sam dostanę po kieszeni bo mam 30szt w 2 tyg.

Pocieszam się że będę dopłacał do świń jeszcze tylko do maja(kończy mi się MR)

Nic nasze narzekania nie dadzą ja zlikwiduję 100 szt sąsiad 70 a wybudują ferrmę holendrzy i wyprodukują 1000szt. Jest ze świńmi w małych i średnich gospodarstwach POZAMIATANE  pozdr.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Petru-Swetru kolejna wydmuszka PO. w 2011r stworzyli przed wyborami Palikota, który tam zebrał 10% i zawsze głosował jak platforma zawołała, teraz chcieli numer powtórzyć ale już się na szczęście nie udało.

Dla mniej zorientowanych:  na dziś dalej Prezesem Rady Ministrów-premierem jest Ewa Kopacz.

Bo już na nowy, jeszcze nieistniejący rząd chcą winę zrzucić na te drastyczne spadki cen żywca.

Sam dostanę po kieszeni bo mam 30szt w 2 tyg.

Pocieszam się że będę dopłacał do świń jeszcze tylko do maja(kończy mi się MR)

Nic nasze narzekania nie dadzą ja zlikwiduję 100 szt sąsiad 70 a wybudują ferrmę holendrzy i wyprodukują 1000szt. Jest ze świńmi w małych i średnich gospodarstwach POZAMIATANE  pozdr.

Zgadzam się w 100%. Czas zwijać interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba zwiększać produkcję kryć lochy bo po takich cenach nie warto sprzedawać coś trzeba w tym życiu robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

dzisiaj po dużych negocjacjach 4 , aż się płakać chce 

Edytowano przez tom61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

To ciekawe na co mają się przestawić Ci mali? Ja sam jestem w kropce, bo nie bardzo wiem co mam zrobić. Powiększyć areał nie bardzo jest jak, a znowu przestawiać się na bydło jakoś mi się nie widzi. Dzisiaj znajomy opowiadał mi, że w '97 roku sprzedawał świnie po 5,70zł a saletra kosztowała wówczas 320zł/t !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Ta ferma to jedno wielkie nieporozumienie ! Jak to powstanie to naprawdę możemy się pakować z produkcją świnek... I pomyśleć,że ma to powstać w moich okolicach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Kto tyle zapłacił  ?

 

Lokalny pośrednik z Jędrychowa.

W sobotę Kąsek w Kisielicach płacił 3.4 netto.

Edytowano przez patryk2411

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

jest jakaś "oficjalna" przyczyna spadku cen, czy będą tak długo obniżac cene aż coś pęknie

Mięso powoduje raka, to zmniejszają zapotrzebowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

dziś sprzedane po 3,60 +vat skupujący mówił że jak by polskich świń wcale nie było to zakład miesny by sie ucieszył I mówił że w zeszłym tyg stały tiry z niemiec w zakładzie i kto wie czy to celowo nie jest robione by ukarać rolników za poparcie pisu. Bardzo dobrze że naród wy.. ł na zbity pysk tych baronów z po psl teraz na siłe telewizja robi durniów z pisu bo im sie ucieło dobrze sie żyło na koszt kraju przez te 8 lat a tak upolitycznionej tv jak jest teraz to chyba nigdy nie było. Ja głosowałem na kaczorka i mam nadzieje że cos sie zmieni bo jak oni zawiodą to nie ma już przyszłości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wlkp 3,20 i to nie koniec spadków nawet z niemiec nie wożą , to jest aż nie realnie i nie możliwe , moim zdaniem jest to zmowa innej przyczyny nie ma , od dwóch lat zarobiłem na jednym rzucie , w tym roku dołożyliśmy juz 25tys , ograniczamy do 3 może 4 loch , potrzebujemy troche dla siebie i dla rodziny ,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

jest jakaś "oficjalna" przyczyna spadku cen, czy będą tak długo obniżac cene aż coś pęknie

 

http://www.agrofoto.pl/articles/top-swinie/asf-znow-w-natarciu/  Gorzej już chyba byc nie może :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

hmmmm..... :(  mamy nabór na MGR - nic tylko przy tak "sprzyjających" warunkach składać wniosek o dofinansowanie, brać kredyt i budować obiekty aby rozwijać produkcję........ masakra, ręce opadają patrząc na to wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj