Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzis poszlo 11 po 3,50 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

A w sklepie z tej maciory będzie wisieć soczysta szyneczka za 35zł heh złodziejstwo w biały dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowalik    0

koledzy, nie jestem rolnikiem potrzebuje informacje na temat długości zestawu do wożenia sieczki kukurydzy ile metrów ma ciagnik z przyczepąwiem, że są rózne zestawy.

Czy możecie podac pare wymiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

z 2 metry napewno


Mówił że niema gdzie  więcej sprzedać bo w ubojniach przesyt towaru.Zobaczymy co powie w poniedziałek !!

chyba nie moze sie obrobic/


Potwierdzam że zakłady już nie chcą kupować od rolników... przykładem jest Dobrosławów ,  w ubiegłym tygodniu nie kupował juz od rolników tylko samą fermówke , natomiast macior nie biorą wogóle

co ty piszesz.do mnie dzwonia co 2 dni o swinie


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz99813    24

południwa WLKP 3,4 + vat cena z wczoraj

A ktoś tam pytał o strajk, to http://www.agrofoto.pl/aktualnosci/polska/zablokuja-drogi-i-urzedy-rolnicy-groza-protestami,230.html

 

Edytowano przez Mateusz99813

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korando    1

tedizetor56 tak się składa że mam do zakładu około 10km i wiem co sie dzieje bo okoliczni rolnicy musieli szukać nowego  odbiorcy... ponadto wcześniej jezdzili po rolnikach i zbierali po kilka sztuk... od jesieni nie było czegoś takiego jak rolnikowi pasuje to trzeba było wieść na zakład... na dzień dzisiejszy nie wiem czy kupują od rolników , może już coś się zmieniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3

południwa WLKP 3,4 + vat cena z wczoraj

A ktoś tam pytał o strajk, to http://www.agrofoto.pl/aktualnosci/polska/zablokuja-drogi-i-urzedy-rolnicy-groza-protestami,230.html

 

takie cos sie zrobi na wiejskiej i po sprawie :D

Edytowano przez zetor1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

strajki są potrzebne i to jak najszybciej!!!

ale za tak radykalny to w Polsce byśmy się nie wypłacili albo nie wyszli z więzienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

Oj chłopy, chłopy. Jeżeli będziecie stękać i narzekać na los i że wszyscy na Was żerują to nigdy ta sytuacja się nie zmieni. Rozwiązanie nigdy nie jest proste, ale jeśli na czymś jest pernamentna wtopa to trzeba coś z tym zrobić. Ja też kiedyś hodowałem ok. 100 tuczników rocznie i sobie odpuściłem. Pracuję umysłowo w zupełnie innej branży, do tego produkcja roślinna na swoim polu i mam znacznie więcej kasy, czasu i świętego spokoju niż jak się użerałem z hodowlą. Nie twierdzę, że każdy może rzucić wieprze i iść do dobrej pracy - ale to też jest metoda. Inną metodą jest zebranie odpowiedniej ilości chętnych i otwarcie własnej ubojni. U mnie w gminie funkcjonują przydomowe ubojnie z tradycyjnymi wyrobami i dobrze sobie radzą. Jeśli jednak zbierze się odpowiednia liczba chętnych np. 100-200 i każdy zrzuci się po 10-20 tys, to zebrany kapitał pozwoli na otwarcie średniej wielkości zakładu i będziecie wtedy mogli mięso i wyroby ze swoich wieprzy sprzedawać bezpośrednio konsumentom, mieć stałe ceny na swoje tuczniki i jeszcze udział w zyskach ubojni. Z czasem zakład można rozbudować albo i nie jeśli nie będzie takiej potrzeby. 
 

Jeśli nie ma chętnych ani ludzi gotowych zorganizować cały proces, to można zacząć od negocjacji z istniejącą ubojnią na dostawy od większej ilości rolników i pominąć pośredników.

 

Stękanie i narzekanie niczego jednak nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Ile nad tym mysłaeś?.Mało nam badna jednego to każesz nad w drugie brnąć?Przecież te ścierwa zachodnie by na nas inspekcje nasyłali kilka razy w tygodniu.Nie widzisz co z nami zrobiły za to że kilka zakładów weszło na rynek wschodni i odsuneło niemców i hiszpanów.Idź juz do swojej pracy i nie pisz co my mamy robić bo wiemy lepiej od ciebie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

tuczniki mają spaść do ceny 2.90 za kg tak mi mówił dzisiaj zaprzyjaźniony odbiorca tak że nie ma co trzymać trzeba sprzedawać jak są po 3.60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zerwij tą przyjażn jak Ci takie bajki opowiada  4złote netto na poniedziałek do wzięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Skąd oni mogą wiedzieć jaka będzie cena? Słyszę o tych wszystkich pośrednikach to mi się wszystkiego odechciewa. Chyba na serio trzeba zrobić podobny strajk do tego do Francji, ale znając życie to za takie coś kary niebotyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Ja na razie po sprzedaży tuczników nie kupowałem prosiąt mam jeszcze warchlaki za 3 miesiące pewnie do sprzedaży ale jeśli cena będzie taka jaka jest to zboże jakie mam na nowe prosiaki to sprzedam do młyna jak cena zboża troszeczkę wzrośnie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

No bez jaj, ja myślę że za 3 miesiące będzie już inna cena - znaczy się wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

Ile nad tym mysłaeś?.Mało nam badna jednego to każesz nad w drugie brnąć?Przecież te ścierwa zachodnie by na nas inspekcje nasyłali kilka razy w tygodniu.Nie widzisz co z nami zrobiły za to że kilka zakładów weszło na rynek wschodni i odsuneło niemców i hiszpanów.Idź juz do swojej pracy i nie pisz co my mamy robić bo wiemy lepiej od ciebie/

 

Właśnie widać jak wiecie lepiej po tym stękaniu. Pewnie lepiej narzekać, zamiast ruszyć zadek i los swój zmienić. 

PRL się skończył, żeby za wszystko winić rząd i zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Racje to Ty niby masz ale znajdz iluś chłopa co by sie trzymali w kupie i otworzyli coś swojego ,tak jak piszesz ubojnie ,to graniczy z cudem niestety ,a swoją drogą konkurencja nie śpi i jak by nawet powstalo kilka lokalnych ubojni i powiodło by im sie ,wkręcili by się na rynek to śladami ich powstawaly by kolejne .

Jest jednak pewne ale ,jak się takie coś rozwinie, to na  100% będzie ingeręcja rządu i UE tak aby to zgładzić ,więc co, interes na dwa ,trzy lata i zainwestowana kasa w błoto .Z potentatami nie wygrasz ,za każdą branżą przemysłu ktoś stoi zabezpieczony na lata i nie dopuści do tego aby jakiś mały mu rynek zbytu psuł i dochody zmniejszał ,ot prawo ekonomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj