Skocz do zawartości
marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

fartom    10

Witam, Panowie potrzebuje opini o firmie ,, skup zwierząt Krzysztof Jurek" ma ktoś jakieś doświadczenie z tym kupcem?

JozeF84    1

Witam, Panowie potrzebuje opini o firmie ,, skup zwierząt Krzysztof Jurek" ma ktoś jakieś doświadczenie z tym kupcem?

witam. Sprzedawałem mu jakieś poł roku temu waga ok kasa do 14 dni na kącie była, długo czekałem żeby przyjechał po 4 szt

Wiadomość z agroFakt.pl

d___b    68

Ciekawe kiedy kasa........może nigdy,chyba tylko kasa na rękę i do banku.

To ja wolę sprzedać za mniejszą cenę do zaufanej firmy z którą nie było problemu z wypłatą niż ryzykować za kilka gr na kg.

bieniek_88    53

Czy to prawda, że dzisiaj ceny za bydło poleciały na łeb na szyję?
Propozycja na dzisiaj za sima ok. 550 kg.-wypycham jednego bo kasa na żniwa potrzebna- 6 zł netto?! Byczek ładnie zbudowany. Kumplowi ów lokalny handlarz proponował za hf-y 5 zł netto?!? Powiat ostrowski, węgrowski. Co o tym myślicie? Gonić dziada?

pawel885    380

Rzeźnie ponoć zawalone towarem , biją 24h/dobę czyli zbyt mają a handlarze jak zwykle narzekają... 6.5 max za mieszańca, krowa max 5 w mojej okolicy

mlodyhef    143

Ja dziś dostałem 6.60 + vat za takiej sobie budowy mieszańca - 700 kg. Zad słaby, przód lepszy.

Edytowano przez mlodyhef

Paaatryk    5

Moim zdaniem to chwilowe, w Niemczech ceny bydła w górę.... teraz handlarze bazują na nieszczęściu rolników ( susza ), ponieważ wielu rolników musi sprzedawać bydło z konieczności.

URSUS16    245

Propozycja za 4 szt hf w wadze 800kg to maks 6.80 +vat. bezprośrednio do dużej ubojni. Handlarzyki oferowali 6 i 6.2+ vat. Przestuj z bydłem jest, bo teraz dużo osób sprzedaje,a nie ma zbytu na to mięso.

matingus    107

u nas ceny poleciały o 0,40 na dół.dziś max 6,9 za dobrego.

jak myślicie cena odbije się od dna,czy jeszcze spadnie....

piotrekbud    1
bieniek_88

w tamtą środę sprzedany byk 660kg btutto po 7,20 i to nie żaden mięśniak. odbrorca z okolic kosowa lackiego. Mnie jeszcze nie oszukał. Za byki mięsne w podobnej wadze wujek dostał po 7,60 (ceny btutto) powiat ostrowski. Tak więc ceny coś słabe ci proponował

ChiquitaB    50

u nas niektórzy nie chcą brać ale handlarze żerują na rolnikach i ceny maks w dół. My jak sprzedawaliśmy w czwartek w zeszlym tyg to jeden mówił że 50gr w dół a do innego oddaliśmy to tylko 10-20gr mówił. Tylko waga podpadała ale za to cena super i na przyszły raz zważymy krowę przed sprzedażą i zobaczymy ile będzie u nich na wadze

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wielu trzymało dla dopłat i teraz sprzedają i jest za dużo towaru

tu nie chodzi o zdne dopłaty tylko o susze i bardzo wielu wypycha co sie da z powodu braku paszy, a jak bydła duzo to ceny ida na dół, nie powielajcie głupot o dopłatach

grzesrol    3

Kolego prawda, susza nie daje szans . Uciekają wszyscy z bydłem, dwa dni nie mogę się dodzwonić do gościa .i cena też w duł .Ponad 7 zeta wyrwać za h f to cud ,Choć prawdy nikt nie powie .Te dopłaty to podpucha, żeby siedzieć cicho. 

bieniek_88    53

Widać bydło sporo staniało, ale to co mi proponował woła o pomstę do nieba=/ Podrzuci ktoś namiar na jakiegoś zaufanego odbiorcę z płn. Mazowsza? Może być na priv.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie zapytać ile dałym rade utrzymać sztuk byków były by to mieszańce na 15 ha ornego z czego 9 ha to III klasa, 4,5 ha to IV i V kl 1.60 to VI kl do tego dochodzi 4 ha łąk koszonych 2 razy do roku ale u mnie z łąkami to nie problem bo dużo ludzi oddaje wiec z dzierżawą łąk nie będzie problemu wiec ok 9-10 ha będzie. Jeżeli chodzi o budynki nie mam żadnych problemów ponieważ w budynkach tak jak obliczaliśmy z tatą luzem zmieści sie ok 100 szt oczywiście tyle nie utrzymam ale byczki nie będą miały ciasno w oborach do tego dojdzie wybieg na dwór Oczywiśćie to by był dodatkowy zarobek ponieważ będę chodził do pracy pozdrawiam i prosze o odpowiedz
    • Przez kolo5ful
      witam mam zamiar  trzymać byki i chciałem co pól roku sprzedawać 3 sztuki 
      5 h orny 
      1 h łąk 
      i cos można ziemi dobrać 

• Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?