Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

agrowojtek    3

A który pośrednik w kuj-pom Ci tak powiedział? Ja myślę, że to jest zagrywka na wyciągnięcie tanio świń od rolników, bo teraz w panice przed jeszcze niższymi stawkami chłopi świnie wywiozą z chlewni a zakłady narobią tanich zakupów. Także trzeba przeczekać kto musi to niech odstawia ale u kogo świnie mogą jeszcze poczekać i nabrać wagi to nie powinien robić  nerwowych ruchów. Swoją drogą ciekawa sprawa, że w przeciągu tygodnia cena spadła miejscami aż o 50-60 gr na kilogramie.


Od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panowie czy u was tez posrednik placi 40gr wiecej niz ubojnia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    111

A do kogo odajesz

kwiatkiewicz kobylin

A który pośrednik w kuj-pom Ci tak powiedział? Ja myślę, że to jest zagrywka na wyciągnięcie tanio świń od rolników, bo teraz w panice przed jeszcze niższymi stawkami chłopi świnie wywiozą z chlewni a zakłady narobią tanich zakupów. Także trzeba przeczekać kto musi to niech odstawia ale u kogo świnie mogą jeszcze poczekać i nabrać wagi to nie powinien robić  nerwowych ruchów. Swoją drogą ciekawa sprawa, że w przeciągu tygodnia cena spadła miejscami aż o 50-60 gr na kilogramie.

masz calkowicie racje kto nie musi niech trzyma bo zaklady tylko na to czekaja /panika /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

rece opadają co sie dzieje w tym kraju ;/ może zamiast strajkować w warszawie lepiej było by stanąć na granicy z zachodem i starej padliny nie wpuszczać do kraju zablokowac wjazd z miensem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Ale nikt nic nie zrobi bo z jednej strony to jest świńska mafia która ma takie lobby jak nikt w ministerstwie a z drugiej strony rząd boi się zachodu bo jak coś zrobią nie po myśli zachodu to oni ich w 2 dni zlikwidują, moim zdaniem to wszystko by się skończyło jakby zwykli ludzie dowiedzieli się co tak naprawdę jest w ich kiełbasie z supermarketu i niech się dowiedzą że lepsze mięso jest używane do produkcji whiskasa niż do ich kiełbasy a u nasz cena w okolicy od 3,8 do 4,6 (grupa w okolicy tak sprzedawała) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Popieram poprzednika, trzeba uświadomić naród ale w pewnym miejscu jak napisałem że dodają różne cuda zakłady do wyrobów to osoba zrzuciła całą winę na rolników że źle chowają w związku z tym kazałem kupić sobie tucznika i zrobić wyroby własne i dopiero się wypowiadać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Jak wyobrażasz sobie uswiadomienie narodu skoro w elitach są skorumpowani ludzie i zachód jest ich chlebodawcą.Jak np.taki Sawicki  jedzie do niemiec pytać sie co zrobić z ludźmi z kopalni, czy wystrzelać ich czy zostawić im te kopalnie i niech dogorywają.Z rolnikami którzy strajkują też miał kłopot i musiał radzić sie merkel co tu zrobić by ich uspokoić?, to ustalili by podyższyć cene na dwa tygodnie a chłopy wykupia wszystkie nadwyżki prosiąt z ze starej uni i zajmą sie robotą a nie strajkiem a na tym skorzystają wszyscy oprócz chłopa bo będzie musiał dołożyć to tucznika.Lokalny skup 4 zł z vat ale skupujący straszy że idą wielkie obniżki.Śmieszne to co wyprawiają z chłopami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Dokładnie cena podskoczyła na kilka tygodni to zaraz warchlaki z zachodu na potęgę ludzie  kupowali . Podniesli cene tylko po to by gdzieś warchlaka sprzedać a polska banda głupków robi dokładnie to co zachód chce ;) Niech to wreszcie dotrze co do niektórych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

Jak myślicie ile mogę zawołać za maciorę(ok.180-200kg) po 1 wyproszeniu(świnia nie ma jeszcze roku nawet)

od rodziny???

Bo chce ją zabić z kimś z rodziny na pół.

Z góry dzięki za komentarze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    43

Maciory 2,60 + vat

Tucznik 4,20 + vat

Panowie do ilu kg u was płacą l klasę?

Edytowano przez DRIPOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie do 135 kg ida w 1 klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

sprzedawał ktos tuczniki do zakładów  miesnych netter jaka jest cena na ten tydzień???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Ja dziś sprzedawałem, ale cena nie znana na razie... Pojechały w ciemno ;/ Ciekawe kiedy zapłacą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Jak wyobrażasz sobie uświadomienie narodu skoro w elitach są skorumpowani ludzie i zachód jest ich chlebodawcą.

 

Może napisze troszkę inaczej duża część społeczeństwa wie co jest w wyrobach (dotyczy to nie tylko wyrobów z mięsa ale i każdych innych) ale jak często słyszymy wypowiedzi tego typu że świniaka/krowy, kury czy warzyw nie opłaci się chować/uprawiać dla siebie bo w sklepie kupi się taniej (rozsądnie myśląc jeżeli coś wyprodukuje sam a w sklepie jest tańsze to coś musi być nie tak).

 

Jedno jest pewne że ludzie najbardziej oszczędzają na jedzeniu bo tego nie widać, a na wczasy, samochód itp rzeczy musi być bo znajomi patrzą.

 

Z tego co wiem to ZM Animex względem zeszłego tygodnia +,015 zł.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

Teraz to nie wiem zadzwon na zakład ale netter to terminy płatności ma nawet do 90 dni a na fakturze masz 14.Wiem bo znajomy sprzedawał i dłuuuuugo czekał na kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Netter płaci nawet do pół roku, ale jeżeli chcą to potrafią wypłacić w ciągu miesiąca pod naciskiem Cargilla :D

No chyba, że jest ktoś na ryczałcie to wtedy około trzech tygodni.

Edytowano przez marcus1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham    3

Netter  radze omijać z daleka  bo może na  chleb  zabraknąć czekając  na kase.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    228

Kiedyś handlowałem z takim zakładem który przeciądał terminy płatności, potem to płacił wtedy jak sprzedawałem następne a za ostatnią partię dostałem zapłatę po 7 latach od syndyka także teraz 14 dni a jak nie ma to wezwanie do zapłaty albo sprawa w sądzie,na szczęście tego drugiego już nigdy nie trzeba było robić .

Czasem na kasę można się nie doczekać a znam takich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Może napisze troszkę inaczej duża część społeczeństwa wie co jest w wyrobach (dotyczy to nie tylko wyrobów z mięsa ale i każdych innych) ale jak często słyszymy wypowiedzi tego typu że świniaka/krowy, kury czy warzyw nie opłaci się chować/uprawiać dla siebie bo w sklepie kupi się taniej (rozsądnie myśląc jeżeli coś wyprodukuje sam a w sklepie jest tańsze to coś musi być nie tak).

 

Jedno jest pewne że ludzie najbardziej oszczędzają na jedzeniu bo tego nie widać, a na wczasy, samochód itp rzeczy musi być bo znajomi patrzą.

 

Z tego co wiem to ZM Animex względem zeszłego tygodnia +,015 zł.

 

chyba raczej -15? to jaką cene tereaz CI oferuja a jaką oferowali w zeszłym tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Witam. Wczoraj sprzedane 10 szt. w cenie 4,2 zł brutto. Lokalna masarnia w łódzkim.

 

do jakiej masarni sprzedawaleś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

przed chwilą moje holendry pojechały po 4,50 netto srednia129kg

 

Troche przedobrzyłeś, ale kto wiedział że z ceną taki psikus zrobią. Wstawiasz świerze?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj