marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
urwisek    4

karpol okolice ciechanowa na byczku 450 kg chcieli oszukac na 30 kg i dawali po 5 brutto dzis sasiad sprzedal po 6.7br no i wspomiane 30kg sie znalazlo

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Tak sobie czytam te Wasze komentarze i narzekania o cenach i ubojach rytualnych i się zastanawiam jaka cena za mięsnego mieszańca by Was zadowoliła żeby nie było narzekania. Bo po wypowiedziach niektórych można zauważyć że dziś dostać 7,5-8 za kilogram jest osiągalne i uważam że jest to już całkiem dobra cena a za czysto rasowe nawet ponad 9 zł za kilogram żywej wagi można dostać więc może czasami warto się rozejrzeć w oborze i obiektywnie stwierdzić jaki ma się towar a nie wszyscy płaczą jakie to niskie ceny. Według mnie jak masz dobry towar to i dobrą cenę można dostać a przy większych ilościach to zupełnie inna bajka więc nie ma się co łudzić że przyjedzie głupi handlarz i za kościstego HFa da 8 zł za kilogram. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakby mi ktoś dał 8zł netto za MM  a mam osiem sztuk do sprzedaży na początek marca to bym sie jak gwizdek cieszył :D to jest taka cena przy której całkiem inaczej sie chce robić ;)  ostatnio sprzedawałem w grudniu po 7,2 i trzeba było sprzedać bo nikt innej  ceny nie da a byki były wszystko ponad 800kg

Edytowano przez Rolnik_Kujawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Ta, ta ,ta akurat dobrą cenę da mi handlarz za pięknego byka i to jeszcze taką która by mnie akurat satysfakcjonowała.Takie czcze gadanie osoby nie mającej zielonego pojęcia w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Po 9 zł to chyba tylko za LM, a kup teraz odsadka od krowy to po 12 zł wołają ponad 300 kg. Nie licząc upadku i roboty może z 500 zł na sztuce.  W lutym kupiłem Hf-y w wadze (350+ )po  1800 zł sprzedałem na początku stycznia ok 800kg po 7 zł i zrobiłem lepszy interes niż na czystej rasie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek94    0

Dwa czyste byki Hf  kosciste po 628 i 577 kg poszły po 6,5 + wat Wielkopolska.  Mialy male problemy z przednimi nogami chyba od zyta. Doba cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Po 9 zł to chyba tylko za LM, a kup teraz odsadka od krowy to po 12 zł wołają ponad 300 kg. Nie licząc upadku i roboty może z 500 zł na sztuce. W lutym kupiłem Hf-y w wadze (350+ )po 1800 zł sprzedałem na początku stycznia ok 800kg po 7 zł i zrobiłem lepszy interes niż na czystej rasie

to kto Ci sprzedał te hf po 5 zł za kilogram? Bo skoro miały 350 po 1800'wiec wychodzi około 5 zł za kilogram. Coś tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

@marcinsroka 69,5 Euro na sztukę jeśli posiadasz conajmniej 3 szt. do 2 lat 

ale dopłata wtedy liczona jest od pierwszej sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Bydło teraz zdrożało . Wczoraj sprzedałem krowę na ubój 796 kg miała, wziąłem po 5,80zl/kg. A jak pytałem ile da za byka to od 6 do 8,50zł za kg. Zależy jaki typ i w jakiej wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Biernacki dzisiaj przez telefon 6.5 hf i 7.2 mm netto

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Tak sobie czytam te Wasze komentarze i narzekania o cenach i ubojach rytualnych i się zastanawiam jaka cena za mięsnego mieszańca by Was zadowoliła żeby nie było narzekania. Bo po wypowiedziach niektórych można zauważyć że dziś dostać 7,5-8 za kilogram jest osiągalne i uważam że jest to już całkiem dobra cena a za czysto rasowe nawet ponad 9 zł za kilogram żywej wagi można dostać więc może czasami warto się rozejrzeć w oborze i obiektywnie stwierdzić jaki ma się towar a nie wszyscy płaczą jakie to niskie ceny. Według mnie jak masz dobry towar to i dobrą cenę można dostać a przy większych ilościach to zupełnie inna bajka więc nie ma się co łudzić że przyjedzie głupi handlarz i za kościstego HFa da 8 zł za kilogram.

przy tych kosztach produkcji jakie teraz są mm powinien być po 8zł netto ciężki hf po 7.50 netto. Zanim zakazali uboju sprzedałem kilka hfów ponad 750kg po 7.70 netto mm po 8.20 netto. Wtedy to była kasa aż się chciało iść opszatać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Co jak co ale chyba niektórzy powinni ciąć koszty albo się przyłożyć do odpasu , bo nie wiem panowie co wy tym bykom dajecie  i ile płacicie za cielaka że koszty macie po 5 tys i lepiej od sztuki

 

Łuniewscy mieszańce  7,5 netto krowy 5 netto max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Dzisiaj sprzedany ho 1007 kg i simental 967 kg po 7.3 brutto oba miały po 29 miesięcy . Chyba coś drgnęło bo sam przyjechał a miesiąc wcześniej za ho dawał 6.5 i 7 brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

to kto Ci sprzedał te hf po 5 zł za kilogram? Bo skoro miały 350 po 1800'wiec wychodzi około 5 zł za kilogram. Coś tanio

 

Jakiś handlarz z gazety, tanio bo były bardzo chude wybiedzone miały po 17 mies. Na paszportach przy kodzie pisało Syberia gdzieś z Mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj