Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

7.5 za byka to przecież dobra cena, a 4zł na swinie to raczej słabo, za świnie to tak 4.5+ to jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

4 złote na świnie to dopiero pokrycie kosztów , chociaż u każdego inaczej wychodzą koszty także i to może być za mało.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

7.5 za byka to przecież dobra cena, a 4zł na swinie to raczej słabo, za świnie to tak 4.5+ to jest dobrze

 

Nie wiedzę zysku po 7.5 za byka jak bele są pow 100zł to zysk z takiej beli to 50zł a z byka albo 10% albo -10%

Czyli jak mówicie że z byka jest lepszy zysk to albo nie hodujecie mięsnych albo ze świni są takie straty

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Bez jaj świniaki po 4 złote się opłaci niby komu ? .Cena obecna 3,9 netto .A byki Sm i Lm są po 7,6-7,8 netto .Wszystko zależy od wagi i ilości zwierzaków .Ja mam sianko i odpady ziemniaków( jadalne jadą do miasta :-)  to mi się opłaci opasy trzymać .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiedzę zysku po 7.5 za byka jak bele są pow 100zł to zysk z takiej beli to 50zł a z byka albo 10% albo -10%

Czyli jak mówicie że z byka jest lepszy zysk to albo nie hodujecie mięsnych albo ze świni są takie straty

 

to sprzedawaj bele...

 

ze świń nie ma starty jak liczyłem to przy 4zł i tak wychodzę na +100 zł w porównaniu do tego jakbym miał sprzedać pszenice/jęczmień. Rzepaku nie liczę bo nawet nie mam przystawki do hederu. Dodam że maciory też mam swoje i knura.

 

a na byku jak w lecie lata na pastwie a w zimie się go karmi sianem i sianokiszonką to też idzie zarobić, bo jak ktoś robi nakład na karmienie tego przekraczający zysk, to ja nie mam słów. Niektórzy tak kombinują z karmieniem takie nakłady walą że ja się potem niedzwię że cena 7.5 to mało żeby spałacić te wszystkie kombinacje.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

songo czyli wychodzi ze jak dostaniesz za 100kg tuczników 400 zł i zarobisz na nim 100zl to koszt jego produkcji wynosi Cię 300zl ? Wow chyba musisz mnie nauczyć tak taniej produkcji...


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Mi wychodzi koszt wyprodukowania tucznika 150zł, bo mam w domu dwie babcie, dwóch dziadków i dwóch pradziadków. Babcie mają renty ze Zbowidu, dziadkowie mają emerytury górnicze a pradziadkowie walczyli i pracowali we Francji podczas I wojny światowej, to też mają bogate emerytury i mi do każdej sztuki dokładają, więc nie gadajcie, że się nie opłaci hodować byków i świń.....

Edytowano przez Peron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Dopłaty do hodowli lepsze jak w Niemczech .


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Peron to po ile lat mają twoi pradziadkowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

"songo" - przemyśl to co napisałeś,brak słów po prostu.

Kolego "Peron" ktoś tu chyba nie do końca rozumuje co chciałeś przez to powiedzieć heh :)

powiat świecki na dzień dzisiejszy 10szt 3.90 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z logicznego punktu widzenia jakby hodowla trzody przynosiła straty to już byście poszli z torbami bo z czego niby żyjecie? chyba że macie oszczędnosci na przeżycie jeszcze paru miesięcy...

 

jeżeli do wyprodukowania świni miałbym dopłacić powiedzmy 100zł to przy moich 300 świniach na rok musiał bym je oddać za darmo i jeszcze zapłacić 30 000 żeby mi je wzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Witam mam pytanie czy warchlaki 30 kg urosną na jeczmieniu,owsie,zakiszonej kukurydzy i grochu z premiksem (zamiennik śruty sojowej)?.Jeśli tak to ile dać grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolego ja skarmiam groch i zakiszone ziarno kuku .Ale ostrożnie z nim przy warchlakach .Tucznikom od 60 kg daję minimum 50 % do paszy kuku zakiszonej ;) .Tego grochu tucznikom ok 10 % możesz dodać .Natomiast warchlakom to mniej .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciężko mi tu wszystko opisać ale jak już muszę dokupić zboża to mieszanka u mnie była w zeszłym roku po 400zł czyli nie drogo. prosiaków też kupować nie musiałem bo mam maciory i knura. średnio świnia zje te 300kg to jakieś 150zł + tej paszy powiedzmy za 50zł. prosiaków kupić nie trzeba ale powiedzmy że 1 sztuka wyjdzie 50zł to mamy 250zl no i powiedzmy ta woda, słoma, światło to jakieś 50zl to mamy 300zl. świnia 120kg to jakies 480zl + vat przy 4zl/kg. no ale moje średnio maja 110/115. co innego jak ktoś musi kupić zboże i prosiaki. to fakt wyjdzie na --

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Dobre.... A gdzie koszty weterynaryjne, %  upadków, amortyzacja budynków, własna praca i długo by tak jeszcze wyliczać. Przecież to też są koszty które ponosimy wszyscy

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Kompletnie nie rozumiem tego gościa, kolego @robert123farmer gdyby tak jeszcze dodać że tylko i wyłącznie koszty bo każdy w średnim i małym gospodarstwie te zabiegi praktycznie każdy wykonuje sam, nie wspominając o reszcie "zawodów" które wykonuje rolnik- wszystko aby ograniczyć koszty zarazem poprostu przeżyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

knur to u mnie nie dość ze spłaci sam siebie to jeszcze zarobi na następcę, knura mamy rasowego. weterynarza to bardzo rzadko wzywamy do czegoś innego jak kastrowanie (2zl/sz) amortyzacja budynku, to dachówkę sam potrafię wymienić, kratę też posmawać jak rozwalą. co do macior dostawają śrutę i wodę a śruty z paszą mało bo im niepotrzebna. to jakies liczmy nawet te 300zl na miot. średnio jest ponad 10 prosiaków z czego często zadepcze i zostaje finalnie 8-10. jak podzielimy te 300/8 to mamy 40zl/szt. a moja praca wynagradza mi sumka na koncie po sprzedazy. wiadomo ze było 1000x lepiej jak świnie były po 4.8-5 ale jak przyszły cięższe czasy tez trzeba sobie dawać rade. kredytów nie mam to nie ma stresu heh.
RafalKdziela nikt normalny za tyle nie sprzeda bo gdzie tu zysk? ja pisałem po kosztach. 2 dni temu sprzedałem 2 sztuki po 120/sz

jak się hoduje dla siebie to można liczyć po kosztach ale jak się chce sprzedać małe prosiaki to trzeba na nich jeszcze zarobić

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój knur rasowy za darmo chyba w chlewni się nie wziął. Zastrzyki dla loch, prosiąt, odrobaczanie, kaszelki- no nie mów że nie kupujesz bo nikt nie uwierzy.

Nie rozumiesz amortyzacji budynków- to po pierwsze.

Na pewno od czasu do czasu coś zdechnie bo w to nie wierze że nie.

Więc policz sobie jeszcze raz wszystko na spokojnie i zaprezentuj nam swój wynik.

Jeszcze właściciele ubojni wejdą w ten temat i zbiją jeszcze bardziej cenę bo przecież hodowcom się wciąż opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Może niech kolega @songo wypowie się jakie zyski ma z produkcji roślinnej? Bo widzę że robi poważny błąd w obliczeniach bo zboże własne to nie znaczy że po kosztach produkcji bo można sprzedać i też zarobić.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolega prowadzi kreatywną księgowość .Plusem jest to ,że lubi pracować przy świnkach i ma ładną sumkę na koncie ;) .Kolego songo  zboże ,prosiaki liczy się po cenie jakiej możesz sprzedać ,a nie wydumanej w kosztach . .A tak na serio to mój sąsiad obszarnik i zapalony wielbiciel świniek likwiduje hodowlę .Jestem bardzo zaskoczony ,bo zgoła miesiąc temu mówił ,że będzie rozwijał hodowlę i jego priorytetem jest odstawa 5000 tyś sztuk tucznika rocznie .A tu klops z dnia na dzień .Już nie wspomnę ,że kredytów ma kilka baniek do oddania .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj