Skocz do zawartości
marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

marijusz    30

Były strajki były lepsze ceny. Dlaczego? upujące ubojnie bały sie o towar i płacili tak jak należy a teraz jak mówią towaru jest tyle samo co wówczas a cena w dół ostro w dół od początku wiosny, a co lepsze dochodzą słuchy ze cena poleci jeszcze lepiej w lipcu ze wzgledu na to iż rolnicy beda mogli sprzedawać bydło z tzw. dopłat. 

Podajcie przepis albo jakieś rozporządzenie o tym ze bydło mozna sprzedać po 30dnia od złozenia wniosku,

według mnie to ŚCIEMA!! wszsytkie broszury mówią o tym ze trzeba trzymac owe bydło/krowe itd. do 30czerwca. Bo jak to sobie wyobrazacie złoże wniosek o dopłaty  1marca a po 30dnia moge juz sprzedać :o a ten co 1maja w czerwcu?! Nie zmienia to faktu ze tak pisze w broszurach ale tak spojrzeć na to trzeźwym okiem :) było by takie rozwiazanie

lepsze a nie wszyscy na huraa bydło na sprzedaż

[

1 marca to możesz skladac wnioski w wiejskim sklepiku ! ale gdybys zlozył po 15 marca to moglbys sprzedać bodajże 30 kwietnia bo wtedy z ostala uchwalona nowa ustawa Poszukaj to na pewno znajdziesz w necie

witam mam na sprzedarz jałówkę 500 kg rasa mo sprzedaję ją na po ubojowo po 12,30 ile za nią dostanę powiedzcie mi w przybliżeniu bo planuję mały zakup muwią że ta rasa jest dobrze umięśniona

Wiadomość z agroFakt.pl

DRIPOL    0

Były strajki były lepsze ceny. Dlaczego? upujące ubojnie bały sie o towar i płacili tak jak należy a teraz jak mówią towaru jest tyle samo co wówczas a cena w dół ostro w dół od początku wiosny, a co lepsze dochodzą słuchy ze cena poleci jeszcze lepiej w lipcu ze wzgledu na to iż rolnicy beda mogli sprzedawać bydło z tzw. dopłat. 

Podajcie przepis albo jakieś rozporządzenie o tym ze bydło mozna sprzedać po 30dnia od złozenia wniosku,

według mnie to ŚCIEMA!! wszsytkie broszury mówią o tym ze trzeba trzymac owe bydło/krowe itd. do 30czerwca. Bo jak to sobie wyobrazacie złoże wniosek o dopłaty  1marca a po 30dnia moge juz sprzedać :o a ten co 1maja w czerwcu?! Nie zmienia to faktu ze tak pisze w broszurach ale tak spojrzeć na to trzeźwym okiem :) było by takie rozwiazanie

lepsze a nie wszyscy na huraa bydło na sprzedaż 

Do mnie kto nie przyjdzie sprzedać to mówi że musi trzymać do 1 lipca  a co do cen 7,20-7,30 + vat.

Mikruss    77

dzisiaj propozycja od Biernackiego 6.4 za 11 byków, 8 z luzu i 3 z łańcucha. Może nie są wybitne, ze 3 szt ok 600 kg reszta trochę większa, 2 sztuki na pewno powyżej 700 kg, do tego nie wszystkie hfy, kilka MM. Normalnie wyśmiałem i podziękowałem. Ręce opadają normalnie.

Zna ktoś jakiegoś dobrego odbiorce w ok Ostrowa Wlkp.

damian40000    85

a co to jest ta pewna waga ??? bo dla mnie to jest waga która stoi u mnie nie podworku Kiedys samochody z bydlem wazylem na PZZ Miełem nadzieje ze może tam nie kantują Ale w ubiegłym roku została mi pszenica na przyczepie (ze względu na obnizke ceny nie sprzedałem po zniwach ) w zime przyjechal gość i kupił tą pszenice ale zażyczył sobie aby mu zworkowac Jak wielkie było moje zdziwienie kiedy wyszlo ze na tej przyczepie jest 6.8 ton a waga na PZZ nigdy nie pokazała więcej niż 6,1 tony Innym razem umówilem się ze sprzedającym na wage ogolna Zwazylismy samochod na elektronicznej wadze ale gosc który wazyl oznajmił mi ze pracuje tylko do 15 i później nie zwazy to pojechaliśmy na druga wage ok 3 km dalej roznica była 280 kg miedzy jedna a druga

podam ci taki przykład odnośnie super wybić wbc byków w luzu. Przyjeżdża kierowca widzi że byki nie były ważone bo nie ma możliwości są zbyt dzikie nie mają rogów. Idą na samochód luzem. Jadą do zakładów i tam są ważone na ich niby wadze. Byk który w domu ważył 900kg tam waży 800kg. Na wbc ma ponad 500kg mięsa a na rozliczeniu piszą 450kg. Rolnik cieszy się że mu się byk ładnie wybił.

karolr2    180

No to jak zważyć żeby było w miarę uczciwie. Mam dwie wagi na skupach zbóż oddalone jedna 3km druga z 8km.Mam też własną wagę ale nie da się  10 byków 800kg z luzu ciągać po 50 metry. Podobno coś ma drgnąć z ceną na lepsze.

Myślę że zważymy puste auto a później już załadowane z bydłem i powinno być ok.Wiem że trzeba będzie po drodze przypilnować żeby wody nie wypuścili ze zbiorników do pojenia lub temu podobne.

damian40000    85

no to jedyne wyjście na byki z luzu zważyć cały samochód. Nawet jak na wbc oddasz to wiesz ile miały na żywo przynajmniej.

artur125    321

Jest opcja że jakaś firma wezmie odemnie 4 byczki ho w wadze około 250 kg ? Lubelskie

rzeżnia zapłaci Ci po 6,5.    250kgx6,5zł =1625zł  a rolnik do dalszego chowu da po 1800zł tak więc szukaj rolnika, zawsze to 700zł w kieszeni

lelek7    1

sprzedawał ktoś do Łuniewskich,Morlin(osi) lub Biskupca?

podobno ceny takie wbc 12,1 (>300kg mięsa),11,8 (>340kg), 11,8 (>280kg) ??

ceny netto

nikolas29    175

wczoraj sprzedany byk 699kg czarno biały ładny po 7.2 netto..krowa 5zł,,netto...łodzkie

damian40000    85

Damian u mnie byl w poniedziałek Biernacki i o malo z wideł po zadzie nie dostali. 12 szt od 580 do 750kg różnej maści i 6.4 netto...

kolega dostał tyle za byka po bd 850kg.

bobienko    167

Jest masakra, 7Szt hf 530-660 kg 6.9 brutto wiek 17-19 miesięcy,ch.j by to strzelił

• Like 1

songo    871

ja bym nie sprzedawał poniżej 7zł, niszczy to rynek zbytu, jak tak wszyscy będą schodzić to niedługo kg/byka za 6zł będzie normą a o zgrozo jeszcze spadnie poniżej.

podobna sytuacja była ze świniami, ceny w granicach 4,80-5,50 były super, potem weszły w jeszcze akcepywalny stan 4,20-4,70 teraz przy cenie 3,30-4 nie opłaca się chodować.

a jak tak dalej pójdzie i byki spadną poniżej 6zł to też skończy się opłacalność. Lepiej szukać lepszych ofert tym bardziej że za byki nie ma takiego parcia bo jak przytyje 20kg to większy zysk będzie a w świnie trzeba sprzedać bo za 120kg+ są już zniżki.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez agot23
      Od ponad roku prowadzę samodzielnie hodowlę mieszaną - docelowo chce produkować mleko, obecnie wspomagam się bydłem opasowym.
      Otóż, po wizycie dzisiejszej mojego ojca - zacielał sztucznie jałówkę - całkowicie straciłam motywację do działania. Uważa że źle zabrałam się za chów, no ogólnie wszystko źle. Nadmienię że on gospodarstwo prowadzi od ponad 20 lat i też nie ma wszystko idealnie. 
      Od początku, byczki odchowuję samodzielnie od oseska. Zajmuję się odpojem - preparat mlekozastępczy, szczepię na zap. płuc od 2 dnia życia. Byczki pochodzą z gosp. ojca najczęściej mieszańce ale są naprawdę ładne i zadbane. Otóż uważa że moja koncepcja odchowu jest zła - przyrosty na mleku sztucznym mam bardzo dobre, ładna lśniąca sierść, prawie zero problemów z biegunkami czy płucami. Wszystko na wolnym wybiegu później przechodzi do stodoły i tatuś uważa że byki powinny stać rzędem na łańcuchu. Ja natomiast twierdze przeciwnie. Chodzą sobie wolne, oczywiście czasem trafi się jakiś zbój ale otrzymuje łańcuch z ciężkim metalowym przedmiotem na rogi i więcej nie skaka. Uważam że na wolnego mam lepsze przyrosty, dla przykładu byczek wiek rok i 2 miesiące waga około 500 - 550 kg - żywienie kiszonka z kuku, śruta ze zbóż, sianokisznonka trawa, lucerna, żyto, groch. Obecnie mam byczków około 30 sztuk w różnym wieku. Po sąsiedniej stronie mam jałówki - 15 sztuk czysty hf, zakupione z gospo. wydajność od 9 do 12 tys. Odchowywałam je od maluszka, najmłodsza miała 3 dni.  Odchowały się wspaniale obecnie jestem na etapie zacielania. Również chodzą wolno, cały czas do nich wchodzę, dotykam, oswajam tak żeby się nie bały w przyszłości. 

Nadmieniam że wszystko obrabiam sama (mąż pracuje, jego zadaniem jest przywieźć mi jedzenie dla bydła, w sensie uszykować wszystko) mam 28 lat i pełno zapału do pracy a po dzisiejszym dniu ... straciłam całą motywację. Mimo że skończyłam 5 letnie studia mgr nie chcę pracować w zawodzie, wole zajmować się bydłem. Mam też kury około 300 szt., gęsi, kaczki i cały drób który jak narazie także zarabia na utrzymanie bydła, kupno mleka, koncentraty, musli dla cielaków ... Taki obyśliłam sobie plan na życie... 

Oceńcie obiektywnie i zmotywujcie... 

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Jarek1709
      Macie może jakieś info na temat tego młyna??? Sprzedawał im ktoś pszenice????