Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

jaco25    300

No tak tylko nie da sie wyżyć z 50 sztuk tucznika rocznie chyba że masz np jeszcze krowy lub opasy ale to w połaczeniu z omówionym przez Ciebie systemem żywienia świń zajmuje od groma czasu. Świnki też nie będą rosły na tym za szybko a jednak swoje zjedzą. Teraz każdy zakład który produkuję żywność tak kombinuje zeby tych resztek było bardzo mało a jak wyczują że ktoś chce na tych resztkach zarobić to też Ci ich nie oddadzą za przysłowiową złotówke. Przykładem moga być piekarnie które na starym chlebie czy bułkach też sobie troche zarabiają bo ludzie to kupią dla psów czy tam jakichś kaczek np. w mojej okolicy za worek chleba (około 15-20 sztuk) wołają sobie po około 8 zł

 

Widzisz mam znajomego, który też rocznie podobnie jak ja chowa ok 100 tuczników rocznie, tylko on daje wafle piekarnicze z tłuszczem, te które idą do wyrzucenia, to świnie w porównaniu z moimi co daje zboże, bobik, plus koncentrat nigdy nie rosną tak jak jego. Więc jego koszt to tylko zakup prosiaka, a z pola 10ha sprzedaje pszenice, rzepak i dodatkowo chodzi do roboty można, można.

Ja jakbym sprzedał te 100 tuczników i oprócz tego nic, to nawet na bochenek chleba by nie zostało z tucznika, chociaż karmie na swoim i swoje lochy posiadam.

Cena na ten tydzień 4,10 plus vat powiat Jasło.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brawo dla sąsiada widać można u nas kg 3,5zł

A do tego jeszcze upadek sąsiad ma około 100-130 szt w różnej wadze. cena slaba a do tego 3szt około 90kg padły żal mi go. ja jak bydło tanie to jeszcze etat czy to zboże wywioze bo świnki to tylko dla siebie na kaszaka trzymam.

Moim zdaniem etat w dzisiejszych czasach to jest jakieś rozwiązanie rolnictwo się zmechanizowało to czasu na te 8godzin się wygospodaruje.

a może kiedyś będzie lepiej i z etatu będzie można zrezygnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

@jaco25 Skoro Twój znajomy ma do tego dojście to ok. Jak to dostaje może jeszcze za darmo to może coś mu zostanie ale na pewno nie dużo przy cenie 3,5zł/kg . Skoro zajmuje się świnkami i mówisz  że sprzedaje jeszcze, zboże, rzepak itd. to po co chodzi do pracy? Wątpię że robi to dla przyjemności skoro te świnki takie opłacalne. Na to co ludzie mówią trzeba brać poprawkę bo kilka lat temu jak jeszcze moi rodzice gospodarowali brali koncentraty z miejscowej mieszalni. Do pewnego czasu tuczniki ładnie na nich przyrastały ale po jakimś czasie przestały. Ojciec nic w proporcjach paszy nie zmieniał , koncentrat ten sam a coś przestało grać. Nasz znajomy też stosował ten sam koncentrat i mówi że u niego wszystko ok. Jak się okazało to mieszalnia z 39 czy 40% białka obcięła je do poziomy chyba 32 % przy tym samy procencie dawkowania i cenie. Później ten znajomy przypadkiem się wygadał że do tego koncentratu jeszcze śrutę sojową osobno dodawał i to dość sporo

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

To co ludzie mówią oczywiście niektórzy trzeba brac przez pół daleko szukać mój wuja ma na stanie kilka byków i może 90świń i co tydzień byka sprzedaje i 10 tuczników ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowlkp    3

ciekawe co wpisujecie w kartę żywienia świń przy odstawie ze dostawały spagetti czy rybę po grecku a moze jakiegos torta dobre :D życzę powodzenia w takim systemie tuczu u nas 3.8+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

No skoro jedynym kosztem przy takim systemie tuczu jest zakup prosiaka przyjmijmy że jest to 150 zł sztuka to przy odstawie liczmy 120 kg *3.5zł*107%=449.4zł. Zysk z jednego tucznika prawie 300 zł a jak tuczniki były po 5,5 złotego ? 15 macior w cyklu zamkniętym i raz w miesiącu można jechać na wyspy kanaryjskie :) hehe

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

ZM' Zbyszko; Bedoń 4zł.przy miesnosci 59% :( :(

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

ja nie wiem na co wy tu narzekacie!! te ceny co wam proponują to u nas były w dobrych czasach przed embargiem teraz to już standard tuczniki 3zł a macior nawet nie chcą za specjalnie ale 1,2 dadzą jak dobrze pogadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@jaco25 Skoro Twój znajomy ma do tego dojście to ok. Jak to dostaje może jeszcze za darmo to może coś mu zostanie ale na pewno nie dużo przy cenie 3,5zł/kg . Skoro zajmuje się świnkami i mówisz  że sprzedaje jeszcze, zboże, rzepak itd. to po co chodzi do pracy? Wątpię że robi to dla przyjemności skoro te świnki takie opłacalne. Na to co ludzie mówią trzeba brać poprawkę bo kilka lat temu jak jeszcze moi rodzice gospodarowali brali koncentraty z miejscowej mieszalni. Do pewnego czasu tuczniki ładnie na nich przyrastały ale po jakimś czasie przestały. Ojciec nic w proporcjach paszy nie zmieniał , koncentrat ten sam a coś przestało grać. Nasz znajomy też stosował ten sam koncentrat i mówi że u niego wszystko ok. Jak się okazało to mieszalnia z 39 czy 40% białka obcięła je do poziomy chyba 32 % przy tym samy procencie dawkowania i cenie. Później ten znajomy przypadkiem się wygadał że do tego koncentratu jeszcze śrutę sojową osobno dodawał i to dość sporo

 

 

krzychrol do pracy podejrzewam, że chodził jeszcze przed świniami i okazyjnym żarciem dla nich za darmoche, a jak nadarzyła się okazja ciuk budynku było, to dlaczego z tego nie skorzystać...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie jak Boga kocham nie wiem czemu my chłopi jesteśmy tacy dziwni inne grupy zawodowe potrafią się dogadać i stanąć jeden za drugim murem a my tylko jeden drugiemu wmawia ze opłaca się mu robić za grosze apropo  znam paru cwaniaczków co parek  razy zajechali domie z tekstem ze ''jak się nie opłaca to nierób albo trzeba robić to będzie się opłacać'' przyczyna głupa jeden z drugim a rzeczywistości  bladego pojęcia nie maja weź mi człowieku utrzymaj gospodarstwo rodzinę przy tej cenie świń co teraz jak ktoś żyje tylko z świnek wie o czym pisze


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

"Jak ci sie nie opłaca to nie rób",też to słyszałem ile razy,ale najgorsze jest to że jeden drugiemu kantem staje.Podam przykład,dawałem sąsiadowi po 150 zł/szt. za warchlaki 20 kg miał ich 12 to powiedział że na targu to sprzeda po 360 za pare no i sprzedał po 230/para handlarzowi bo niebyło chetnych a ten przywiózł je do mnie i sprzedał po 150 zł/szt Takie jest polskie społeczenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie jest to samo mam siasiada na przeciwko jest taki zazdrośnik że masakra , tylko nie wiem czego zazdrościc jak kto robi tak ma


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Michalmeer takich ludzi mijać i nie mieć z nimi wcale do czynienia.Tacy są ludzie że liczą ile utargujesz a nie widzi że utargowałem 40 000 a włożyłem 50 000.Co do spójności hodowców to raczej jest to niemozliwe bo obiecują te czubki z ministerstwa tą nieszczęsną kasę na odchów prosiąt i to przeważnie tym co są w grupach lub spółdzielniach a ci ważają się jakby byli uprzywilejowani zaraz po ministrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

czegos nie moge zrozumiec jak minister rolnictwa może być tak dziwny żeby mówić ze wsparcie dla producentów świń jest tylko w prow , tak trudno to zrozumieć że jeśli bedzie opłacalność produkcji trzody to ludzie bez tych dotacji beda sie rozwijać i powiekszać hodowle , kto teraz zdecyduje sie zwiąśc kosmiczne pieniade na modernizacje czy budowe jak nie ma opłacalnośći , to jest takie proste .. do góry są same pustaki nie ma co sie oszukiwać dymysja ministra rolnictwa powinna być w postulatach .. cena tuczniki 3,40 i nic nie widać żeby było lepiej , i niestety jesteśmy zmuszeni ograniczyć hodowle bo inaczej sie nie da


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

teraz rajd w górę powinien być tylko ciekawe na jak długo.... farmutil HS bez zmian 4,90 S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Sawicki powinien wylecieć na zbity pysk, ciągle tylko słyszę od niego ile to można dostać dopłat do 1ha - no co mają dopłaty bezpośrednie do opłacalności chowu trzody chlewnej, a co jak ktoś ma mało ziemi a dużo świń, nie każdy jest obszarnikiem. Jak on zrobił doktorat to ja nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Co wy tu za głupoty opowiadacie o poprawie i takich innych jak na strajk mało kto pojechał tylko na forum pogadali wszyscy jak było do strajku daleko. Rozmawiałem dziś na strajku koło Żnina z rolnikiem który mieszkał około 20 km od strajku i mówi że nie miał kto przyjechać. Z powiatu rypińskiego około 180 km do Żnina pojechaliśmy na dwa autokary około 90 rolników i nikt nie marudził że nie może bo to, bo tamto. Było około 140 ciągników i nie wiele więcej osób bo im się nie chciało. Więc może ruszcie te swoje szlachetne tyłki sprzed komputerów i zacznijcie działać a nie opowiadać pierdoły jak to jest źle. A i połowa dzieci z agrofoto to powinna wylecieć albo się nie wypowiadać. Nie ważne czy ktoś ma 5 macior czy 150 bo jeden i drugi z tego żyje. Tyle w temacie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Krzychrol i chwała Wam za to i szacunek. Widziałem te autokary, fajnie że rolnicy potrafią się zmobilizować. Od nas 70 km ciągnikami jechali nawet. A Ci co nie strajkują to ich sprawa, może im jest dobrze, uszanujmy to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Mają opłacalność widocznie . Ja zawsze szanowałem większych rolników bo oni potrafią zawalczyć o swoje i się nie pomyliłem. Ktoś kto ma kilka hektarów ma to w nosie i takie efekty są. Teraz możecie się wkurzać co niektórzy ale taka jest prawda. Ja nie mówię że ma ktoś jechać np. z małopolski do żnina ale województwo kuj-pom i wlkp ma chyba więcej niż 300 roników bo tylu gdzieś było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj