Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Lesssiu007    186

i niby świnie jakieś z asf znaleźli a cena i tak w góre bo zaczelismy strajkować tylko dlatego :) tak by były po 3,50 i mniej a nie ma zadnych przeciwskazań by świnie minimum 4,5 +vat kosztowały i masarnie zarobią i rolnikowi coś zostanie choć nie wiele. to tylko pokazuje że asf to tylko pretekst do obniżania cen i wyzysku rolników. Tyle że nawet w bydg zbliżeniach gadali ile to kasy z uni spadnie do nas. Jesli tak bedzie to każdy rolnik nie bedzie miał co z kasą robić a miasto nas zaj....be !! choć w to nie wierze to jest tylko mydlenie oczu bo z pierwszych faktów co sie orjentuje to dopłat bedzie mniej jak teraz. A co do świn trzeba systemowych długoletnich rozwiązań nie wiem że markety minimum 50 % rzywnośći muszą polskim miesem mlekiem warzywem itp handlować i to powinno być  rygorystycznie pilnowanie a nie że w bysg kauflandzie szynka bez kości po 8/9 zł kg oczywisćie że z dani. Dziś handel to markety i je trzeba zmusić do sprzedawania naszych produktów a nie zachodnich. Bo zachód po to stawiał te markety by ich towarem handlował i to robią i tylko rząd może to zmienić ale nie z tą koalicją. Powinny być jakeś dopłaty do świń a nie że do krów są a do świń zero. A te 900 tys to sawicki sam niech weźmie i zrezygnuje z ministra i zobaczymy czy da rade bo kto załozy sobie pentle na szyje przy tak niestabilnym rynku. Przy takich cenach na pewno ciezko prosiaki sprzedać. Tyle że zachód może nie pozwolić na rozwój trzody chelewnej bo nie poto oni zakłady kupuja ziemie w polsce by teraz polskie świnie przerabiac. Tu ma być rynek zbytu dla zachodu. I tylko jeśli sie nie damy to przetrwamy tyle że mamy gorzej  niż zachód bo nasz rząd jest przeciw nam a nie z nami. Bo ci z psl to na pewno nie jedną masarnie mają nie jedną firme co ściąga tanie stare mięnso z zachodu i kase trzepią i im na ręke taka sytułacja. Długolenie ustabilizowanie rynku mogło by przywrócić opłacalność i przywrócic 15/17 miln świń ale naszych a nie zachodnich tuczarni u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja myślę ze sawicki nie musi brać 900tyś bo go stać i bez tych pieniędzy a i pewnie za do prowadzenie polskiego rolnictwa do bankructwa dostanie może jakoś posadę w brukseli tak jak tusk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56
Zazdroszcze wam takich cen sad.png ja sprzedałem 03.02.2015 po 3.20 z Vat  strefa ASF podlaskie 

 

 

Ja też tyle nie dostanę, bo do tego gościa nie mogę sprzedać ;/ Także jestem w strefie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

Zakład 'BOST' Turośń Kościelna na dziś 4,30 netto. 

Czyżby pan Stanisław się nawrócił,bo tydzień temu to dawał po 3,30 netto,albo dobrali się do d*py temu duńczykowi z pod Giżycka co mu ostatnio dostarczał maciory[66 szt] na raz..a w swoim firmowym sklepie sprzedaje regionalną wędlinę po 27 zł/kg jedna z tańszych.

No i teraz powiedzcie jak to jest że z duńskich świń robi się regionalne polskie wyroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i niby świnie jakieś z asf znaleźli a cena i tak w góre bo zaczelismy strajkować tylko dlatego :) tak by były po 3,50 i mniej a nie ma zadnych przeciwskazań by świnie minimum 4,5 +vat kosztowały i masarnie zarobią i rolnikowi coś zostanie choć nie wiele. to tylko pokazuje że asf to tylko pretekst do obniżania cen i wyzysku rolników. Tyle że nawet w bydg zbliżeniach gadali ile to kasy z uni spadnie do nas. Jesli tak bedzie to każdy rolnik nie bedzie miał co z kasą robić a miasto nas zaj....be !! choć w to nie wierze to jest tylko mydlenie oczu bo z pierwszych faktów co sie orjentuje to dopłat bedzie mniej jak teraz. A co do świn trzeba systemowych długoletnich rozwiązań nie wiem że markety minimum 50 % rzywnośći muszą polskim miesem mlekiem warzywem itp handlować i to powinno być  rygorystycznie pilnowanie a nie że w bysg kauflandzie szynka bez kości po 8/9 zł kg oczywisćie że z dani. Dziś handel to markety i je trzeba zmusić do sprzedawania naszych produktów a nie zachodnich. Bo zachód po to stawiał te markety by ich towarem handlował i to robią i tylko rząd może to zmienić ale nie z tą koalicją. Powinny być jakeś dopłaty do świń a nie że do krów są a do świń zero. A te 900 tys to sawicki sam niech weźmie i zrezygnuje z ministra i zobaczymy czy da rade bo kto załozy sobie pentle na szyje przy tak niestabilnym rynku. Przy takich cenach na pewno ciezko prosiaki sprzedać. Tyle że zachód może nie pozwolić na rozwój trzody chelewnej bo nie poto oni zakłady kupuja ziemie w polsce by teraz polskie świnie przerabiac. Tu ma być rynek zbytu dla zachodu. I tylko jeśli sie nie damy to przetrwamy tyle że mamy gorzej  niż zachód bo nasz rząd jest przeciw nam a nie z nami. Bo ci z psl to na pewno nie jedną masarnie mają nie jedną firme co ściąga tanie stare mięnso z zachodu i kase trzepią i im na ręke taka sytułacja. Długolenie ustabilizowanie rynku mogło by przywrócić opłacalność i przywrócic 15/17 miln świń ale naszych a nie zachodnich tuczarni u nas.

 

 

To czy wy sobie strajkujecie czy nie to ich to obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg, cena wzrosła bo Niemiec podniósł, a te strajki jedyne co robią to irytują normalnych ludzi spieszących się do pracy i przynoszą więcej szkody niż pożytku w postaci negatywnego odbioru polskiego rolnika przez miastowych.A mięsa z zachodu twój ukochany PiS, który jest jeszcze gorszy niż PO nie zatrzyma.PiS tak niby wspiera POLSKĄ WIEŚ, a kto zablokował ubój rytualny? PiSiory podniosły rękę na wielu polskich producentów i dlatego NIGDY nie zagłosuję na tych oszustów.

 

Południowa wielkopolska 4+vat, tendencja zwyżkowa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gosciu co od niego kupuje czasem prosiaki mowil mi ostatnio ze sprzedawal. 60 sztuk i godzine po tym jak oglosil przyjechal gosciu i wziol wszystkie po 320 za pare bez zadnego targowania i z pocalowaniem reki..... wiec popyt na prosieta dobre jednak jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

 

Czyżby pan Stanisław się nawrócił,bo tydzień temu to dawał po 3,30 netto,albo dobrali się do d*py temu duńczykowi z pod Giżycka co mu ostatnio dostarczał maciory[66 szt] na raz..a w swoim firmowym sklepie sprzedaje regionalną wędlinę po 27 zł/kg jedna z tańszych.

No i teraz powiedzcie jak to jest że z duńskich świń robi się regionalne polskie wyroby.

Do jego wyrobów to się lepiej nie czepiaj. U niego jest przynajmniej 100% mięsa za te 27zł, a nie to co w innych większych zakładach. Po drugie duńczyka nigdy, przenigdy od nikogo nie kupi, bo się już kiedyś na nich przejechał ostro.. Stracił przez to bardzo wielu klientów. A po trzecie to ta cena 3,3zł to tylko pic na wode dla tych którzy lubią sobie "skakać" z zakładu do zakładu.. Ze stałymi kontrahentami jest zupełnie inna gadka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dunczyk? a jak to udowodnisz ze dunczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

Do jego wyrobów to się lepiej nie czepiaj. U niego jest przynajmniej 100% mięsa za te 27zł, a nie to co w innych większych zakładach. Po drugie duńczyka nigdy, przenigdy od nikogo nie kupi, bo się już kiedyś na nich przejechał ostro.. Stracił przez to bardzo wielu klientów. A po trzecie to ta cena 3,3zł to tylko pic na wode dla tych którzy lubią sobie "skakać" z zakładu do zakładu.. Ze stałymi kontrahentami jest zupełnie inna gadka ;)

Marcus ja jego wyrobów się nie czepiam ale wkurzył mnie tym jak potraktował mnie i paru innych jak byliśmy u niego w zakładzie,wielki chrabia właściciel kiełbasa 27 zł a chłopu 3,30 za świnie i ten wredny uśmieszek,i ty go bronisz .Powiedziałem mu wtedy że będzie zwalniał ludzi bo nie będzie miał z czego robić tych kiełbas.I teraz ci powiem że w ten sposób potracił wielu dostawców,był pożądny ale się puścił niech bieże od tego duńczyka spod giżycka on choduje prawie ekologicznie tyko tam trochę hormonów i paszy gmo ekologicznie jak nic.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Nic nie muszę udowadniać że duńczyk czy holender, ale taka była cena na wczoraj. Hochel Piekoszów oferował 4,50 ale długi termin płatności i nie wiadoma czy się w ogóle odzyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

dziś sprzedane 2 sztuki:

jedna w wadze 145kg cena 3.60+vat

druga trochę przerośnięta 173kg po 3.20+vat

dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

dziś sprzedane 2 sztuki:

jedna w wadze 145kg cena 3.60+vat

druga trochę przerośnięta 173kg po 3.20+vat

dolnośląskie

powyzej 120kg inna nizsza cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

u nas tuczniki po 3.60+vat

za 1 mi dali normalnie a za 2 (0.40gr mniej) mniej bo była przerośnięta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Dlaczego pośrednik płaci więcej niż zakład ja tego nie rozumiem. Pośrednik 3.60 + VAT, masarnia 3.40 + VAT.


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

 

Marcus ja jego wyrobów się nie czepiam ale wkurzył mnie tym jak potraktował mnie i paru innych jak byliśmy u niego w zakładzie,wielki chrabia właściciel kiełbasa 27 zł a chłopu 3,30 za świnie i ten wredny uśmieszek,i ty go bronisz .Powiedziałem mu wtedy że będzie zwalniał ludzi bo nie będzie miał z czego robić tych kiełbas.I teraz ci powiem że w ten sposób potracił wielu dostawców,był pożądny ale się puścił niech bieże od tego duńczyka spod giżycka on choduje prawie ekologicznie tyko tam trochę hormonów i paszy gmo ekologicznie jak nic.

 

Śmieszysz mnie chłopie :D Stracił wielu dostawców, ponieważ zaopatrywał się głownie w strefie ASF. W tej chwili lekarz powiatowy nie wydał mu pozwolenia na skup ze strefy. Powiedz mi jak długo go znasz, handlujesz z nim i w ogóle? Ja nie muszę go wcale bronić, bo sam robi to świetnie. W okolicy każdy sprzedawał do niego póki mógł. Ja akurat już nie mogę bo jestem na samym obrzeżu strefy ( 2 km i był bym wolny). Znajomi nadal sprzedają i nie narzekają. Płaci zawsze w terminie i zaryzykuje stwierdzenie, że nawet najlepiej w całym podlaskim. Z każdym z kim rozmawialiśmy bardzo chwali sobie współpracę z nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dziś sprzedane 2 sztuki:

jedna w wadze 145kg cena 3.60+vat

druga trochę przerośnięta 173kg po 3.20+vat

dolnośląskie

 

jak to czytam to rzeczywiście nie może się  taka hodowla opłacać   ale wina  samego gospodarza ja wczoraj  sprzedałem maciorę 330 kg po 3.40zl 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Dlaczego pośrednik płaci więcej niż zakład ja tego nie rozumiem. Pośrednik 3.60 + VAT, masarnia 3.40 + VAT.

Kropnie cie na wadze o pare kilo i jeszcze na tym zarobi. Wlkp 3,60 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

jak to czytam to rzeczywiście nie może się  taka hodowla opłacać   ale wina  samego gospodarza ja wczoraj  sprzedałem maciorę 330 kg po 3.40zl 

 

 

miałem kupca prywatnego na te świnie czekałem ponad 2 tygodnie,a gościu mnie wyrolował zadzwoniłem aby samochód zabrał je na wagę to na samochód też czekałem tydzień aż przyjedzie i zabierze i dlatego w takiej wadze poszły.

Jakbym wiedział że gościu mnie w hu......zrobi to te świnie już miesiąc wcześniej byłyby sprzedane.

A więc nie pisz,że to moja wina.

Tak masz rację wina gospodarza,który chciał kupić towar a nie miał pieniędzy!!!

Jakby na wagę żywą była cena 3.50 a ktoś ci proponuje 4.50 to też byś komuś sprzedał 1zł drożej.(tyle że po ponad 3 tygodniach mówi że nie ma kasy)i nie chce już kupić to każdy by się wkur.........

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minoko    2

jak myślicie da rade w tym tygodniu wyrwać 4.3 - 4.4 zł ? na wagę żywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj