marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

fartom    11

Witam, Panowie potrzebuje opini o firmie ,, skup zwierząt Krzysztof Jurek" ma ktoś jakieś doświadczenie z tym kupcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

Witam, Panowie potrzebuje opini o firmie ,, skup zwierząt Krzysztof Jurek" ma ktoś jakieś doświadczenie z tym kupcem?

 

witam. Sprzedawałem mu jakieś poł roku temu waga ok kasa do 14 dni na kącie była, długo czekałem żeby przyjechał po 4 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Ciekawe kiedy kasa........może nigdy,chyba tylko kasa na rękę i do banku.

To ja wolę sprzedać za mniejszą cenę do zaufanej firmy z którą nie było problemu z wypłatą niż ryzykować za kilka gr na kg.

 


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Czy to prawda, że dzisiaj ceny za bydło poleciały na łeb na szyję?
Propozycja na dzisiaj za sima ok. 550 kg.-wypycham jednego bo kasa na żniwa potrzebna- 6 zł netto?! Byczek ładnie zbudowany. Kumplowi ów lokalny handlarz proponował za hf-y 5 zł netto?!? Powiat ostrowski, węgrowski. Co o tym myślicie? Gonić dziada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Rzeźnie ponoć zawalone towarem , biją 24h/dobę czyli zbyt mają a handlarze jak zwykle narzekają... 6.5 max za mieszańca, krowa max 5 w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja dziś dostałem 6.60 + vat za takiej sobie budowy mieszańca - 700 kg. Zad słaby, przód lepszy.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Moim zdaniem to chwilowe, w Niemczech ceny bydła w górę.... teraz handlarze bazują na nieszczęściu rolników ( susza ), ponieważ wielu rolników musi sprzedawać bydło z konieczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Propozycja za 4 szt hf w wadze 800kg to maks 6.80 +vat. bezprośrednio do dużej ubojni. Handlarzyki oferowali 6 i 6.2+ vat. Przestuj z bydłem jest, bo teraz dużo osób sprzedaje,a nie ma zbytu na to mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

u nas ceny poleciały o 0,40 na dół.dziś max 6,9 za dobrego.

jak myślicie cena odbije się od dna,czy jeszcze spadnie....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29
bieniek_88

w tamtą środę sprzedany byk 660kg btutto po 7,20 i to nie żaden mięśniak. odbrorca z okolic kosowa lackiego. Mnie jeszcze nie oszukał. Za byki mięsne w podobnej wadze wujek dostał po 7,60 (ceny btutto) powiat ostrowski. Tak więc ceny coś słabe ci proponował

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

wielu trzymało dla dopłat i teraz sprzedają i jest za dużo towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u nas niektórzy nie chcą brać ale handlarze żerują na rolnikach i ceny maks w dół. My jak sprzedawaliśmy w czwartek w zeszlym tyg to jeden mówił że 50gr w dół a do innego oddaliśmy to tylko 10-20gr mówił. Tylko waga podpadała ale za to cena super i na przyszły raz zważymy krowę przed sprzedażą i zobaczymy ile będzie u nich na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wielu trzymało dla dopłat i teraz sprzedają i jest za dużo towaru

 

tu nie chodzi o zdne dopłaty tylko o susze i bardzo wielu wypycha co sie da z powodu braku paszy, a jak bydła duzo to ceny ida na dół, nie powielajcie głupot o dopłatach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Kolego prawda, susza nie daje szans . Uciekają wszyscy z bydłem, dwa dni nie mogę się dodzwonić do gościa .i cena też w duł .Ponad 7 zeta wyrwać za h f to cud ,Choć prawdy nikt nie powie .Te dopłaty to podpucha, żeby siedzieć cicho. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Widać bydło sporo staniało, ale to co mi proponował woła o pomstę do nieba=/ Podrzuci ktoś namiar na jakiegoś zaufanego odbiorcę z płn. Mazowsza? Może być na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj