Skocz do zawartości
marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

miwigos    84

Marijusz w wielkopolsce u nas to lepiej siać rzepak i pszenice pewne żródło dochodu,hodowla nieopłacalna

damian40000    85

UWAGA NA BIERNACKIEGO ZALEGŁOŚCI Z PŁATNOŚCIAMI PO RAZ KOLEJNY PROBLEM Z WYPŁATĄ ALE TERAZ TO JUŻ POWAŻNE OPÓŹNIENIE,

ryczałtowcom też nie płacą? Ostatnio 12stycznia sprzedawałem to dobrze wypłacili po 14 dniach. Podobno vatowcom teraz 3 miesiące płacą.

KARGO    81

Panowie nie wiem w czym problem mija termin płatność wysyłamy upomnienie z tygodniwymterminem zapłaty za potwierdzeniem odbioru i jak nie płacą to naliczamy odsetki. Napewno jakbyście wy im zalegali tak by zrobili i jeden drugi tak zrobi i się nauczą

Wiadomość z agroFakt.pl

Mikruss    64

Kargo ja wysylalem pisma z kancelarii prawnej do Biernackiego i nic nie pomagało.

nikolas29    167

jest sporo takich co po nie wyplacali...a bydlo juz tanieje podobno

ja sprawe zalozylem i nic z tego a jak chlop nie splaca np..ciagnika to komornik od sasiada wezmie

KARGO    81

Kargo ja wysylalem pisma z kancelarii prawnej do Biernackiego i nic nie pomagało.

To teraz skorzystaj z kancelarii komorniczej i i zgłoS go do KRS sprawi mu to troche problemów i moze zapłaci.

krzysztoff    9

ja Biernackiemu sprzedaje tylko za gotówkę,

chłopi nauczmy wszystkich kupujących że bez kasy nie mają po co przyjeżdżać....

Jeżeli po 25 latach wolności zakłady zarobiły na super samochody i super domy dla swoich właścicieli, to niech  w końcu zaczną płacić gotówką.

Darmowy kredyt z naszych portfeli powinien się skończyć...

• Like 2

brandys    2

moim zdanem to wycena bydła w gospodarstwie ,ogulna waga i gotuwka a te namowy na wbc to tylko pretekst aby nas nacągać

artek27    0

brandys masz racje ja teraz tez tak robie od razu w gospodarstwie u mnie kasa i na żadne wbc nie sprzedaje

BENNY82    34

To teraz skorzystaj z kancelarii komorniczej i i zgłoS go do KRS sprawi mu to troche problemów i moze zapłaci.

a najlepiej tej słynnej łódzkiej tam komornik nie szczypie sie z dłużnikami jak wiemy moze zajmie mu samochód do przewozu bydła

mariuszd93    489

Żeby  pójść  do komornika  ,  trzeba  mieć  sądowy  nakaz  zapłaty  -  z  KLAUZULĄ  WYKONALNOŚCI .

To  nie  tak  że chop  na  krowę  i  ciele ........

kuzaj63    25

W poniedziałek sprzedałem 3szt MM średnio 600kg po 8 brutto(ryczałtowiec) i i HF też 600 kg 7 brutto.6% strączki ważone na "dużej" wadze ,przelew zaraz po załadowaniu bydła.

karolr2    180

W tygodniu sąsiad sprzedał  3 hf jeden 960kg reszta mniejsze po 7.60 brutto tylko że po 8% obcinka

Witam.. jestem z łódzkiego . wczoraj był u mnie kupiec za hf dawał 7,2 plus vat za miesna jałówke 6.8 plus vat za ładna krowe pow.600kg w miesie powiedział ze da 5.8 plus vat a jak super byk 8 jalowka 7 plus vat.. mam pytanko czy ktoś sprzedawał sprzedaje do  ubojni masarni w Rudnikach koło częstochowy??? jak u nich z kasa i terminami, no i z waga jak robia czy kręca??

Sup321    9

ja Biernackiemu sprzedaje tylko za gotówkę,

chłopi nauczmy wszystkich kupujących że bez kasy nie mają po co przyjeżdżać....

Jeżeli po 25 latach wolności zakłady zarobiły na super samochody i super domy dla swoich właścicieli, to niech  w końcu zaczną płacić gotówką.

Darmowy kredyt z naszych portfeli powinien się skończyć...

Tak by było najlepiej ,ale tracisz 7% zwrotu podatku które dostałbyś przy przelewie. Musiały by się zmienić przepisy.

Edytowano przez Sup321

nikolas29    167

Witam.. jestem z łódzkiego . wczoraj był u mnie kupiec za hf dawał 7,2 plus vat za miesna jałówke 6.8 plus vat za ładna krowe pow.600kg w miesie powiedział ze da 5.8 plus vat a jak super byk 8 jalowka 7 plus vat.. mam pytanko czy ktoś sprzedawał sprzedaje do  ubojni masarni w Rudnikach koło częstochowy??? jak u nich z kasa i terminami, no i z waga jak robia czy kręca??

komu sprzedawales bo ceny przystepne..ale ma byc taniej

staszek131415    2032

Dziś w dobie internetu to nie problem zapłacić przelewem przy wystawianiu faktury tak jak płacimy kartą w sklepie wystarczy tylko chcieć no ale ustawodawca dał termin 14 dni to czemu by z niego nie korzystać ;)

korsarz    7

Tak by było najlepiej ,ale tracisz 7% zwrotu podatku które dostałbyś przy przelewie. Musiały by się zmienić przepisy.

Jeśli jest  Vat-owcem to dostanie wartość brutto do ręki.

bluecows1    10

w moich stronach byk od 6 do 7,5 netto

jałówki 6- 7 netto

krowy poszły ostatnio do góry , max 5,5 netto

nikolas29

skąd słyszałeś o obniżkach w łódzkim ?

u nas powoli bardzo ale do góry

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie zapytać ile dałym rade utrzymać sztuk byków były by to mieszańce na 15 ha ornego z czego 9 ha to III klasa, 4,5 ha to IV i V kl 1.60 to VI kl do tego dochodzi 4 ha łąk koszonych 2 razy do roku ale u mnie z łąkami to nie problem bo dużo ludzi oddaje wiec z dzierżawą łąk nie będzie problemu wiec ok 9-10 ha będzie. Jeżeli chodzi o budynki nie mam żadnych problemów ponieważ w budynkach tak jak obliczaliśmy z tatą luzem zmieści sie ok 100 szt oczywiście tyle nie utrzymam ale byczki nie będą miały ciasno w oborach do tego dojdzie wybieg na dwór Oczywiśćie to by był dodatkowy zarobek ponieważ będę chodził do pracy pozdrawiam i prosze o odpowiedz
    • Przez kolo5ful
      witam mam zamiar  trzymać byki i chciałem co pól roku sprzedawać 3 sztuki 
      5 h orny 
      1 h łąk 
      i cos można ziemi dobrać 

• Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?