Skocz do zawartości
marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

martinezo    16

dzisiejsze ceny byczków:

- mieszaniec z Angusem czarnym 7,20zł netto

- H-F dość ładny 6,80 zł netto

- jałówka - mieszaniec z Limousine - 7,0 netto

Powiat ostrzeszowski 

karrol    2

kolego martinezo kto tyle placi w wlkp za hf bo ja jestem z ok Krotoszyna i u nas takiejceny na hf nie ma

danielek24    2

dziś sprzedany byk cały czarny waga 750kg-7%okarmienie po 8zł kasa do piątku na koncie odbiorca W.koscierza skup romaszki

Wiadomość z agroFakt.pl

stefan_1987    0

podlaskie kolega sprzedał wczoraj 3 byki lm mieszaniec 550 kg, i 2 mieszańce z mlecznymi po ok 620 kg cena 7,5

czaro    13

Tydzień temu 2 młode jałówki mieszańce lm sprzedane poubojowo za 12.5 + VAT. Żywa waga obu 1100kg, poubojowo lekko ponad 600kg. :)

marju12    43
Napisano (edytowany)

byk simental 680kg cena 7,50zl brutto malopolska nowy sacz

Edytowano przez marju12

Mikruss    67

Jutro Biernacki przyjeżdża bo aż sie prosili na jutro o byki ale po mojej cenie czyli 6.7 netto. 9 hf średniej budowy i 3 mieszance. Kasa najpierw na konto i dopiero ładujemy.

Tomek1215    0

Mam byka ponad 600kg MM ale budowy i wyglądu Simental wagi ma 19miesiecy.Chce trzymać go jeszcze 5mies,do skończenia przez niego 2 lat.

Karmie go śruta z pszenicy+sanbull,siano,lucerna,trawa.(woda)

Co mu dawać przez te ostatnie 5 miesięcy aby uzyskać jak największa wagę?

Na koncentracie sanbulla(50zl worek 25kg) jechać do końca?A moze kupić śrutę sojowa ok.75zl za 25kg i na tym lepiej będzie szedł?

proszę o poradę.

donweter1989    181
Napisano (edytowany)

3 tys za tonę śruty sojowej ? Chyba kogoś Bóg opuścił.

Edytowano przez donweter1989
  • Like 1

mlodyhef    143

Chłopie Ty chcesz coś zarobić na tym byku? Jeśli tak to wypierdziel tego sanbulla i stwórz jakąś własną treściwą o wiele tańszą można z równie dobrymi przyrostami. Ale to nie temat od tego.

• Like 1

artur125    287

Mam byka ponad 600kg MM ale budowy i wyglądu Simental wagi ma 19miesiecy.Chce trzymać go jeszcze 5mies,do skończenia przez niego 2 lat.

Karmie go śruta z pszenicy+sanbull,siano,lucerna,trawa.(woda)

Co mu dawać przez te ostatnie 5 miesięcy aby uzyskać jak największa wagę?

Na koncentracie sanbulla(50zl worek 25kg) jechać do końca?A moze kupić śrutę sojowa ok.75zl za 25kg i na tym lepiej będzie szedł?

proszę o poradę.

A nie wydaje Ci się że on ma zadużo białka a za mało energi? Bo simental 19mc-y przy stosowaniu sanbull powinien troche więcej ważyc.Ja bym zrezygnował z śruty z pszenicy a zastąpił ją kukurydzą

the1mati1    45

wczoraj sprzedany byk 699kg czarno biały ładny po 7.2 netto..krowa 5zł,,netto...łodzkie

Do kogo sprzedawałeś?

Tomek1215    0
Napisano (edytowany)

A nie wydaje Ci się że on ma zadużo białka a za mało energi? Bo simental 19mc-y przy stosowaniu sanbull powinien troche więcej ważyc.Ja bym zrezygnował z śruty z pszenicy a zastąpił ją kukurydzą

ten byk nie jadl caly czas koncentratu,

jaka zrobic mieszanke?ile %kukurydzy i ile%sanbulla+jakie zboże?

Edytowano przez Tomek1215

PREZES91WLKP    11

Dzisiaj Biernacki zabrał 10szt cena od 6,7 zł za ncb po 7,2 za ładne mieszańce netto oczywiście waga ogólna średnio po 800kg sztuka.Był przedstawiciel łuniewskiego Kobylina i dwóch innych handlarzy i żaden nie zaproponował więcej.

Dziś sprzedałem 2 sztuki:

- hf waga 570 kg po 6,20 netto- ogólnie brzuchaty choć zad ładny

-mieszaniec 760kg po 7,00 netto- ładnie nabity

miwigos    84

U mnie dostają tylko otręby żytnie  z treściwych i w wieku 22-24 miesiące ważą ponad 800 do 900 kg

Mikruss    67

Prezes Biernacki dzisiaj płacił ile się żądało bo mieli parcie.

moje hfy poszły po 6.7 a waga średnia na ogólnej ok 600 kg

kw22    2

dziś sprzedana krowa waga 705 brutto cena 5.5+vat

sirKonrado    8

U mnie dostają tylko otręby żytnie z treściwych i w wieku 22-24 miesiące ważą ponad 800 do 900 kg

Ile kolego tych otrąb dajesz na sztukę i jakie objętościowe dostają?

Paaatryk    5

U mnie dostają tylko otręby żytnie  z treściwych i w wieku 22-24 miesiące ważą ponad 800 do 900 kg

i pewnie tylko sianko i wodę do tego.... 

Nie wiem czemu, ale na tym forum coraz więcej ludzi, osiąga przyrosty dobowe ponad 1,2 kg/ dzień przy ekstensywnym chowie, jak dla mnie magia. U mnie w okolicy, nikt niestety nie ma takich wybitnych sztuk. to czyli jakby tak byka dobrze opasać przyrosty wzrosły by o około 30% więc w wieku 2 lat, byk u Ciebie osiągnie prawie 1200 kg

• Like 2

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam jałowke mieszanke SM na wycieleniu (10.11.2017). Pokryta hf (01.02.2017) To moja pierwsza krowa. Powiedzcie mi jakies wskazówki przed porodowe. Ktore wskazują mniej wiecej ze bedzie sie cielic. Wiem ze kości pod ogonem zyła na nich robi sie miekka. Wiadomo tez ze wymie. Narazie nie ma duzego ale stopniowo sie powieksza. Opadniety brzuch ma troche. Doły głodowe są juz wiodcznie w miare. Niby jeszcze tydzien. Ale chodzi mi o takie wskazowki po ktorych wiadomo ze mozna sie spodziewac cielenia. 
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym się dowiedzieć ile sztuk bydła opasowego bym dał rade utrzymać na 15 ha ornego i ok 15 ha łąk 9 ha to ziemia kl 3 a reszta 4 i 5 co do łąk są to łąki 2 kośne prosze o szybką odpowiedz !