Skocz do zawartości
marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Thomas2135    1296

Ruszy, ale pewnie u nielicznych. 3 zakłady mogą eksportować, ale gdzie cała reszta? Żydków nie ma dużo i potencjał to jest w muzułmanach, bo ich jest najwiecej.

tabasco    66

Lokser zdecydowanie jeszcze trzymać chociaż ze 2-3 tygodnie, cena na pewno nie spadnie a jest duża szansa że wzrośnie. Ja też mam na sprzedaż 3 byki, miałem sprzedawać teraz po upałach ale wstrzymam sie do połowy września, ceny powinny troche podskoczyć.

Wiadomość z agroFakt.pl

kizak    66

A może do Indii ,  większe ...... :blink:     :lol:   ,a na poważnie ,. Sąsiad '' kosił '' wsiewkę tegoroczną to się gubił na pokosach,taki kurz że w połowie zrezygnował,pewnie płuca odmówiły bo pluł błotem,a może był to jego syn :blink: ,z 10 m nie rozpoznałem,. kutwa trzeba sprzedawać ogony by mieć czym resztę stada ciągnąć.36 bel drugiego pokosu na 40 ogonów,a dziki w kukurydzy swoje :wacko: ,       czyli moje :blink: B) ,byki próbują przeskoczyć  magiczną siódemkę,a wypasione krowy piątkę złotych polskich.Jałówki z byczkami ok.70 kg.poniewierają się między 6-9 brutto o ile znajdą gospodarza wybawcę :rolleyes: .Trzeba chyba po wycieleniu,byle śmiecie szlachtować i pudlikom dogadzać,już widywałem w ich oczach szczęście niepojęte...... ,nie zapomnieć o kotach ,kopa i na ziarno niech myszy łapią :rolleyes:  :blink: . ,a raczej nasr...  ;[ .Tym  ''optymistycznym  kacentem'' zakończę. 

johny1991    0

Witam,
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć cenę z województwa łódzkiego? Bo z tego co słyszę to różnie mówią...handlarz, który brał ode mnie mówi mi 6-7 zł/kg brutto...inny handlarz znajomemu powiedział za dobrego czarno-białego 7,5 brutto. Może ktoś wie coś dokładniej? Jeśli tak to prosiłbym o cenę i nazwę odbiorcy.

Może ktoś z Was orientuje się na temat firmy Sokołów..jak z nimi wygląda współpraca? czy to się opłaca? Jak wygląda sprzedaż poubojowa...czy przykładowo opłaca się sprzedać byka wagi netto 700 kg po 7 zł brutto, czy może lepiej poubojowo za 12 zł brutto?

janzda    2

ciężko obecnie liczyć na dobrą cene, gdy jest taka susza i ciężko zgromadzić zapasy paszy objętościowej.... dużo rolników wypycha do ubojni co tylko może....

bobienko    147

Jak pogoda się nie zmieni to niedługo nie będzie czym handlować.W mojej okolicy kukurydzę walą na całego już.
Hf 654 kg po 6.60

mati2411    3

Poszukuję dobrego i zaufanego odbiorcy byków. Okolice powiatów: Brodnicki, Nowomiejski,  Działdowski, Rypiński. ogólnie pogranicze województwa Warmińsko-Mazurskiego i Kujawsko-Pomorskiego. 

koses    2

Lech Czarnecki z Mleczówki  sam do niego odstawiam , cena z wczoraj to 7,5 brutto za cnb tylko terminy platości ma 21 dni .

mariuszd93    489

wczoraj  sprzedane  

jałówka 551  kg  hf  6,40 odbiorca Krowiński  Piotr

byki  lm/ho 3  sztuki  , waga łączna  2370 [  w  tym  jeden  mały nieco  ponad  600 kg ] p-o  8 zł - odbiorca  Osiak  Michał 

waga  i  ceny brutto ,  skitka  7%

;)

marijusz    29

Byki ida do góry!!!! Kto ma czym karmic niech trzyma  Napewno nie straci A te trzy zakłady wie ktos konkretnie gdzie połozone ???? Z moich informacji wynika ze po  jedenym z wielkopolski ,mazowieckiego i podlaskiego Ale nie wiem ktore to firmy

byk    0

Witam. Po ile bydło w Kujawsko- Pomorskim? Jakiego skupującego polecacie na terenie Kuj-Pom?

Edytowano przez byk

soltys48    474

Byki ida do góry!!!! Kto ma czym karmic niech trzyma  Napewno nie straci A te trzy zakłady wie ktos konkretnie gdzie połozone ???? Z moich informacji wynika ze po  jedenym z wielkopolski ,mazowieckiego i podlaskiego Ale nie wiem ktore to firmy

Biernacki, Łuniewski i.......

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

lolek200    3

Tykocin zawsze miał dobre kontakty z żydami, nawet jak był zakaz to po cichu bili dla nich. Może przez to dają zawsze pare groszy wiecej na kg niż Łuniewscy, chociaż oni też trzymają cene nie najgorszą.

Thomas2135    1296

Koledzy ile mogę dostać za byka MO w wadze ok.750 kg? Jeden daje 7,2-7,3 jak "dobry" i jeszcze muszę mu dowieźć 27 km.

tabasco    66

Zdecydowanie za mało, a w jakim jest wieku ten twój byk? Myśle że jak to jest czysty MO ( jest czerwono biały?), to powinien dać z 7.4 - 7.7. W świetokrzyskim cena idzie w górę. Za miesne simentale płacą nawet po 8 zł ale muszą już mieć ponad 800kg.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez TelefonyRadom
      Witam 
      Poszukujesz bydla ? 
      Masz dość bezskutecznych poszukiwań ? 
      To czego szukasz jest na pozór nie osiagalne ?
      Masz dość firm z chorymi i padajcymi zwierzetami ? 
      Albo zwyczajnie nie masz czasu ? 
      Chcesz powiększyć swoja hodowle bydla lub ja zacząć? We wszystkim tym pomoge ci za kilka zlotych za 30 zl przedstawie ci oferty spełniające twoje wymagania resta kosztów ustalana indywidualnie . Mozliwosc pomocy z negocjacja cen od rolnika dla rolnika Prosze o maile
      Niech Pan/Pani poda kryteria 
      Cena 
      Ilość 
      Rasa/Typ
      Najlepiej dzwonić po 15 518912851
    • Przez mlekowy
      Witam wszystkich. Nie znalazłem tematu który opisywałby dokładnie ten problem dlatego zakładam nowy. I tu moje pytanie czy ktoś z Was zajmuje się bądź orientuje się jak wygląda przemysłowe obieranie ziemniaków (lub innych warzyw) i ich sprzedaż? Czy  jest zbyt na taki produkt? Czy będąc rolnikiem mogę założyć mini przetwórnie żeby móc to produkować i sprzedawać?  Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
    • Przez DawidWsik
      Witam mam problem otóż chciałbym sprzedać pszenicę do młyna, ale tam tylko odbierają za pomocą tira i nie wiem czy wjedzie do mnie na podwórko ponieważ brama jest szerokości 7 metrów a droga ok 7 m. Mam pytanie czy uda mu się złamać pod kontem prostym. Za bramą stoją budynki między nimi też jest 7m.