Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Minoko    2

panowie mam nadzieje, że jesli dojdzie do protestów to będziecie tak samo aktywnie w nich uczestniczyć jak w tym temacie na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Ja na rozpoczęciu blokady jak chcieli nas rozgonić już raz powiedziałem policji że nie po to  organizowaliśmy strajk by teraz go opuszczać chyba że po moim trupie

Edytowano przez BRUTAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

To juz nawet nie o unie chodzi .. rząd jest do pi... , polska nie miała gospodarza i nie ma .. zawsze jakieś hieny bez honoru sie do rządu pchają , węgry są w uni robią co chcą i jest dobrze tylko te dupowłazy z sejmu  wiecznie mieszają

 

Nasza piękna władza nie jest niezależna i tym bambrom bardziej zależy żeby się przypodobać innym niż o swoich zadbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

Trochę odbiegamy od tematu ale mam taki jeden wniosek z tej całej sprawy, dlaczego minister finansów nie nazwie frankowiczów frajerami ? i niech sobie radza sami ....

 

Dokładnie. Chcieli zaoszczędzić, w początkowej fazie im to się udało, a że byli krótkowzroczni, to nie wpadli na to, że kurs franka może wzrosnąć. Rząd nie powinien nic z tym robić, bo jest takie mądre powiedzenie: "Chytry dwa razy traci". 

 

A na tego "geniusza" co stoi na czele resortu rolnictwa po prostu brak słów.

 

 

Wracając do tematu. Dzisiaj dostałem fakturę za świnie sprzedane do Sokołowa, 5,10netto za  "S" i 4,90 netto za "E"


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Wszyscy narzekaja jak to źle itd. ale ciagle i ciagle w sejmie te same osoby(chciało by się rzec gęby) od kilku kadencji ale ktoś ich musi wybrać czyli zagłosować osoba sflustrowana obecna sytuacja wychodzi z załozenia ze nie idze głosować bo to nic nie da a w skali kraju jest do pokażny GŁOS. I onni siedza w tej w-wawie i pierdzą w stołek i jeszcze narzekaja jacy oni biednik (spogladając na ich oświadczenia majątkowe to praktycznie 90% kłamie) zarabiaja ok. 10tys na msc. do tego szereg przywilejów i co za tym idzie całą pensje można odłożyć a oNI po kilka tyściesy oszczedności i do tego kredyty :o Dla frankowców pieniedzy nie ma 10mln PLN ale dla ukrainy jest i to 10mln przez 10lat. Nie ma co trzeba sie odwdzieczyć ukraincą za to dobro ktore nam ofiarowali w ubiegłym stuleciu.

To wszystko to bagno ,wszystko tylko kasa zero współczucia

 

ZA KRÓLA JEDZ PIJ I POPUSZCZAJ PASA :( 1989-20xx

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego a czego uważasz ze z naszych ( podatników ) pieniędzy powinni dokładać do frankowiczów a po jakiego pioruna ja ( podatnik ) mam sponsorować jakiegoś cwaniaka który chciał byc mądrzejszy od wszystkich ( narazie był ) i nagle mu sie nie udało to wielki e pretensje do całego świata albo po co ja mam pracować na ukraińca jak on i tak moich produktów nie kupi bo wszyscy polaków dyma..ją bo masz rząd d*py nadstawia 

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

chodziło mi o to ze można wybrać mniejsze zło 10mln dla frankowców to pieniadze dla obywateli PL i to dotego 10x mniej niż ich chore pomysły na ukraine

 

zaznaczam nie mam zabowiązań w frankach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

NASZ MINISTER MA TOTALNIE  W D......   Polskie rolnictwo na skraju bankructwa , francuzi się dogadują w sprawie wieprzowiny a ten obiecuje ze zbada sprawę i podkreśla że dobrze że furtka się otwiera my też skorzystamy . tylko nie wiem kto skorzysta Francuz czy bidny głupi Polaczek. W dodatku kretyn namawia do PROW jak by zapomniał że trzeba mieć własny wkład przy zerowym dochodzie to chyba kredyt we franku :D Nasz  Bez mózgowy minister MUSI ODEJŚĆ !!!!!     małopolskie cena 3.5netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

jak chcą rozdawać pieniądze to powinni za te pieniądze obniżyć ceny jedzenia w końcu każdy  to kupuje oczywiście polskiego jedzenia np chleba tego przeważnie nie importują zakłady 


albo zmniejszyć doplaty obszarowe bo to dużo ludzi z miast bierze a zrobić 90% zwrotu z prow

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam prawda jest taka że bez pracowników z ukrainy to polski sadownik nie byłby w stanie zebrać tych setek tysięcy ton owoców no w chodowli taki pracownik nie zawsze jest potrzebny a już w budownictwie w okolicach warszawy jest ich do hu..a  ale napewno to nie nasi przyjaciele...zresztą polak nie ma przyjaciół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

kolego a czego uważasz ze z naszych ( podatników ) pieniędzy powinni dokładać do frankowiczów a po jakiego pioruna ja ( podatnik ) mam sponsorować jakiegoś cwaniaka który chciał byc mądrzejszy od wszystkich ( narazie był ) i nagle mu sie nie udało to wielki e pretensje do całego świata albo po co ja mam pracować na ukraińca jak on i tak moich produktów nie kupi bo wszyscy polaków dyma..ją bo masz rząd d*py nadstawia 

 

Prawdopodobnie tak samo powiedziałyby osoby niezwiązane z produkcją trzody chlewnej gdyby jakimś cudem minister rolnictwa zechciał wspomóc hodowców np. poprzez dopłatę 100 zł do każdego sprzedanego tucznika. Każdy normalnie myślący człowiek szuka jak najmniej kosztownych rozwiązań i nic na to nie poradzisz. Nigdy nie będzie dobrze dopóki nie będzie solidarności w społeczeństwie, dlaczego zatem dziwimy się polityką, że mają nas w d*pie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Prawdopodobnie tak samo powiedziałyby osoby niezwiązane z produkcją trzody chlewnej gdyby jakimś cudem minister rolnictwa zechciał wspomóc hodowców np. poprzez dopłatę 100 zł do każdego sprzedanego tucznika. Każdy normalnie myślący człowiek szuka jak najmniej kosztownych rozwiązań i nic na to nie poradzisz. Nigdy nie będzie dobrze dopóki nie będzie solidarności w społeczeństwie, dlaczego zatem dziwimy się polityką, że mają nas w d*pie?

dopłata do tucznika to nabijanie kasy cwaniakom co by ciągnęli z Niemiec i dani czy Holandii to powinno byc jakoś inaczej rozwiązane ale ja nie mam innych pomysłów może ktoś ma pomysły na polskie rolnictwo a nie na cwaniaków niech pisze może minister przeczyta i tak zrobi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Proste! dopłata 100zł do każdego tucznika wyprodukowanego ze swojego prosiaka czyli z maciory ze swojego gospodarstwa, z danii już by były nie urodzone na swoim gospodarstwie to by się nie liczyło a i może trochę pogłowie polskich świń w stosunku do zachodnich by wzrosło? Ale oczywiste jest że to by tyle czasu papierologii itd zajęło że do skutku by nie doszło no i z kąt by wzięli od razu 100zł do sztuki tucznika??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

może kolego i masz racje niech dopłacą po 100zł i mogę sprzedawać po 4,5 tylko powinni zrobić jakiś limit bo by dużo powstawało wielkich ferm na dopłaty 


a 100 zł proste odjąć z dopłat obszarowych i kasa sie znajdzie nie będziemy tyrać na miejskich rolników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

niechby chociaz 50zl do tucznika doplacili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

lepsza 4 zl niz 3,30....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

A ciekawe jakby frank staniał i kosztował np. 1 zloty to cz frankowicze oddaliby zarobione oszczędności np. spłacającym  kredyt w zotówkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

może kolego i masz racje niech dopłacą po 100zł i mogę sprzedawać po 4,5 tylko powinni zrobić jakiś limit bo by dużo powstawało wielkich ferm na dopłaty 

a 100 zł proste odjąć z dopłat obszarowych i kasa sie znajdzie nie będziemy tyrać na miejskich rolników 

 

Wiadomo nad tym trzeba by było chwilę namysłu aby później nie było wtopy :) Ale na moje i tak najlepsze było by zabranie dopłat i cena 5zł+vat za świniaka stała cena. Przy tej cenie zakłady mięsne i tak by nie straciły nic a rolnicy w końcu by nie byli ruch.ani , a i jeszcze by ci wszyscy pseudo rolnicy oddawali grunty bo bez dopłat były by im nie potrzebne hektary. To by sprzedali rolnikom albo rolnicy by od nich dzierżawili na ekonomicznie uzasadnionych dla rolnika umowach. Jak myślicie koledzy ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

my tutaj mozemy dyskutowac a i tak nic z tego nie bedzie bo te cwaniaki z warszawy sie na to nie zgodza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

Wiadomo nad tym trzeba by było chwilę namysłu aby później nie było wtopy :) Ale na moje i tak najlepsze było by zabranie dopłat i cena 5zł+vat za świniaka stała cena. Przy tej cenie zakłady mięsne i tak by nie straciły nic a rolnicy w końcu by nie byli ruch.ani , a i jeszcze by ci wszyscy pseudo rolnicy oddawali grunty bo bez dopłat były by im nie potrzebne hektary. To by sprzedali rolnikom albo rolnicy by od nich dzierżawili na ekonomicznie uzasadnionych dla rolnika umowach. Jak myślicie koledzy ??? :)

 

Jeżeli była by cena stała po 5.5 zł i cena paliwa by nie zdrożała to by miało wtedy sens  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

mf235 a co ma cena paliw do tego, bzdury piszesz koszty są kosztami i trzeba je wliczyc do produkcji .podstawa to cena minimalna która pozwoli produkować  z zyskiem bez względu na koszty,czyli drożeją koszty Twojego paliwa ,energii,weterynarii ,dodatków do pasz , ,to cena minimalna rośnie aby strat nie było i powinna byc ustalana poprzez obsade  ilości sztuk z 1 ha ,tak aby był zysk minimalny z ilości sprzedanych sztuk .Co do hodowców którzy maja większą ilość to  sami przelicza czy im sie opłaca kupować zboże i dostosują hodowlę do swoich kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale coś takiego co wymagacie już istnieje w Polsce. Nazywa to się tucz kontraktowy.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj