Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

arek_124711    202

Zgoda sprzęt jet często brany na wyrost, mam 50 ha ale na nic nowego typu ciągnik samochód nie kupowałem nigdy, bo wiadomo że ten sprzęt się nie spłaci na tylu ha. Znam gości z okolicy co mają 20-30 ha i nowe johny albo valtry po 300-400 tyś biorą. Dobrze jak się wszystko kręci i da się to jakoś spłacić gorzej jak sie trafią 2-3 lata gorsze, jakieś klęski, powodzie, choroby w inwentarzu typu pomór u świń lub inne u innych gatunków zwierząt kiedy będzie trzeba całe stada zlikwidować... Na podlasiu ludziom świnie zabieraja zamiast dziki wypier**lić! I nikt nawet grosza nie zapłaci tym rolnikom! Dla mnie 10-20 świń jak tam trzymaja rolnicy to nić ale dla nich to całe życie i jedyny dochód. Jak to Mówi mój ojciec- NIECH SIĘ TAK ROZWIJAJĄ, BĘDZIE OD KOGO ZIEMIE KUPIĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Kolego zgadzam się z tobą odnośnie inwestycji, koledzy piszą że sprzęt banków itp, ktoś pisze że trzoda po 4,4 zł/kg i to mu jeszcze nie zwraca kosztów produkcji.

 

Czytając niektóre posty typu że się dokłada już przez ostatnie lata to odpowiedzcie sobie z czego się dokłada?

 

To tak jak pewien handlujący do sprzedającego do tego dokładam 20 gr do tamtego 30 gr i tak dalej aż kupujący mówi to jak dokładasz to skasuj to a sprzedający wtedy a z czego będę żył.

 

Każdy nauczył się tylko narzekać niezależnie jaka jest sytuacja : http://demotywatory.pl/1938524/Jeszcze-sie-taki-nie-urodzil/Jeszcze-sie-taki-nie-urodzil

 

 

Wiesz dokładac rozumie sie np; sprzedaje 10 świnek dostaje kase i jade kupic zboze. - czesc pieniędzy poszla na zboze. Druga czesc pieniedzy na oplaty a trzecia część powinna iść na wlasne potrzeby a jak nie ma ??? A teraz pomyslmy o tych co mają kredyt skąd weznie nastepna czesc pieniedzy??? I tu zacytuje ,, a z czego bedziemy zyc??" No wlasnie tylko z tego co zostanie w kieszeni... Człowiek myśli ze będzie lepiej ... coz co zrobisz nic nie zrobisz.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ubojnia kąsek w kisielicach. Przy ilu sztukach tak płacą?

do 25 sztuk możesz mieć tylko 2-3 i też tyle powyżej 25 dokładka chyba 20 albo 30 gr . Kwiatek u siebie na skupie najgorzej płaci na Lubawie daje 30 gr więcej samochód musi wysłać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wiesz dokładac rozumie sie np; sprzedaje 10 świnek dostaje kase i jade kupic zboze. - czesc pieniędzy poszla na zboze. Druga czesc pieniedzy na oplaty a trzecia część powinna iść na wlasne potrzeby a jak nie ma ??? A teraz pomyslmy o tych co mają kredyt skąd weznie nastepna czesc pieniedzy??? I tu zacytuje ,, a z czego bedziemy zyc??" No wlasnie tylko z tego co zostanie w kieszeni... Człowiek myśli ze będzie lepiej ... coz co zrobisz nic nie zrobisz.

 

 

 

Odnośnie kredytów "jest ryzyko jest zabawa" ale takie sytuacje należało by przewidzieć biorąc kredyt (analiza SWOT). W pewnym okresie pszenica jak każdy wie była po 1000 zł/t , rzepak 2100 zł/t i jeżeli ktoś liczył do kredytu takie ceny to pewnie dziś ma ciężką sytuację ale było do przewidzenia że taka cena nie będzie długo.

 

Czasy nie są łatwe ale część społeczeństwa chciała właśnie takiego systemu (nie wiem czy do końca była świadoma jak ten system działa).

 

 

Odnośnie kolegi 50 ha to już można kupić coś nowego (oczywiście zależy wszystko od jakości gleb), w naszym przypadku posiadamy 40 ha, park maszynowy też nie jest najnowszy bo w ostatnich kilkunastu lat dokupione prawie 20 ha, postawiona chlewnia, siostrze mieszkanie i postawiony dom, wesela i troszkę sprzętu więc jak każdy wie troszkę złotówek poszło.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co chcesz się tam przeprowadzić że pytasz masz Rolpiast na miejscu i jeszcze dwuch innych pośredników że o Bagienicy n ie wspomnę ;)  cena 4,20 netto


Zgoda sprzęt jet często brany na wyrost, mam 50 ha ale na nic nowego typu ciągnik samochód nie kupowałem nigdy, bo wiadomo że ten sprzęt się nie spłaci na tylu ha. Znam gości z okolicy co mają 20-30 ha i nowe johny albo valtry po 300-400 tyś biorą. Dobrze jak się wszystko kręci i da się to jakoś spłacić gorzej jak sie trafią 2-3 lata gorsze, jakieś klęski, powodzie, choroby w inwentarzu typu pomór u świń lub inne u innych gatunków zwierząt kiedy będzie trzeba całe stada zlikwidować... Na podlasiu ludziom świnie zabieraja zamiast dziki wypier**lić! I nikt nawet grosza nie zapłaci tym rolnikom! Dla mnie 10-20 świń jak tam trzymaja rolnicy to nić ale dla nich to całe życie i jedyny dochód. Jak to Mówi mój ojciec- NIECH SIĘ TAK ROZWIJAJĄ, BĘDZIE OD KOGO ZIEMIE KUPIĆ!

 

Ziemi od kogoś co zainwestował w sprzęt to nie kupisz maszyny łatwo sprzedać prędzej padnie ten co nowoczesną chlewnię postawił bo nikt mu tej wartości nie zapłaci a za tucznika czy spod wiaty czy nowoczesnej rusztowej tuczarni dostaniesz tyle samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A co chcesz się tam przeprowadzić że pytasz masz Rolpiast na miejscu i jeszcze dwuch innych pośredników że o Bagienicy n ie wspomnę ;)  cena 4,20 netto

 

Ziemi od kogoś co zainwestował w sprzęt to nie kupisz maszyny łatwo sprzedać prędzej padnie ten co nowoczesną chlewnię postawił bo nikt mu tej wartości nie zapłaci a za tucznika czy spod wiaty czy nowoczesnej rusztowej tuczarni dostaniesz tyle samo

 

Kolego znam gościa który w latach ok. 2000 zainwestował w sprzęt, sprzęt posprzedawał i jeszcze 5 ha ziemi i jeszcze długów zostało i tylko 13 ha ziemi które też chce sprzedać.

 

Kolejny co poszedł za ostro w bydło i sprzęt dziś pozostało mu tylko niewielki kawałek ziemi.

 

Tucznik z pod wiaty czy z nowoczesnej chlewni fakt dostanie tyle samo pomijając ilość, ale jaki jest koszt produkcji trzymanego tucznika w wiacie a w nowoczesnej chlewni, wierz mi że w nowoczesnej chlewni dużo niższy (pomijając oczywiście koszt kredytu).

 

A na ziemię to nie szykujcie się za wczasu żeby nie było jak w naszym przypadku 40 lat temu (po śmierci dziadka) sąsiad chciał kupować od nas ziemię a stało się tak że 15 lat temu to my kupiliśmy od niego.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Gdzie ta cena 4.2 netto ? u mnie poleciała .

Rafał ostatnio dawał 4.10 netto, ale jak jest teraz po ostatnich zawirowaniach w niemcowni to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Cena na podkarpackim trzody chlewnej jest na poziomie 4,30 zł / kg

 

jeżeli pomogłem zielona strzałka w górę z opisem

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego znam gościa który w latach ok. 2000 zainwestował w sprzęt, sprzęt posprzedawał i jeszcze 5 ha ziemi i jeszcze długów zostało i tylko 13 ha ziemi które też chce sprzedać.

 

Kolejny co poszedł za ostro w bydło i sprzęt dziś pozostało mu tylko niewielki kawałek ziemi.

 

Tucznik z pod wiaty czy z nowoczesnej chlewni fakt dostanie tyle samo pomijając ilość, ale jaki jest koszt produkcji trzymanego tucznika w wiacie a w nowoczesnej chlewni, wierz mi że w nowoczesnej chlewni dużo niższy (pomijając oczywiście koszt kredytu).

 

A na ziemię to nie szykujcie się za wczasu żeby nie było jak w naszym przypadku 40 lat temu (po śmierci dziadka) sąsiad chciał kupować od nas ziemię a stało się tak że 15 lat temu to my kupiliśmy od niego.

 

Dlaczego niższe uzasadnij to tak jakbyś napisał że siejąc Amzone ciągniętym przez Johndera uzyskasz wyższe zbiory ;)

Ale za 2 sztuki chyba jeśli masz min 30 sztuk to u byle pośrednika 20 gr więcej dostaniesz

Zapomnij na poniedziałek max 3,8 netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dlaczego niższe uzasadnij to tak jakbyś napisał że siejąc Amzone ciągniętym przez Johndera uzyskasz wyższe zbiory ;)

 

 

Kolego zazwyczaj wspominana wiata jest na ściółce gdzie obornik usuwany jest ręcznie tak samo jak zadawana pasza  to generuje koszty o wentylacji nie wspominając która jest odpowiedzialna za odpowiedni klimat w chlewni a zarazem po części za zdrowotność.

 

Żeby nie być gołosłownym swego czasu tj. ok. 12 lat temu chowaliśmy w wspominanej wiacie ocieplonej styropianem trzodę i jak sobie nieraz przypomnę jakie tam warunki panowały od późnej jesieni do wczesnej wiosny a zarazem jaki był % upadków to nigdy bym nie chciał do tego wrócić, fakt chowaliśmy tak jeden rok bo na większą skalę nie miało to sensu (pomijając miesiące kiedy jest ciepło to wtedy można coś tam kombinować).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Czyli to samo .Trzeba zamykać ten biznes ,bo szkoda naszej pracy i czasu .Do  końca roku opchnę maciory ,a reszta sama do wiosny kolejnej dorośnie i wygaszam światło ;) .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

TO mu nie sprzedawaj Arek to niezły cwaniak świni od mnie już nie kupi  dziwię się ludziom co nie potrafią lepiej sprzedać


staszek131415  koleszko za mądry nie jesteś ? .Mam na sprzedaż 20 sztuk .

 

Ale niby czemu za mądry że chcę w miarę cenę dostać jak już pisałem 4 złote bez problemu można dostać nawet za 20 sztuk no ale ja ktoś tego nie potrafi to co poradzisz konkurencja wśród kupujących jest duża nie da jeden to da drugi trzeba się targować oczywiście w granicach rozsądku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Staszek ma rację za więcej niż 20 sztuk dostaje 20-30 groszy więcej niż cena najniższa z vatem


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Walą nas po kieszeni cwaniacy ile się da .Ja swoje już powiedziałem kończę tą imprezę niech na kimś innym się obławiają cwaniacy .3,8 netto dziś .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

spadek cen u was też????

 

3.50-3.60+vat tuczniki

2.00-2.20+vat maciory

woj.dolnośląskie

 

ręce opadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj