Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Dawid727    153

Już przerabiałem próbę takiego zrzeszania. Raz, że z rolnikami cieżko się dogadać, a dwa, ze zaprosiliśmy przedstawiciela od najbliższych zakładów miesnych w naszym regionie (Skiba), to po krótkiej rozmowie ten pan stwierdził, że możemy się  zrzeszać, ewentualnie dadzą 0.10 gr na kilogramie więcej, ale tak czy siak i tak te świnie kupią, czy od grupy, czy od każdego z osobna. Podejście wręcz naganne, no i tak wszystko się zakończyło fiaskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Może pasowało by z inną ubojnią się dogadać? Mając na sprzedaż całe auto świń (oczywiście w jakiejś sensownej mięsności) można negocjować z ubojniami nie tylko tymi najbliższymi. A to, że ciężko się dogadać z innymi rolnikami to wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Już przerabiałem próbę takiego zrzeszania. Raz, że z rolnikami cieżko się dogadać, a dwa, ze zaprosiliśmy przedstawiciela od najbliższych zakładów miesnych w naszym regionie (Skiba), to po krótkiej rozmowie ten pan stwierdził, że możemy się  zrzeszać, ewentualnie dadzą 0.10 gr na kilogramie więcej, ale tak czy siak i tak te świnie kupią, czy od grupy, czy od każdego z osobna. Podejście wręcz naganne, no i tak wszystko się zakończyło fiaskiem.

 

Kolego ta firma jest znana z takiego chamskiego zachowania .Mój kuzyn odstawiał do nich opasy i zmienił odbiorcę .Do Chojnic mam małe 30km .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

@jaro, przecież to logiczne. I ja oczywiście byłem za tym. Ale nie znasz mentalnosci ludzi ? Jednemu nie pasowało to że przyjeżdzały by duze samochody zamiast solówek bo ma straszną różnice poziomu w gospodarstwie i by był problem z podjazdem, drugi twierdzi że inni mogą oszukać, inny twierdził że oddaje za małe islosci drugi że oddaje rzadko, inny że żeby zebrać cały samochód to by trzeba było długo czekać i by świnie przerosły itd... No po prostu aż sie słuchać nie chciało. Sam teraz wszedłem w duńczyki, no i widać różnice. Przerabiałem wszystko, miałem 25 macior, dokupowałem prosięta, chwile  miałem same maciory... Teraz jestem po pierwszym sprzedanym rzucie duńczyka ( a dokładniej warchlaków rasy Danbred  kupionych od firmy Poldanor) i nie chce nic innego w chlewni. Super przyrosty, super zdrowotność i mięsność na poziomie 58,5% (średnia!).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

3.6 netto 10 szt jak pare to 3,5 i jeszcze mają mieć doła. Okolice Chojnic. Bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Nasze  ZM  są nastawione tylko na zysk , nie zważając na polskiego rolnika , nie pomyśleli jednak że gdy zabraknie naszego towaru to będzie też ich koniec i tego im życzę , u mnie cena ok 3,8 zł . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186
andrzej612b

w Polsce zakłady mięsne to banda złodziei żerujące na rolniku kupują za poniżej 4 zł a sprzedają po 25/35 zł. Oni mają koszty właściciele muszą wille stawiać mercedesy za pół bańki itp:) No i jest jeszcze druga strona sokołów np duński i inne zakłady należące do zachodu a oni cel mają jeden wykończyć w polsce rolnictwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

miastu sie oczy otworzą jak bedą tylko niemieckie i dunskie świniaki wpierdzielać i najtańsza kielbasa bedzie po 30-40 zł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

4, 00 netto. 2tyg temu. Nasze pokolenia będa spogladac na rolnictwo co roku 1 listopada....


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Rozwiązaniem jest blokada zakładów mięsnych .Wystarczy z tydzień ograniczyć import od co .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

3,70 netto- świń mało raczej na skupie

 


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jaro, przecież to logiczne. I ja oczywiście byłem za tym. Ale nie znasz mentalnosci ludzi ? Jednemu nie pasowało to że przyjeżdzały by duze samochody zamiast solówek bo ma straszną różnice poziomu w gospodarstwie i by był problem z podjazdem, drugi twierdzi że inni mogą oszukać, inny twierdził że oddaje za małe islosci drugi że oddaje rzadko, inny że żeby zebrać cały samochód to by trzeba było długo czekać i by świnie przerosły itd... No po prostu aż sie słuchać nie chciało. Sam teraz wszedłem w duńczyki, no i widać różnice. Przerabiałem wszystko, miałem 25 macior, dokupowałem prosięta, chwile  miałem same maciory... Teraz jestem po pierwszym sprzedanym rzucie duńczyka ( a dokładniej warchlaków rasy Danbred  kupionych od firmy Poldanor) i nie chce nic innego w chlewni. Super przyrosty, super zdrowotność i mięsność na poziomie 58,5% (średnia!).

 

Jak mięsność super 58 po jednej sprzedaży oceniasz to współczuję ile dni tuczyłeś i do jakiej wagi kto odbierał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Wspołczujesz bo co ? Od rolników prosiaka na oczy nie chce widzieć. Raz że genetyka beznadziejna, leków walić trzeba co nie miara to i zużycie paszy ogromne a niektóre to  potrafią rosnać po pół roku a zjedzone mają za trzech. Nie wspominając o tym, ze co niektórzy nie wiedzą ile wołać za pare...Tuczyłem od 10 lipca do 7 października.  Na tej samej paszy co moje od macior i prosieta od rolników. Od Wagi 30 kg, do 105kg( troszkę się pośpieszyłem ze sprzedażą, mogły poczekać) Zużycie paszy 2.5-2.6 kg na kilogram przyrostu. Odbierał Animex. Po 5.7 netto ( skiba miał wtedy po 5.4) Był to mój pierwszy rzut i pare rzeczy było do poprawy. Ogólnie to próbuje jakoś przeżyć do żniw i likwiduje trzode. Niech sobie jest te raz na 10 lat nawet i po 10 zeta. Mam tego dość. Szkoda nerwów i szarpania. Pare kredytów odejdzie to i ze zboża na lajcie przeżyje. A jak ktoś powie, że za jakiś czas nie bedzie co ze zbożem paszowym robić to taka mała ciekawostka. Poladnor potrzebuje do końca roku miejsca na 60 tys warchlaka bo nie mają gdzie już mieścić. A takich firm jest więcej, do tego tucze kontraktowe i budowa nowych ferm. Chcą wykończyć małych rolników. To jest fakt.

 

Żeby nie było spamu, Skiba Chojnice 5.1 netto.

Edytowano przez Dawid727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

105 kg to żadna rewelacja na PBZ przy dobrej genetyce można to przeskoczyć mięsność też bez rewelacji jak na tą wagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

mięsność na poziomie 58,5% (średnia!).

 

Kolego mając swoje lochy jaką uzyskiwałeś mięsność, że się cieszysz z 58,5 z tak cudownych warchlaków?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

dzisiaj cena na podkarpaciu to 4.40 netto (pow,ropczycko-sedziszowski) co tydzien spada 10 lub 20gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w skupie jest mało a ile tego szajsu z niemiec przyworzą , bez badan bez niczego i to idzie na rynek


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

A jeszcze na chlewnie dopłaty dają Za 3 lata za darmo będą Ja z świń się wyleczyłem a po 4,50 to w latach 90 sprzedawałem Rozwijacie chlewnie podwajacie produkcje i placzecie ,najpierw wykączyliście małego , teraz sami siebie A zamiast chlewni postaw wiatrak lub solar ucz się od niemca czy aglika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Założymy plantacje bananów i będziemy produkować budyń i wszystko będzie Eco Eco jednym słowem z piekła zrobi się raj z małpami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Jak 35% produkcji prosiaka w Dani trafia do Polski to jak ma być dobrze. Było 4 z vat, teraz 3.8 z vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj