Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kuba1212    14

U mnie z tego co wiem w zeszłym tygodniu było 3.30 z wat, ale nie wiem ile jest teraz. Pow. Sieradzki

Edytowano przez Kuba1212

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

:309:30

a z czego może być białko  ? z jaja kurzego wiadomo że ze soi gmo + śruta rzepakowa lub słonecznikowa 


wiecie coś czy będzie ten protest w Żninie? 

 

PROTEST AKTUALNY!

28 stycznia o godz.10, na krajowej drodze nr 5, zbiórka protestujących w Bożejewiczkach przy starej stacji CPN o 9:30,

przewidziany jest powolny przejazd traktorami w kierunku Żnina

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jutro godzina 10 w całem polsce odbedą sie pikiety pod starostwami .. zapraszam do udziału , musimy byc razem w takich trudnych chwilach .. osobiście do gniezna sie wybieram pod starostwo ! zapraszam do udziału !


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś telefon...jutro odbiór, - 75 sztuk po 5,35 netto za klasę E do Sokołowa. I dopytywali czy swoje czy zachodnie bo wolą polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

snickers naprawde sie o to pytali? i co odpowiedziales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wczoraj czytałem jeden komentarzna stronie internetowej , ijeden "rolnik " choduje świnie na odpodkach i mu opłaca sie sprzedawać po 3,50 .. jednak zawsze jakiś debil sie znajdzie dosłownie .. maciory 2 zł kupa kasy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Debil? Może warto z niego wzór brać a nie od debili wyzywać. Fajne podejście, kto sobie lepiej radzi to debil bo od reszty mniej sprytnych odstaje.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Odpadkami świnie chować to chyba z czarnobyla ,, w tych czasach świnie muszą lepiej jeść niż ludzie żeby rosły ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Widzisz, on chowa i liczy pieniądze, ty świniom dajesz kawior i chcesz ulice blokować. Kto jest lepszy?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debil? Może warto z niego wzór brać a nie od debili wyzywać. Fajne podejście, kto sobie lepiej radzi to debil bo od reszty mniej sprytnych odstaje.

 

popieram kolege.

już myślałem że na tym forum to tylko jedna tendencja powinni mi dać a jesli trzeba to innym zabrać.

świniak jak na teraz 3,5 masakra ale jak było po 6 to fajnie było. połowa sąsiadów z wołowiny na świniaka bo mniej roboty lepiej płaci itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Karmić  odpadkami i cofać się w czasie. Tak może robić ktoś kto ma 10 sztuk bo wiecej to może pół dnia w chlewni spędzić. Tucznik tak wyprodukowany to może jakiś ekologiczny ale kto za to dziś zapłaci godziwe pieniądze. Tak produkować to może jakiś dziadek który ma emeryturkę  i jego małżonka też więc ma z czego żyć albo ktoś kto ma dobrze płatna posadkę poza rolnictwem i ma takie hobby. Dziś powiat rypiński kuj-pom 3,6 ; 3.7 pow 10 sztuk spędówka ale chodzą słuchy że poprawa będzie. Strajk może tez coś zdziałać. Kto z was jutro wybiera sie do żnina na strajk ?????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A słyszeliście o żywieniu na mokro? Tam karmi się odpadkami, wszystko jest zautomatyzowane i jest coraz popularniejsze wśród dużych ferm. Widać jacy z Was hodowcy...


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Niech tak karmi czemu nie przciesz każdy orze jak może,a co do protestów to jak najbardziej ale w sprawie np kontroli wwożonego mięsa a nie cenne minimalnych bo to nie realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja jade autem do żnina jutro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

A słyszeliście o żywieniu na mokro? Tam karmi się odpadkami, wszystko jest zautomatyzowane i jest coraz popularniejsze wśród dużych ferm. Widać jacy z Was hodowcy...

 

Kolego ktoś kto żywi na mokro  i zainwestuje w system WEDA , POLNET czy jeszcze innej firmy grubą kasę to nie powie  że mu się to opłaca bo nie jest idiotą i potrafi liczyć.  w tym systemie karmi odpadkami z przemysłu, serwatki i inne bajery ale duzy udział w tej paszy mają zboża, ccm kukurydziany, premixy i soja również. I tam oszczędność wynika bardziej z oszczędności paszy (czyt.mniejszego zużycia paszy z powodu żywienia płynnego) a nie że te świnie śmieciami karmi jak już coś. Proponuje o tym poczytać trochę i zobaczyć jakie są koszty wejścia w taki system , zastanowić ile czasu to się  amortyzuje a nie opowiadać pierdoły. Przy obecnej cenie i ilości tucznika około 900-1000 sztuk weź kredyt na system żywienia płynnego bo nie sądze że ktoś ma takie pieniądze odłożone w banku, do tego dochodzi przeróbka chlewni , koryta i inne pierdoły i zobaczymy czy ktoś kto tak zrobi zobaczy opłacalność. Prędzej komornika zobaczy niż opłacalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Widzisz, on chowa i liczy pieniądze, ty świniom dajesz kawior i chcesz ulice blokować. Kto jest lepszy?

 

Tylko nie licznik albo nie spełna rozumu mogą powiedzieć że im sie opłaca 3,5 zł za kg .. ja świnie karmi zbozami z własnej produkcji  plus makuchy i koncentraty . wiec jeśli to kawior to smacznego ;)


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takich co 1000 sztuk chlewnie maja to pewnie nieliczni.

myślę że troszkę więcej jest takich co sprzedają 50 szt rocznie wiąc czemu mają nie pobawić się w tucz z odpadków ( może jakaś piekarnia, stołówka- restauracja, kantyna-stołówka wojskowa
). Przy takiej obsadzie to całego dnia w chlewiku nie spędzi. Jeśli te stare drożdżówki bułki resztki obiadowe miałby za darmo - symboliczną złotówkę to jest tani chów.

pewnie jeśli ktoś ma chlewnie na 1000szt to takie rozwiązanie bez sensu . Ale na takie małe kilkadziesiąt sztuk...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

 

 

No tak tylko nie da sie wyżyć z 50 sztuk tucznika rocznie chyba że masz np jeszcze krowy lub opasy ale to w połaczeniu z omówionym przez Ciebie systemem żywienia świń zajmuje od groma czasu. Świnki też nie będą rosły na tym za szybko a jednak swoje zjedzą. Teraz każdy zakład który produkuję żywność tak kombinuje zeby tych resztek było bardzo mało a jak wyczują że ktoś chce na tych resztkach zarobić to też Ci ich nie oddadzą za przysłowiową złotówke. Przykładem moga być piekarnie które na starym chlebie czy bułkach też sobie troche zarabiają bo ludzie to kupią dla psów czy tam jakichś kaczek np. w mojej okolicy za worek chleba (około 15-20 sztuk) wołają sobie po około 8 zł

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

takich co 1000 sztuk chlewnie maja to pewnie nieliczni.

myślę że troszkę więcej jest takich co sprzedają 50 szt rocznie wiąc czemu mają nie pobawić się w tucz z odpadków ( może jakaś piekarnia, stołówka- restauracja, kantyna-stołówka wojskowa

). Przy takiej obsadzie to całego dnia w chlewiku nie spędzi. Jeśli te stare drożdżówki bułki resztki obiadowe miałby za darmo - symboliczną złotówkę to jest tani chów.

pewnie jeśli ktoś ma chlewnie na 1000szt to takie rozwiązanie bez sensu . Ale na takie małe kilkadziesiąt sztuk...........

 

 obowiązuje zakaz karmienia trzody odpadkami kuchennymi skąd takie pomysły  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj