Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Lesssiu007    186

Zobacie jak atakują izdepskiego ;/ na polsacie i na tvn że wegiel sprowadza z rosji że zboże z ukrainy szukają chaka na niego Skur..... pozatym dziś w agrobiznesie mówili że sawicki zamiast być od razu na komisji rolnictwa to spotkała sie z związkami niemieckich rolników czy jakoś tak !! dopiero jak przewali obrady bo nie ma ministra to sie pojawił ! co on z niemicami uzgadniał ?????? ile ziemi im sprzedadzą ? Skandal i te ciagłe wymyślanie innych tematów tabletka dzień po o jakiś rozporządzeniach ue w sprawie obrony kobiet ;/ co teraz jak facet wypierze pieluche to moze uwarzać sie za kobiete ! to jest wszystko poto by odciągnąć uwage od prawdziwych problemów i prawde ten gość mówił dziś że rząd chce byśmy z dopłat żyli ? im było by na reke świnki brać ciągle po 3,5 a sprzedawać w sklepie po 25 zł kiełbasy i po cichu ziemie sprzedawać tym w zachodnio pomorskim wypowiada sie dzierżawy i każe do przetargu stawać i kupuywać na raz po 200 ha a skąd wziąść kase ? jak wszystko tanie trzeba być marszałkiem sejmu by wy łudzać kase za paliwo i brać pensje żeby stać było ziemie kupić ! to niby celowo jest robione tam zabiera sie wiekszym rolnikom i każe kupywać na przetarguu a tam słupy co ziemie niemcą albo duńczyka licytują. Nie ma przyszłośći w tym kraju z tym rządem bo jeśli nie bedzie polskiej ziemi to i ojczyzna nie bedzie istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Napisano (edytowany)

U mnie cena skoczyła 3,8-3,9 netto ,a była jeszcze kilka dni temu 3,5 .Pośrednik mówił ,że nagle zakłady szukają świniaków naszych .Dziwny zbieg okoliczności nie sądzicie ?.Pośrednik pytał się czy mam na sprzedaż świniaki takie ma parcie .Sporo rolników odmówiło sprzedaży w moim rejonie .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186
koordynator

czemu nie zapisują ?? dania zaopatrzyła ?

Nie wiem czy nie lepiej zamiast dróg było by zakłady  blokować i np do sokówa nie wpuszczać tirów z dani i nagłośnić spawe bo raczej jakość tego mięsa jest bliska śmietnika :)i żeby ludzie wiedzieli ile jest ściagane jak z tym weglem z rosji. ale to jest tylko moje skromne zdanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3

koordynator

czemu nie zapisują ?? dania zaopatrzyła ?

Nie wiem czy nie lepiej zamiast dróg było by zakłady  blokować i np do sokówa nie wpuszczać tirów z dani i nagłośnić spawe bo raczej jakość tego mięsa jest bliska śmietnika :)i żeby ludzie wiedzieli ile jest ściagane jak z tym weglem z rosji. ale to jest tylko moje skromne zdanie :P

 

 

Tylko że z węglem jest tak że sprowadzają tańszy, niekoniecznie lepszy... to jest w miare zrozumiałe cena przyciąga... a ze świniakami tak że sprowadzają droższe niż na krajowym rynku... do tego jeszcze cena za transport a i tak się im opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Sawicki może i załatwia rynki zbytu..... ale nie dla Polskich tylko niemieckich i duńskich rolników. :( A w telewizji tylko tematy zastępcze żeby wyciszyć te protesty, co za kraj :-(


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56
Napisano (edytowany)

 

 

Uważaj co mielesz jęzorem!!!Jesteś pewny?masz potwierdzenie?jak nie to zamknij jape!!!

@ Brutal

I co? Głupoty gadałem?! 

Edytowano przez marcus1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27
Napisano (edytowany)

Ale teraz przynajmniej widać jaki ten ASF na ceny ma wpływ, coś tam wykryli a cena w górę!

Edytowano przez karolci13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o żaden ASF!to jest tylko pretekst. jeszczze więcej niech polacy nakupują duńczyków bądź brną w te tucze kontraktowe, to wogóle nie bedzie warto produkować w cyklu zamkniętym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

Pewnie że nie chodzi o ASF,już pisałem wcześniej że to pretekst tylko aby owalić ceny.Ogladając protesty w tv i słuchając w radiu wypowiedzi różnych grup z większością się zgadzam.N.P dopłaty do produkci żywca.

Druga sprawa to jeden z przedstawicieli zakładów mięsnych powiedział że im należą się dopłaty w pierwszej kolejności ?? No k**wa tego za wiele z jakiej okazji,czy obniżyli cenę kiełbasy choć o złotówkę,bynajmniej u mnie nie wręcz odwrotnie z 17 zł skoczyła na 18 zł/kg a teraz gnoje solidaryzują się z rolnikami. NON POSUMUS. fałszywe gnoje niech wam duńczycy dokładają ścierwa.

Trzecia rzecz to krowiarze bo im cena mleka spadła ze 1,50 do 1,20 zł przez 7 lat mieli większe dopłaty i opłacalną produkcję a u nas cena żywca nie zmieniła się od 20 lat,więc kiego wała skamlą teraz .Poper... się we łbach i tyle.U nas to sklep obwożny to do takiego krowiarza musiał pod drzwi wejściowe do pałacu podjeżdżać bo chrabia krowiarski nie raczył na drogę wyjść a teraz lament bo mleko po złotówce będzie i protestują a wygnać ich stamtąd po jaką cholere podłączają się do protestów.

Mam uraz osobisty do tej branży i tyle ,powiem wam dlaczego .Jak w 2013 w marcu cena spadła do 3,0 zł to taki krowięcy król zaoferował mi po 2,80 za świniaka na wyroby bo chrzciny na 70 osób robi.Kazałem spier.... i powiedziałem że mleko będzie oddawał po 70 gr. to wtedy pogadamy. Tak to u nas na wschodnim mazowszu wygląda.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

tak często wygląda rolnicza solidarność @marcys1 :( ...równie twardo powinien być stawiany postulat rekompensat  rolnikom którzy ponieśli straty w wyniku zakazu uboju rytualnego..skoro rządzący potrafią przeforsować ustawy przynoszące ewidentne straty całej branży powinni znaleźć środki na pokrycie tych strat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

U mnie już pusta tuczarnia 50zł straty na 1szt, przy 300szt strata nie mała.Na zbożu też odkuć sie nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11
Napisano (edytowany)

Ta zgadzam sie z tobą  black_shadow, Wiem co było, po ile kupowali byki handlarze u nas , i tak samo rzeżnia największa na podlasiu płaciła chłopom za byki czy krowy,opierdzieli cenę momentalnie.Ale moim zdaniem powinna być gwarantowana cena minimalna przez państwo na wszystko.Skoro płacimy podatki do US -ja np. vat. to do jasnej cholery coś się nam od nich należy.

Jeżeli cena żywca spadała by poniżej 5 zł netto to państwo powinno wyrównać różnicę w cenie i tyle.Jak mają duńczycy , im opłaca się pchać to mydło do Polski poniżej kosztów bo Królowa BEATRIX  czy jak jej tam wyrówna im resztę i tyle.Ale niestety ten rząd tego nie zrobi bo udziały w spółkach importujących duńskie świnie mają notable z PSL-u i im są tańsze tym oni więcej zarabiają.

Edytowano przez marcys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ostatnie w piątek wywiezione z rzutu 4,10 plus vat pow. Jasło.

Jak zrobić dopłaty to tylko do loch bez względu na ilość czy ma się 5 czy 50 i tak trzeba obrobić i tak. Może wtedy więcej osób zaczęło by hodować w cyklu zamkniętym ale jak dalej tak będzie to nawet cykl zamknięty i swoja pasza nie pomoże by wyjść na ,,0". Sawicki jeszcze rżnie głupa i biedaczysko nie wie o co rolnikom chodzi i wyuczył się kilku cyferek z nowego PROWU i pie***li od rzeczy w kółko.

  • Like 1

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tyle miliardów na to tyle na tamto a osobom niezwiązanym z rolnictwem pieprzy się we łbach. Niech on powie ile na osobę wyszło....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

taa.. 9 miliardow wyplacili ale k**wa na ile gospodarstw ja sie pytam?!! bo glupi miastowy jak uslyszy to zaraz pomysli ze 9 mld na leb wyplacaja... !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

miastowi nie mają nic pojęcia o gospodarce.Mają 8h weekend wolny + urlop. A jeśli pracuje w urzędzie +13. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

chyba że jest sie nauczycielem to wtedy ma się jeszcze 2 miesiace wakacji ferie i długie świeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wy śmieszni jesteście. skoro miastowi mają tak super to oddajcie gospodarkę sąsiadowi i idźcie pracować na te małe 8h weekend wolny + urlop. A najlepiej zostańcie górnikami to nawet +14 wpadnie. żal d*pę ściska wejście się za robotę tak szczerze 8h dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

chyba że jest sie nauczycielem to wtedy ma się jeszcze 2 miesiace wakacji ferie i długie świeta

 

Ciemnogród widzę :ph34r:

 

Jest takie stare, mądre przysłowie "Obyś cudzych dzieci nie musiał uczyć"

 

Praca nauczyciela trwa także poza godzinami pracy, gdyż trzeba przygotować materiał na lekcję, nieraz napisać jakiś dokument, przygotować gazetkę tematyczną. Strasznie mnie irytuje takie gadanie ludzi, skoro mają tak dobrze, to trzeba było pierd*lić gospodarstwo i iść na nauczyciela. Niestety taką postawę przyjmuje większość osób, a wśród roszczeniowych "nowoczesnych" rodziców, którzy wychowują bezstresowo swoje dzieci, to prawie wszyscy.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Jestem mgr ale wole zostac na gospodarce(chociaz czasy bywaja trudne) teraz z gowniarzem to nie te czasy co kiedyś..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

to było nawiązanie do wypowiedzi wcześniej, wiem jak wyglada praca nauczyciela i to chyba lepiej niz Ci sie wydaje, ja nie mówie że mi źle i nie zazdroszcze nikomu. a nawiązaniem było do tego co sie wydaje ludziom w mieście ze na wieś płynie rzeka kasy i wszystkim jest lepiej i nie wiadomo czemu te strajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

Ok. rozumiem, w takim razie innym trochę pouświadamiam ;)


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj