Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

1490    6

Witam w Świętokrzyskim  psl wzioł wszystko i narazie tylko kase za zaległe urlopy po po paredziesiąt tysięcy dzielą  a o wsi to oni już dawno zapomnieli

zpm chohe... 3,7 netto jak brutto to kasa za 3 miechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

cena nieśmiało 10 gr w górę i tendencja zwyżkowa na luty plany na 5,5 WBC netto :) lubelskie 5,2 WBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

a jak tam kupujecie warchlaki?? Bo mam plecy na poprzednim rzucie ale trochę serce boli że chlewnia w połowie pusta  :wacko: ale jak za 5 miesięcy się nic nie zmieni to nonsens kupować któż to może przewidzieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja ostatnio kupilem 15 sztuk po 260... akurat byl pusty jeden kojec to szkoda miejsce marnowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tylko ZM Animex zmieniły system ocen półtusz, oczywiście z korzyścią dla siebie i automatycznie nie obniżając ceny cenę obniżyli parametrami.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Rusza się rusza ale to nie znaczy że można im odpuścić trzeba tą bandą rządzącą potrząsnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Nie wierzę, że za 5 miesięcy będzie taka niska cena - zbliżają się wybory i rządzący będą chcieli się przypodobać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

sadek jak Animex zmienił zasady oceny na niekorzyść bo wg mnie jest na korzyść przynajmniej dla mnie jest lepiej.

 

no właśnie podwyżka spowodowana trudno powiedzieć czym bo podnoszą nie tylko duże ale też małe zakłady a małe nie są zależne od cen na niemieckich giełdach więc albo rząd sie przestraszył zapowiedzi strajkowych albo nasi sąsiedzi z zachodu ładują juz mięso w pociągi na wschód :) w sumie jak my nie możemy to niech oni sprzedają przynajmniej do nas nie bedą tego wypychać, maciory 2,3-2,8 netto zależnie od wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Będziesz pamietał do końca zycia ile utargowałeś za maciory w 2015 roku.Tylko kilka zakładów podniosło 10-20 naciskani ze strony rządu ze względu na zapowiadane strajki,choć nie tylko bo holding Sokołów staje się monopolistą w stylu amerykańskim który jest już u szczytu samowystarczalności budująć fermy przemysłowe tuczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

a dziwisz sie im ze budują swoje fermy tworzą coś na wzór tego co mają w Danii, bo mają pewność stałych dostaw dobrego towaru. drobni rolnicy nie są w stanie zapewnić ciągłości produkcji no i parti przynajmniej całosamochodowych o 56% mięsności minimum. chociaż znam grupy co udało im sie połączyć rolników i targują przyjeżdza kilka samochodów i jest inna rozmowa i to od samego "dzień dobry" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

A mam być zadowolony że chłop duński który wykupuje Polskie zakłady mięsne likwiduje nasze rodzime gospodarstwa niektóre bardziej rozwinięte od duńskich.Sprubój pojechać na zachód i wej w ich strategiczne zakłady to na dzieńdobry palce w oczy ci wsadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Będziesz pamietał do końca zycia ile utargowałeś za maciory w 2015 roku.Tylko kilka zakładów podniosło 10-20 naciskani ze strony rządu ze względu na zapowiadane strajki,choć nie tylko bo holding Sokołów staje się monopolistą w stylu amerykańskim który jest już u szczytu samowystarczalności budująć fermy przemysłowe tuczników.

 

Sokołów jest przecież własnością duńskich farmerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

no ja nie jestem dumny ze wykupują nas duńczycy czy  chińczycy ale czyją to jest zasługą tylko rządzących bo pozwalają na to, myślisz ze nie chciał bym się w grupę zrzeszyć tylko ze jak każdy jest mądry po swojemu to niestety nie ma szans żeby to sie udało no bo i jak wystarczy 10 zł różnicy na tonie nawozu i nikt nie patrzy na grupę tylko bierze indywidualnie to o czym można mówić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardziej pewnie banków jak farmerów ale tam jest zupełnie inna mentalność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

własnie był sawicki w programie po przecinku ale to jest CH.....j !!!!!!!!! Mówi że na problemy rolnictwa obecne ma takom rade że dopłaty szybko wypłacają łaske robią to raz od nosnie dzików że mamy do sądów sprawy kierować i że wypłacił po 800 zł z deminimis. Nie mówił nic że chce zrobić porządek z cenami na wiepszowine bo nie zrobi bo maja udziały z pls w ubojniach i im na ręke taka sytuacja co za !!!  A świnie po 3,50 a w sklepie tak samo jak było po 5,80 na zywom wage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Nie nie nie  nie..... to już jest komedia jak tak dalej pójdzie to większe pogłowie dzików będzie aniżeli świń w Polsce, zrobić rezerwat i tyle do tego dążą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

k**wa czy to jest temat o cenach czy o protestach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

własnie był sawicki w programie po przecinku ale to jest CH.....j !!!!!!!!! Mówi że na problemy rolnictwa obecne ma takom rade że dopłaty szybko wypłacają łaske robią to raz od nosnie dzików że mamy do sądów sprawy kierować i że wypłacił po 800 zł z deminimis. Nie mówił nic że chce zrobić porządek z cenami na wiepszowine bo nie zrobi bo maja udziały z pls w ubojniach i im na ręke taka sytuacja co za !!!  A świnie po 3,50 a w sklepie tak samo jak było po 5,80 na zywom wage.

 

Zaprosili ministra anty rolnictwa do studia zeby przez 15 min gadał kandydacie na prezydenta z psl-u a a tylko 3 minuty o katastrofalnej sytuacji w rolnictwie i jeszcze miał czelność powiedzieć że jakieś wskaźniki pokazują że w rolnictwie nie jest żle i że rolnicy dostaną dopłaty... Szkoda że Ś.P Leppera już nie ma, On wiedział jak porządek zrobić!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gdybym spotkal sawickiego to moje pierwsze pytanie brzmialo by: i z czego non stop xxxxxx jape cieszysz pajacu?....

 

Nie przeginaj

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
qbass24

 

z pustego to i salomon nie naleje, ja już naprawdę nie wiem czy te ceny świń są sztucznie napędzane czy jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Qubas myślę że w tym temacie więcej się dowiem a ty chyba nie moderator żeby komentować, co do cenny to rozmowie 3.7 ale pewnie jeszcze coś się wyrwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj