Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

jestem tylko ciekaw kiedy kasę z tego zakładu dostaniecie, bo kolega oddał w styczniu to do dziś trochę mu w ratach zapłacili...

 

Sprzedajemy tam cały czas i kasa zawsze 21 dni na koncie no chyba że piątek przypada to po niedzieli będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
lew908

 

ooooo najlepiej by było tylko nie każdego stać na wagę, a nie można dać się oszukiwać tym ******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wagę jak się poszuka i nie kupuje szybko bo potrzebna na jutro to już można kupić za ok. 1700 zł.

 

zgadza się żadnych wzrostu cen 4.05+ vat wlkp  ten agrobiznes to propaganda, juz gadali że jest chowacz? Gdzie niby??? Znów reklamują żeby rolnicy na darmo pryskali 

Jest w galerii zdjęcie miski z chowaczami i już kolega pryskał (nie wiem jaki rejon) Ja u siebie też miałem wystawić po jednej ciepłej nocy ale temperatura spadła do 0 stopni w nocy do 4 w dzień s więc nie ma sensu wystawiać.
 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

lew908

 

ooooo najlepiej by było tylko nie każdego stać na wagę, a nie można dać się oszukiwać tym ******

 

 

nie każdego stać ale jak odstawiasz większe partie to to co cię oszukają to ci się już zwraca waga nawet przy przy 2 czy 3 razie :D U mojego sąsiada czara goryczy się przelała jak go oszukali na ponad 500 kg następnym razem jak przyjechali miał już wagę to się bulwersowali bardzo ze ona oszukuje itp to pokazał im wszystkie papiery ze ma homologacje czy jak to się nazywa.

 


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Panowie pracowałem w Pini Polonia. Jeśli chodzi o dużą wagę wjazdową żywca jest ona kalibrowana 60 tonowymi obciążnikami. Błąd może mieć 38kg. Co do WBC wagi są dokładne. Sam to sprawdzałem, a mięsność jest mierzona przez autofom. Co do cen to nie wiem jak oni rozliczają, ale jeśli chodzi o wagi i o mięsność to Pini naprawdę dba o to żeby to miało ręce i nogi. I raczej bardzo rzadko jest bite na wagę żywą. Autofom jest tam najważniejszy. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a tak z ciekawości gdzie jest ten zakład 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

kutno ul. wschodnia 21.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ode mnie daleko i po te moje "partie" pewnie by i tak nie przyjechali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

ok może i Pini dokładny ale mięsność przeważnie najmniejsza wychodzi u nich

jak 78-79 wybicie to cud

może  przez to że te samochody z żywcem czekają w kolejce bardzo długo......

może kolega niech opowie ile tucznik czeka przed zakładem zanim zostanie ubity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Jeśli chodzi o ubój no to bywa różnie... Przykładowo pracownicy żywca są już od godziny 22 w niedziele żeby przyjmować świnie na poniedziałkowy ubój. Ubój zaczyna się zazwyczaj o 4 rano... Zależy ile jest świń i jakie uboje planują ilościowo. Tempo jest około 900 sztuk na godzinę. 

Przelicz transport świń daj na to jakieś 6 godzin plus do tego 7 godzin w magazynie żywca jeśli wszystko idzie sprawnie, a jeśli zakład ma postój bo jest awaria no to wiadomo że i świnie w kojcach dłużej stoją. Co do mięsności to codziennie przed ubojem testowane są głowice autofomu, jest ich 16 i jeśli choć jedna z nich daje zły pomiar testowy to ubój zostaje zatrzymywany a autofom do naprawy jak najszybciej i ponowne testy. Dopóki test nie wyjdzie prawidłowo, ubój nie rusza. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy oni przyjadą do mnie na podwórko około 180 km po 50-60 sztuk 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Mi w Pini wybicie wyszło bardzo dobre powyżej 80 %

Gorzej z mięsnością :huh:

Z miesnoscia to jak kolega wyżej napisał jeśli jest to robione autofomem wychodzi niższa miesnosc nizeli robione by było ultrafomem (1-2%), a jeszcze zależy jak sie przykłada, gdzie , pod lekkim katem , i dlatego wychodzą takie rozbieżności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darass86    0

A czy oni przyjadą do mnie na podwórko około 180 km po 50-60 sztuk

ja do pini sprzedaje od pół roku i na wbc minimum trzeba 30szt ale cena tez niższa wiadomo, transport jak masz 230szt to nawet 30 gr lub więcej masz, pini jako tako nie skupuje tylko 5 firm pośredniczacych w pisz sobie ATH ja do niej sprzedaje i małe i duże ilości tylko po niżej 30 szt to waga żywa, a cena jak na skupach, To się nie opłaca, ja z okolic gniezna numer mogę podać Edytowano przez Darass86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za numer będę wdzięczny ja hoduje "mięsne" sprzedaję gościowi co skupuje po okolicy do mnie zawsze przyjeżdża osobno nawet po 20-30 sztuk.płaci trochę lepiej.w czwartek się z nim ugadałem na 15-tego.na skupie płaci 3.80 mi powiedział,że jak się nic nie zmieni da 4.25+wat.Ale szukam kogoś innego może lepiej na tym wyjdę. ostatnio mi powiedział że mięsność mi wyszła 62%.Chyba dobry wynik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

mylisz się. manualny fom jest mniej dokładny niż auto-fom. ,manualny fom obługuje człowiek i nie jest w stanie zeskanować całego "grzbietu świni", manualnym, fomem mierzysz jedynie szynkę. nic poza tym. no i powiem ci że jest on cieżki, dlatego stosuje się autofom chociaż on kosztuje kosmiczną cenę a jego serwis jest bardzo drogi w utrzymaniu.jednak my serwisowaliśmygo sami :) Z dostawców to ATH, Grązka itd. sami najwieksi


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Rozawiałem dzisiaj z weterynarzem który bada mieso w ubojni , mieszkam koło gniezna to wiadomo jakie to ubojnie , i jest całkowity zakaz badania miesa na obecność antybiotyków i reszty świń niemieckich i dunskich , W życiu widział wiele ale kiedy widzi płuca nerki świń zachodzich to dosłownie mówi sie sie porzygać idzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

mmm... :D i z takiej swini "pasztet luksusowy" za 16 zl kg , to chyba kolorowa gazeta wolalbym chleb oblozyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Michalmeer a dziwisz się, że tak jest?? Przecież ,, Pan" Sawicki dawno nas i nasze tuczniki sprzedał w Brukseli. Myślisz, że czemu nie ma dopłat do loch i produkcji w cyklu zamkniętym. Do krów, kóz i owiec jest a do loch??? a dlatego, żeby duński czy holenderski gosp. miał gdzie warchlaka sprzedać albo najlepiej , żeby Polacy polikwidowali trzodę. Dają dopłaty w nowym Prowie do budowy tuczarni tylko po co? jak na dzień dzisiejszy ten interes jest nie opłacalny i nie możliwością jest przewidzieć miesiąc do przodu co będzie. Ludzie nabiorą kredytów a potem komornik bo trafią się ze dwa dołki w roku gdzie cena spadnie poniżej 4zł netto. Panowie na jesień wybory w końcu można wziąć sprawy w swoje ręce i naprawdę nie chciałbym widzieć tej łysej p**y na stanowisku MR. Wyuczył się jednej formułki o dopłatach i pi*****i w kółko jak katarynka do dziennikarzy ile dopłat na to ile na siamto a w rzeczywistości będzie dużo gorzej niż było.

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a Najlepsze jest to ze odemnie do granicy jest około 200 km , 30 od granicy z polska na terenie niemiec jest przetwórnia mięsa , i ten niemiec raz w tyg bierze świnie własnie od tej ubojni( bo raz w tyg bija polskie świnie ) półtusze i tylko i wyłącznie z polskich ras i polskich świń  , innych nie chce widzieć , jeśli mu sie opłaca 230 km jedzie po półtusze to świadczy o tym jakie jest mieso zachodnie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

cel jest jeden - zniszczyć polską hodowle trzody i narazie idzie to w dobrym kierunku zeby tak sie stało ,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety każdy ma nas głęboko w ..... a najbardziej mnie denerwują mieszczuchy (u mnie na wsi :). Jestem ostatni który hoduje jakiekolwiek zwierzęta ) często mówią"czego ci rolnicy chcą przecież dostają dotacje" a mnie szlak trafia. To chyba nie jest miejsce na wygłaszanie politycznych poglądów ale też mam dość tej łysej p... co nazywa mnie frajerem i śmieje się w twarz 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj