Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

kotek0    1

Powiem tak  :rolleyes:

To już jest koniec nie ma już nic 

Jesteście wolni możecie już iść

Tak zaśpiewa nam Sawicki :)

 

koniec może i jest ale nie jesteśmy wolni bo nie jedni mają zobowiązania do uni a to młody rolnik a to modernizacja

sory powiat kazimierski gm opatowiec 3,70netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

powiem tak Wiedzieli co robią dając dopłaty młodego rolnika i całą resztę 

bo wiadomo że jak chcesz kupić ciągnik albo inny sprzęt większej wartość to pójdziesz do banku i w postaci procentu mim to oddasz  

 

ja u siebie o cenę już nie pytam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Cena 3,40  wlkp gniezno ,,, ale spoko nie ma sie co przejmować jak powiedział minister nie ma co protestować przecież do ha nawet 700 euro można dostać wiec po co pracować , produkować skoro sam minister rolnictwa namawia nas do opierda... sie byle dopłaty były duże


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Skoda że ten pacan nie wzioł pod uwagę ze nie wszyscy są obszarnikami a chodowla to ich główne źródło dochodu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer08    3

Cena ok 4,00 netto. Oczywiście, że mają nas w garści. Dopłaty należą się jak psu kość, ponieważ rekompensują (nie wyrównują) nam straty z powodu braku opłacalności uprawy zbóż, hodowli świń, bydła, produkcji mleka itd. Puki nie będzie dopłaty do produkcji to na pewno nie będzie lepiej, teraz liczy się kto ma dużo ha, bo dostanie dopłaty do ziemi. A my do trzody nic nie dostaniemy. W dopłatach obszarowych tez jesteśmy wydziedziczeni z trzoda. Ale jak to mówi minister PROW jest dla nas. heeeehhheeee. Tylko po co stawiać chlewnie jak opłacalności nie ma, czy będzie nikt nie wie, a uwiązanie się z bankiem i kontrole z agencji to nie jest całkiem prosta ścieżka. Dodam, że ten 2015 rok będzie dla części rozliczaniem z modernizacji i młodego rolnika. Biznes plan i założenia trzeba spełniać, bo jak nie to kasa z % będzie do oddania. Ceny zboża mleka, świń, bydła nie jest ciekawa! Co nie jeden musi się nieźle nagimnastykować, aby wszystko było cacy. Puki nie będzie zapewniona stabilizacja cenowa i jako taka opłacalność w hodowli trzody to nie ma co liczyć na PROW. Kilku na pewno się to spodoba i pobudują, ale większość niestety nie podejdzie, bo w sumie po co? Jak mam przewidzieć co będzie za 5 lat, jak tu ceny wariują w przeciągu poł roku -wróżenie z fusów! A na pomoc ze strony państwa to można zapomnieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Farmer tylko zapomniałeś dodac że te marne dopłaty nie rekompensują nam nawet ,ciągle drożejących środków do produkcji .I tak to co dostajemy na ha dopłat pokrywa a nieraz i nie to co wydajemy na nawozy i ŚOR czyli kasa przechodzi przez nas a bogacą się inni , a produkcja zwierzęca to dodatkowe koszty 3,30Gniezno. Michał do kogo sprzedajesz bo widzę że troche lepiej płaci?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer08    3

Niestety, ale wiem to dobrze, że dopłaty nie starczają na wszystko. Nawozy i paliwo-na tyle mi starcza, a śor itd. to trzeba dołożyć ze świnek. Hmmm tylko jak trzeba dołożyć do świnek -to z czego do reszty????  "Frankowicze" już wyszli na ulice! A my kiedy? Za rok, czy za dwa? Jak już nic nie będzie w chlewach. Może zrobimy jako spolecznosc Agrofoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

nie wiem jak jest u was ale mi doplaty nie starczaja nawet na nawozy bo nikt u nas nie odda pola z doplatą

 

 

cena na dzis 3,6 netto podkarpacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

WITAM.

Ja sprzedawałem 23.01.2015 maciory do ZM.BOST w Turośli Kościelnej pod Białymstokiem  normalnie rewelacja-maciory 2,60 netto a tucznik szok 3,30 netto i właściciel mówł że i tak spadną .Wkurzył mnie niesamowicie więc mu powiedziałem że to obraza dla polskiego rolnika taka cena i że kiedyś pożałuje tych cen.Tylko się śmiał.

Żekomo robi regionalne wyroby,a w sklepie firmowym najtańsza kiełbasa 27 zł.Pewnie taniej zciągnąć z Dnii pułtusze albo od Szkopa

Nie wiem czy słyszeliście w TV jak jeden z właścicieli ZM mówił że nasze tuczniki niespełniają wymagań i że woli duńczyka bo hudy.No tak ale moim zdaniem duńczyk czy niemiec albo holender nienadają się nawet na karme dla psów a naszego polskiego można potraktować obuchem i nożykiem i do gara.Spróbujcie to zrobic z duńczykiem.Smród niesamowity,wiem co mówię bo kiedyś z 7 lat temu kupiliśmy jednego i chcieliśmy zrobić grill,żeby nie bimber to chyba byśmy tego niewytrzymali.

No i trzeba było zrobić pogrzeb duńczyka ,myślałem że chociarz psy go ruszą ale nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

dziś dostałem fakturę sprzed tygodnia gdy sprzedawałem na wbc i wyszłoby na żywo po 4,03+vat przy cenach na pobliskich skupach 3,7

To masz dobrze, u nas nikt nie chce kupić na wbc tylko na żywą bo wiedzą że na tym tracą a tak dla chłopa z kila a sami sprzedają na wbc. Nawet mala ubojnia w okolicy nie skupuje na wbc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

U nas najbliższa ubojnia w Zambrowie w podlaskim  [ja jestem z mazowsza] płaci 4,0 zł netto za żywiec ,po tyle sprzedałem 8.01.2015 waga do 115 kg rasa bezznaczenia,ale wolą mięsne i karmione normalnie bez udziwnien.Ja kupiłem 15 września 2014 od handlarza prosiaki w wadze do 15 kg a 15 grudnia już miały największe 100 i 115 kg i to na swoim zbożu,tylko koncentrat kupowałem i nic więcej,bez soji,bez antybiotyków.Mój wczesniejszy wpis dotyczył cen wagi żywej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

 

WITAM.

Ja sprzedawałem 23.01.2015 maciory do ZM.BOST w Turośli Kościelnej pod Białymstokiem  normalnie rewelacja-maciory 2,60 netto a tucznik szok 3,30 netto i właściciel mówł że i tak spadną .Wkurzył mnie niesamowicie więc mu powiedziałem że to obraza dla polskiego rolnika taka cena i że kiedyś pożałuje tych cen.Tylko się śmiał.

Żekomo robi regionalne wyroby,a w sklepie firmowym najtańsza kiełbasa 27 zł.Pewnie taniej zciągnąć z Dnii pułtusze albo od Szkopa

Nie wiem czy słyszeliście w TV jak jeden z właścicieli ZM mówił że nasze tuczniki niespełniają wymagań i że woli duńczyka bo hudy.No tak ale moim zdaniem duńczyk czy niemiec albo holender nienadają się nawet na karme dla psów a naszego polskiego można potraktować obuchem i nożykiem i do gara.Spróbujcie to zrobic z duńczykiem.Smród niesamowity,wiem co mówię bo kiedyś z 7 lat temu kupiliśmy jednego i chcieliśmy zrobić grill,żeby nie bimber to chyba byśmy tego niewytrzymali.

No i trzeba było zrobić pogrzeb duńczyka ,myślałem że chociarz psy go ruszą ale nic z tego.

Akurat w to ci nie uwierzę. Znamy gościa od ładnych paru lat, fakt że już z nim nie handlujemy( ograniczenia), ale na pewno nie jest taki jak mówisz... Musiałeś go ostro wkurzyć skoro cię wyśmiał... I w te 3,30 też nie uwierzę... Ostatnio brał u znajomego to po 4 netto płacił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

Nie prawda wisi w biurze karta z cennikiem i zresztą nie byłem sam tyko było kilkanaście osób i są świadkowie ale jak niewierzysz to zadzwoń na zakłady to się dowiesz. 3,30 netto za żywiec maciory 2,60 netto za wagę żywą mam fakturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Akurat w to ci nie uwierzę. Znamy gościa od ładnych paru lat, fakt że już z nim nie handlujemy( ograniczenia), ale na pewno nie jest taki jak mówisz... Musiałeś go ostro wkurzyć skoro cię wyśmiał... I w te 3,30 też nie uwierzę... Ostatnio brał u znajomego to po 4 netto płacił...

Widziałeś fakturę tego znajomego? Czy tylko Ci tak mówił, że tyle dostał? Bo to jest różnica. Co do cen za maciory 2.6 zł to i tak dobrze. U mnie pośrednik w kuj-pom 2 zł. Oczywiście zakończyłem współprace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Tak widziałem, a nawet gadałem z kierowcą przy załadunku. Trochę mnie to dziwi, bo do tej pory płacił najlepiej w okolicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

Widziałem cennik na ścianie w biurze,tuczniki 3,30 netto/żywiec , maciory 2,60 netto/żywiec a fakturę to ja mam za maciory.Pytałem właściciela ZM  BOST  p. Stanisława czy to żart ta cena powiedział z uśmiechem że nie bo towaru jest tyle że może płacić tylko po 3,30 za tucznika.Info. o cenie mam bezpośrednio od właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

No ok. Nie mówię że to w pełni nie możliwe, bo te 4 zł to już ze trzy tygodnie temu były. Wszyscy schodzą na psy... :(

PS Pana stanisława znamy bardzo dobrze ;)

Edytowano przez marcus1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U nas najbliższa ubojnia w Zambrowie w podlaskim  [ja jestem z mazowsza] płaci 4,0 zł netto za żywiec ,po tyle sprzedałem 8.01.2015 waga do 115 kg rasa bezznaczenia,ale wolą mięsne i karmione normalnie bez udziwnien.Ja kupiłem 15 września 2014 od handlarza prosiaki w wadze do 15 kg a 15 grudnia już miały największe 100 i 115 kg i to na swoim zbożu,tylko koncentrat kupowałem i nic więcej,bez soji,bez antybiotyków.Mój wczesniejszy wpis dotyczył cen wagi żywej.

 

W w koncentracje białko z czego było ?

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

W w koncentracje białko z czego było ?

BIAŁKO w koncentracie to nie wiem bo nie czytałem co na worku było ale ja robiłem pasze  z mieszanki z grochem i z łubinu ,u nas takie ziemie że łubin świetnie się udaje,a ponadtto sprzedawca polecił mi koncentrat i powiedział że soji nie trzeba dawać po tym koncentracie no i faktycznie teraz mam drugą partię zbieranica bo to od handlarza kupione .Umnie są od 17 -go grudnia i mają w tej chwili około 50 kg a jak handlarz je przywiózł to miały 10-do 15 kg

Edytowano przez marcys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a z czego może być białko  ? z jaja kurzego wiadomo że ze soi gmo + śruta rzepakowa lub słonecznikowa 


wiecie coś czy będzie ten protest w Żninie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

BIAŁKO w koncentracie to nie wiem bo nie czytałem co na worku było ale ja robiłem pasze  z mieszanki z grochem i z łubinu ,u nas takie ziemie że łubin świetnie się udaje,a ponadtto sprzedawca polecił mi koncentrat i powiedział że soji nie trzeba dawać po tym koncentracie no i faktycznie teraz mam drugą partię zbieranica bo to od handlarza kupione .Umnie są od 17 -go grudnia i mają w tej chwili około 50 kg a jak handlarz je przywiózł to miały 10-do 15 kg

 

Łubin to chyba na każdej glebie się udaje,często nawet bez nawozów plonuje około 2T z ha.

A jaka jest bezpieczna dawka łubinu i grochu?

Edytowano przez LukaszC5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

BIAŁKO w koncentracie to nie wiem bo nie czytałem co na worku było ale ja robiłem pasze  z mieszanki z grochem i z łubinu ,u nas takie ziemie że łubin świetnie się udaje,a ponadtto sprzedawca polecił mi koncentrat i powiedział że soji nie trzeba dawać po tym koncentracie no i faktycznie teraz mam drugą partię zbieranica bo to od handlarza kupione .Umnie są od 17 -go grudnia i mają w tej chwili około 50 kg a jak handlarz je przywiózł to miały 10-do 15 kg

 

Nie wierzę , że prosie 10kg przyrasta w tempie powyżej 1kg/dzień ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj