Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wszystko jeśli będzie chciał,apropo niemców to chyba pół centa a nie pięć

 

Biznes ma racje -5. Ja powoli kończę swoją przygodę z trzodą. Może nie mam szałowych ilości ale żadnych perspektyw nie widać. Z roku na rok jest coraz gorzej a dokładać nie ma z czego. Liczyłem, że w lato jeszcze cena będzie przyzwoita ale jak było każdy wie. W moich stronach coraz więcej ludzi wchodzi w tucz kontraktowy i to nas- całą resztę ostatecznie dobije. Ale wytrwałym życzę powodzenia, niech mają nawet po 6 zyla ja zazdrościł nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbi    0

powiat świecki poniedziałek-3,8 wtorek-3,7  środa-3,6 a jutro-czwartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

U mnie to samo,kto chciał już dawno zlikwidował świnie,cześć przeszła na bydła,a reszta sieje tylko pszenice,rzepak ,kukurydzę i jakoś biedy u nich nie widać,w wiosce nikogo już nie znajdziesz kto miałby powyżej 20 sztuk świń,zostali tylko ci najmniejsi,co mają kilak sztuk i karmią ziemniakami i zbożem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15380

Przecież rządu chwilowo nie ma to nie miejcie pretensji. A strajk jaki? Wsiądą bambery w dżondery i pojadą pokazać miastu jak się im powodzi. To nie tędy droga. Tak to jest jak Polska uzależniona od zagranicy od śrubki po cenę zwierzyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Toć tera to zemsta burżujów za to, że wieś głosowała na pis. A to będzie jak zwykle z dużej chmury... Lepper był i nic nie wymyślił z regulacją cen trzody, kontraktacje itp to Jurgiel to wogóle sie skicha na duża kupa. To są prawa a raczej bezprawie kapitalizmu. Ktoś ma mb gl-a a drugi rowerem sie kula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to co się ostatnio dzieje to jakaś masakra wczoraj gadałem z gościem który ode mnie kupuje cena na skupie 3.70+vat i sam nie wie czy jeszcze nie spadnie. Jego to i tak wa...  i tak swoje zarobi samochód po skupie świecił pustkami świń w mojej okolicy jest coraz mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A w sąsiedniej wiosce ma się stawiać chlewnia na ok. 220 loch (rolnik nie żaden przedsiębiorca) około 10 lat temu postawił na ok. 80 loch, oczywiście w cyklu zamkniętym.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Gorbi - do kogo odstawiasz? Prosiaczek we wtorek 3,80+vat, okoliczny handlarz 3,60+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

3,6 zł żywa  dobrze że są tak tanie bo za bogaci są ci gospodarze  :lol:  :lol:  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak tak dalej będzie to nas wszystkich wykończą na szczęście następne na sprzedaż przed świętami mam nadzieje że coś zdrożeją ale to tylko nadzieja .a w agrobiznesie tylko klepią jak to ciężko mają producenci mleka  a my?chyba spisali nas na straty jeszcze trochę to świnie tylko w zoo. wczoraj 10 sztuk po 4.10+wat dziś pewnie już by tyle nie dał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

3,30 -3,40 , zacchodowi bardzo zalezy eby wykonczyć producentow trzody , jedno jest sprawiedliwe jesli my zrezygnujemy ubojnie upadna , te które sprowadzają zachodnie mieso podobne a o swoje nie dbają


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj