Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    15383

Ja tam nie zwijam, póki ktoś skupuje to będę trzymał i tak lepiej jak na zbożu się wychodzi. Na poniedziałek 3.6+vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Sytuacja z asf niby opanowana u Jaworowicz babcia walczyła haczką z IW jak idioci przyszli świnki brać. Dziki niech cwaniaki wyłapią a nie starowinke gwałcą jak ruskie sołdaty. Warunki szpitalne trzeba zapewnić świnkom. No niech teraz gdzieś dzika z asf pod Poznaniem znajdą. Ja to czarno widze. Jak ktoś nie ma kredytów i nie musi to lepiej nie brnąć dalej w to bagno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Kiedyś to może i tak było że polskie tuczniki były dobrej jakości ale nie łudźmy się że teraz ktoś kto sprzedaje np 2000 sztuk tuczników rocznie to nie podaje im antybiotyków (nie do końca legalnie) bo połowa by mu padła. Naszym tucznikom fermowym dużo już nie brakuje do zachodu ;) Owszem ktoś kto trzyma kilka świnek to ta jakość mięsa jest na pewno wysoka ale nie w gospodarstwach hodujących na duża skale. 

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie teraz cena podobno dobijała do 3,9 zł ale sam się nie przekonałem bo nie mam teraz nic na sprzedaż. Póki co jeszcze nie likwiduję, wychodzę na 0 także tyle że obornik zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

A co ty porównujesz zboże do świń,niestety jest to robota dzień w dzień i ja nie będę tyrać 9 miesięcy za 480 zł,już wole sprzedać pszenice po 550zł/tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

aktualnie przynajmniej u mnie koszt produkcji to jakieś 4.6 za kg warchlak, mleko,premix,soja, słonecznik,ziarno,leki,prąd,utrzymanie budynków a i zdarzają się upadki to wszystko kosztuje i to nie mało co z tego że za partie dostanę jakieś 70-80 tysięcy jak zaraz na prosięta i do mieszalni to zawiozę jak kolego 3.9 za kg wychodzisz na zero to szacun 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Nie przesadzajmy, w targowiskowe prosiaki idzie więcej leków niż w duńczyka. Sam kupuje sporo prosiąt i mam tego dość. Nie dość że dobrego polskiego prosiaka kupić cieżko, to do tego,  w prosiaki które już się uda kupić trzeba wpompować mase kase żeby to jakoś wyglądało. Może uda mi się kupic w dobrej cenie "polskiego duńczyka". Jak na tym będe stratny trzeba zwijać interes. Pobliska mała masarnia 4.4 netto. Handlarz 3.9-4 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za fajne mięsne warchlaki szykuj co najmniej 200 za 20kg za każde kilo więcej dopłata oczywiście pełnia szczepień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

240 netto za 30 kg. 8 za kilogram. i Wole wydać 200 zł na dobrego zdrowego warchlaka, 120 sztuk identycznych niż 250 na parke szczurów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie nawet nie wiesz co to Desatron ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

ten pośrednik to najgorzej płacący w okolicy Łomży i Kolna. po upadku PMB zagarnął rejon i dyktuje ceny, ale z całym szacunkiem tylko najmniejsi i niezaradni do niego sprzedają

 

Odważnie piszesz, znaczy się cała nasza gmina 4 tyś. gospodarstw jest niezaradnych???  Powiem Ci tak: Ciężko w naszych stronach ludzi zjednoczyć żeby stworzyć grupę producencką i dlatego tak jest. Pośrednik ma na czym żerować, bo jest sam, niema konkurenta jak to było kiedyś. Jemu też już się ucina i to bardzo szybko. Już coraz mniej gospodarstw hoduje świnie w naszym rejonie.

 

Cena z wczorajszego dnia 3,65 + VAT

 


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

No niestety taka prawda. znam takich co sprzedają jednorazowo po 10-20 sztuk, wożą do Podgórza i mają 50gr lepiej niż u Kamińskiego, ale wiekszość jedzie na skup, bo blisko, bo pewny odbiorca, bo nie chce się szukać, bo nowy może oszukać. Jest wiele powodów, dla których rolnicy są robieni w ...... życzę wszystkim dobrych cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jutro sprzedajemy świnie do pini przez pośredników cena 4zł , waga od 107 do 150 kg , i tylko polskie chcą zadnych zagranicznych


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A znasz definicje polskiej świni? Gdyby Pini nie biło duńczyka to ciekawe co by bili! Każdy świniak który wjedzi do polski przed 12tyg życia (na papieże oczywiście) jest ubijany jako POLSKI ot taka Polska kiełbasa z PINI, smutne ale prawdziwe jaki nasz kraj Głupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

I jego waga jest poniżej 30 kg to też jest polski.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

W Pini to może 5% jest z Polski zywca a reszte to z zagranicy mój kuzyn pracuje to mi mówił że całe samochody przychodza z zagranicy a te 5% to i tak pewnie na prosiakach z zagranicy tych 3 rolników co wystepuje w reklami tj Pewniak, Olejniczak, i Leonarczxyk to ich nam osobiscie i też mówia przekłamane dane w reklamie jeden z nich mówi że sprzedaje 2000szt rocznie a robi 3 rzuty po 300


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tak macie racje ale teraz chcą tylko z małych hodowli na szynke parmeńską , sam byłem w szoku ale takich szukają polskich i małe hodowle


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

pini potrzebuje świni :)

 

Nowy zakład Pini Polska (otwarty 18.04) to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcji przetworów z mięsa czerwonego w Europie i na świecie. Jest przystosowany do produkcji ok. 400 ton produktów wędliniarskich dziennie. W zakładzie będą działać 22 linie pakujące, dzięki którym każdego dnia zapakowane zostanie 80 ton boczku, 130 ton wędlin, 130 ton szynek gotowanych i 60 ton salami.

W skład grupy Pini w Polsce wchodzą już dwa inne zakłady: wyspecjalizowany w uboju i rozbiorze trzody chlewnej Pini Polonia oraz sprofilowany na plastrowanie i pakowanie mięsa oraz produkcję białej kiełbasy Pini Hamburger. W zakładzie Pini Polonia każdego dnia prowadzony jest ubój a następnie rozbiór, w wyniku którego pozyskane jest mięso z 16 tys. sztuk tusz wieprzowych. Pini Hamburger wyposażony jest w 17 linii produkcyjnych. Wykorzystuje zaawansowane rozwiązania technologiczne do produkcji mięs porcjowanych, mielonych i półproduktów. Wytwarza od 200 do 400 ton mięsa dziennie.

 

4zł +vat

Edytowano przez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Jutro sprzedajemy świnie do pini przez pośredników cena 4zł , waga od 107 do 150 kg , i tylko polskie chcą zadnych zagranicznych

 

przez kogo sprzedajesz? Skąd jesteś?

 

Ja dawałem do PINI przez Tarkę to wcześniej było do 136 kg a teraz do 148 kg. Moje idą za 2 tygodnie

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj