Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Darekpol    13

Ostatnio tuczniki po 3.5 zł/kg. Ale najwidoczniej ta cena niektórym odpowiada, że dokładają do interesu lub nie potrafią liczyć, że tak jest i nie protestują. Uszanujmy ich zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Uszanujmy. Jak ktoś teraz zacznie mi się żalić z okolicznych rolników jakie to świnie tanie albo mleko to się go zapytam gdzie był jak był strajk. W autobusach jeszcze było kilka miejsc wolnych, każdy mógł jechać. No jak ktoś udzieli wywiadu to telewizji i powie że po 3,5 zł mu się opłaca to albo na matematykę nie chodził w szkole albo jaja sobie z rolników robi

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

U mnie z pod Buga wszędzie daleko, do głupiej Warszawy 200kikadziesiąt, a gdzie do pod zachodnie granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaspersky26    2

Powiem wam tak bo już kilka dobrych lat robię w tej branży na większą produkcję ok 3000tyś świń rocznie - Przynajmniej do połowy kwietnia cena się nie zmieni... OCZYWIŚCIE JEŚLI NIC NIE ZROBIMY! a możemy:) wiecie o tym dobrze, że wielki czas na Warszawę:-))

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaspersky26    2

tedizetor56 te slowa sa skierowane do mnie? ja sie o swoj tylek nie martwie mam cene gwarantowana od 8 lat aczkolwiek w tamtym rzucie sprobowalem na wolny rynek i dolozylem 5tys do interesu... mi chodzi o ludzi a nie o siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

A jak się opłacało to po jaką cholerę mieliśmy strajkować? Myślałeś nad tym pytaniem trochę ? I z tego co wiem to ty warchlaki ściągasz z zachodu i dzięki takim ludziom poniekąd Polska zrobiła się tuczarnia europy. Ja wiem że fajnie kupić gotowe prosiaki i je tuczyć bo to mało roboty i nie trzeba po nocy wyproszeń pilnować tylko to wyszło na krótką metę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena w okolicy ok 3,50netto. coś tam dziś bąkneli w telewizji  na temat tego strajku i tak wizę że nie jest tak źle na tej gospodarce bo same nówki traktory za grubą kasę na tym strajku były 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Krzychrol mądrze piesze, mam podobne zdanie wole mieć 5 loch i 100 tuczników rocznie, niż nie mieć loch, kupować nie wiadomo skąd i mieć 200 tuczników rocznie, przy tej cenie swój prosiak i swoja pasza majątek , przy cenie 4,1 plus vat (cena godna pożałowania) jest szansa, że chociaż nie dołożę do interesu.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dziś chłopaki z mojej okolicy Koronowa i Nakła pojechali  ciągnikami na strajk .Ja niestety nie mogłem miałem pilną sprawę do załatwienia .Kolejne strajki są przewidziane ?

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

Witam wszystkich.

Wczoraj byłem na spotkaniu z posłem Kowalczykiem z pisu,głównie gadał o dopłatach.Kiedy go spytałem dlaczego opozycja nie robi nic w/s niskich cen świn to powiedział że jako opozycja niemogą nic a za kryzys w nasze branzy odpowiada sawicki bezpośrednio i jego klika poniewaz mają udziały we wszystkich wiekszych zakładach.

Pytałem co może zrobić rząd , odpowiedział że w 2009 roku nadzór weterynaryjny i jakies tam biuro kontroli żywności czy coś takiego zatrzymało transport półtusz z danii i wykryli w tym mięsie całą tablice mendelejewa,hormony,antybiotyki i Bóg wie co jeszcze.Na drugi dzien szefowa tego biura wyleciała z roboty a budżet na kontrole Sawicki zmniejszył o połowę.

Chcę powiedzieć że rządowi a w szczególności Psl-owi zależy na jak najbardziej niskich cenach świn bo wten sposób mogą się więcej nachapać ponieważ wiedzą że przegrają wybory oni i platforma a Kaczyński napewno zechce ich rozliczyć.Więc jest okazja to korzystają NASZSZYM KOSZTEM.

TO POLITYKA PANOWIE.

Po prostu Sawicki niechce nam pomóc i tyle.Pokazał to w nowym PROW, te 900,500,lub 200 tys kto dostanie????.Trzeba z własnej kieszeni wywalić te kase a potem starać się o zwrot.Już widzę te tłumy rolników jak stoją z wnioskami w kolejce ???Mówię wam Sawicki dogadał się z duńczykami niemcami że nie będzie rozwijał produkcji świń w Polsce wzamian za pomoc dla krowiarzy,dla nich w nowym PROW jest więcej niż było dla nas gówno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Na moje to trzeba rzadac dymisji tego frajera i konkretnych dziłań właśnie w kwesti kontroli wwożonego miesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

teraz szukasz kolegow?jak sie oplacalo to pewnie sie starales o pozwolenie na chlewnie.

 

i to jest ta zazdrosć, jedność? czy ten kolega zabrał Tobie z talerza obiad? głodny chodzisz?

nie zazdrość mu tylko pracuj i rozwijaj się na tyle ile możesz

jeśli się nie zjednoczymy to nic nie osiągniemy. była dobra koniunktura na tuczniki to może rozwijał się i inwestował

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

Widzisz jak można kontrolować coś co sie wwozi skoro jest odgórny zakaz jakiejkolwiek kontroli , wszyscy lub wiekszość prawdziwych masarzy twierdzi że z tego wwożonego mięsa nie da sie zrobić pożądnej wędliny dla ludzi i podam wam przykład.W jednym ze sklepów spożywczych była sprzedawana" wędlina" z zakładów JBB  kilka lat ale od zeszłego roku właściciel zrezygnował z ich produktów bo nawet psy nie chciały tego jeść a teraz bierze z jakiejś małej masarni i wiadomo troche drożej ale do zjedzenia i towar schodzi szybko.

TO  prawda musimy się zjednoczyć bo w pojedyne nikt nic nie zdziała.Pamiętacie co robił Ś.P LEPPER wywalał zboże na tory importowane,bo ci co zajmowali się zbożem nie mogli tego sprzedac po opłacalnej cenie.

Druga sprawa to niektóre fermy biorą pasze z ukrainy , tir za tirem bo polskie zboże bee mimo że cena mieszanki zbożowej u nas to 550 zł/tona

A na wszystko przyzwolenie Sawickiego.Ja nie widzę wyjścia trzeba jechać na Warszawe i palić opony,może te betony z platformy i psl jak nawąchają się dymu to coś zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja myślę ,że podziękujecie PSL w wyborach? ,bo ja tak i Sawickiemu  ;) .Proponuję jego środek transportu zmienić na taczkę :)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

3,4 netto na ten tydzień czyli  -10gr

 


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

A u nas nic po staremu ubojnia pod Zambrowem 4zł netto,zakłady miesne 3,5 netto.

A PSL-owi to napewno podziekujemy w wyborach,a Sawickiego to należy najpierw wykąpać w gnojowicy potem na taczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Widzicie wydawało się, że gorszego od Kalemby nie będzie a tu jednak...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Oj kalemba nie był taki zły tylko co z tego że chciał cos zrobic jak go blokowali z każdej strony .. psl już nie ma i mam nadzieje że już takie bydło nie powstanie.. co wam powiem panowie to minister rolnictwa powinien byc wybierany np z izb rolniczych a nie chien które dopchały sie do władzy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Jaco nie wiesz co piszesz Kalemba chciał coś zrobić tylko Piechociński nie pozwalał on jeszcze lepszy jak Pawlaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj