Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

oo nie boisz sie soi uprawiac? ;) ja planuje groch na wiosne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Łubin mister siejcie, ja daję już 3 lata i gdzieś mam dawać koncentraty w dawce napisanej na worku. Bo ta dawka tuczy ale kieszenie koncernów paszowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

mam swoje prosiaki i pasze robie sam (sruta + koncentrat) i przewaznie 6 miesieczne sprzedaje... nie narzekam ;)

Kolego jeśli mogę Ci coś poradzić to zastanów się nad żywieniem. Ja w ciągu ostatniego roku skróciłem czas tuczu tzn.od urodzenia do sprzedaży z 6 miesięcy do 5,5 miesiąca (jakieś pojedyncze sztuki czasami się trafią ze muszą siedzieć te 6 miesięcy ale kiedyś było to nawet 6,5 - 7 miesięcy). Zmieniłem tylko żywienie (firmę paszową) no i trochę czasu poświęciłem na bilansowanie dawek pokarmowych ponieważ robiłem to sam bez żywieniowca bo w moim odczuciu większość z nich kombinuje jak tu wcisnąć najwięcej towaru którym handluje, a w rzeczywistości bez gotowego programu komputerowego do bilansowania dawek nie mają o tym pojęcia. Lochy pozostały te co dawniej czyli PBZ, WBP i ich krzyżówki kryte knurami PIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Ja osobiście miałem zasiane 6 ha mieszanki owsa z grochem i powiem tak, różnie to wyglądało na mokrym podłożu tak pół na pół były proporcje na przyczepie ale na pisku to grochu tyle co kot napłakał mniej więcej grochu 10% a 90% owsa, czyli na wilgotniejszym polu można pokombinować ale na piachu lepiej jedna roślina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@krzychrol te pol miesiaca mi nie robi. duzej roznicy az tylu sztuk nie sprzedaje ;) zostane przy tym co jest bo mi pasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

@qbass24 tzn wiesz ja kiedyś też na to tak nie patrzyłem jak rodzice prowadzili gospodarstwo ale gdy mi przepisali 3 lata temu zacząłem sobie wszystko notować ile prosiąt urodzone od lochy w ciągu roku, czas jałowienia, zużycie paszy itp. i teraz widzę że tucz skrócony o dwa tygodnie znacząca zmniejsza zużycie paszy mimo zwiększenia średniej wagi sprzedawanych tuczników a co za tym idzie więcej pieniędzy zostaje w kieszeni. Oczywiście takie jest moje zdanie i do niczego nie zmuszam ale może komuś się moje rady przydadzą. Ja podobnie jak Ty nie sprzedaje tysięcy sztuk tuczników rocznie ale sukcesywnie zwiększam produkcję i planuje to robić nadal :) Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja rowniez planuje powiekszyc produkcje ;)http://www.agrofoto.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/jak-pomoc-rolnikom,55028.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

@krzychrol tu sie zgodze sporo jest żywieniowców którym brak komputera uniemożliwia pracę. jesli chcesz to moge Ci coś policzyć bo jestem żywieniowcem ale niezwiązanym z żadna firmą 


 

Edytowano przez wl_master

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja dawałem koncentrat a od listopada jade na premiksie i widać różnice w przyrostach a białko bliansuje z śruty rzepakowej  sojowej i łubinu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

naprawde jest duza roznica w przyrostach?? a cenowo jak wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

@wl_master dzięki za zaoferowaną pomoc ale ja również posiadam trochę wiedzy o układaniu dawek paszowych i niejeden przedstawiciel handlowy czy też doradca żywieniowy który się zjawił u mnie na podwórku po krótkiej rozmowie na temat układania dawek pokarmowych szybciej je opuszczał niż na nie wchodził. Ale dużo jest jeszcze rolników którzy dają się im omamić i wierzą bezwzględnie w te ich magiczne wyliczenia w których na pierwszy rzut oka widać że coś nie gra hehe 


ja dawałem koncentrat a od listopada jade na premiksie i widać różnice w przyrostach a białko bliansuje z śruty rzepakowej  sojowej i łubinu 

Popieram kolegę dobry premiks to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

oj wiadomo ze każdy chce coś psrzedać i musi bajerować bo inaczej nie porobi w firmie za długo. ja ułożyłem sobie premiks na zamówienie mi mieszają pod bobik i żyto i pszenżyto a tak to jade na standardowym produkcje. jednak koncentrat jakoś nigdy do mnie nie trafił... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

A jaki dobry premix. Cena jak była 3.5

Nie będę tu polecał żadnej konkretnej firmy bo u każdego sprawdza się coś innego ale musisz zwracać  uwagę na jego skład a w mniejszym stopniu na cenę (nie mówię tu że im droższy tym lepszy bo to się nie zawsze sprawdza) i wprowadzać go do dawki wraz ze zbożami którymi dysponujesz i przeliczać skład i tak do skutku aż wyjdzie. Ja tuczyłem na premiksach  z 4 firm zanim doszedłem do tego co mam teraz. Z reguły  doradca żywieniowy gdy widzi żyto i owies to już jest koniec i przestaje mu receptura wychodzić hehe. Ja wiem że dla trzody najlepszy jest jęczmień, pszenżyto, pszenica i kukurydza ale np ja posiadam dużo ziemi 5 i 6 klasy i muszę siać ten nieszczęsny owies i żyto.

@wl_master dodam jeszcze że za czasów stosowania koncentratów (wtedy jeszcze ojciec się tym zajmował) często pojawiał się problem kanibalizmu który po przejściu na premiksy i soje został praktycznie wyeliminowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

oo nie boisz sie soi uprawiac? ;) ja planuje groch na wiosne ;)

 

A co szkodzi spróbować sieją w Polsce soje nawet forumowicze AF mają w swoich galeriach a z grochu po tym roku już się wyleczyłem.

4,2 plus vat pow. Jasło


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

stosunkowo cena premiksów z różnych firm jest podobna za worek 25kg ok 100-120zł najdroższa jest śruta rzepakowa i  sojowa ja daje sano poweramino ten na  kukurydze

cena na jutro po 3.60+ vat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

sprzedane  na WBC  kl S 5zl +3% kl E 4.9 +2% śr. mięsność 60,6% po przeliczeniu  na żywą ponad 4 zł netto wyszło zawsze  to dużo więcej  jak  na spędzie  czy  handlarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kuzyn sprzedaję na żywą wagę do ubojni to dziś dostał 4,05 zł/kg netto przy ilości 54 szt.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

z doświadczenia to zioła i sól załatwiją kanibalizm, koncentratów nie lubie stosować bo nie wiem czemu ale tam to tylko otręby widze, ja owsa nie stosuje ale żytem nie gardze ostatnio tuczyłem grupę schodziła z 47% żyta i 18 bobiku i ku mojemu zaskoczeniu zeszła ze sr. mięsnością 58,92 % tylko premiks polepszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaką odmianę bobiku dajesz bo nie każdy dla świń się nadaje podobno ?Unas bez zmian 5,10 za E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

swój bobik mam olgę biały w łubinie jest ograniczenie w babiku nie ma az takiego generalnie niskotaninowy jest lepszy, a z zakupu to nie wiem co to jest ale ida białe i brązowe w sumie to biore co jest w sprzedazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

z doświadczenia to zioła i sól załatwiją kanibalizm, koncentratów nie lubie stosować bo nie wiem czemu ale tam to tylko otręby widze, ja owsa nie stosuje ale żytem nie gardze ostatnio tuczyłem grupę schodziła z 47% żyta i 18 bobiku i ku mojemu zaskoczeniu zeszła ze sr. mięsnością 58,92 % tylko premiks polepszony

 

a jaki premiks kolega stosuje z jakiej firmy i jaka zawartość procentowa w paszy wychodzi ?jeśli można wiedzieć oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj