Skocz do zawartości
marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tractor560    3

A Maciejowice istnieją w ogóle??? Kiedyś brali bydło i bardzo ładnie płacili a teraz nawet telefonów nie odbierają?  :(

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

A Maciejowice istnieją w ogóle??? Kiedyś brali bydło i bardzo ładnie płacili a teraz nawet telefonów nie odbierają?   :(

istnieją

Wiadomość z agroFakt.pl

Soltys85    16

Marijusz sprzedajesz do ubojni bez posredników?? Masz własny transport?? Jak mozna wiedzieć to do których w mazowieckim i poslaskim bo jestem z tych rejonow :D

marijusz    30

I tu muszę Cię rozczarować, bo ten pan który zabiera od nas bydło sam przywiózł do nas wagę za niewielkie pieniądze i jak przyjeżdza po bydło to samochodem bez wagi. Raz zdarzyło się nam, że waga jednej sztuki nie zgadzała się z  wagą u tego pośrednika na skupie, ale wtedy przy ważeniu byk zruszył nam wagę i stąd ten błąd. Mamy byki ok 75 % limousine, cena nas też zaskoczyła pozytywnie, może dlatego że długo z nim handlujemy. Ten pan ma skup w Grabowcu i nazywa się Osuchowski.

Ja juz przezywałem wieksze rozczarowania ! A tu byłem pozytywnie zaskoczony ale teraz wyjasnilas skad ta cena Za byki 75% lm mysle ze jesli byly by,, z luzu'' to bys mogła jeszcze wiecej dostac

akowicz111    142

I tu muszę Cię rozczarować, bo ten pan który zabiera od nas bydło sam przywiózł do nas wagę za niewielkie pieniądze i jak przyjeżdza po bydło to samochodem bez wagi. Raz zdarzyło się nam, że waga jednej sztuki nie zgadzała się z  wagą u tego pośrednika na skupie, ale wtedy przy ważeniu byk zruszył nam wagę i stąd ten błąd. Mamy byki ok 75 % limousine, cena nas też zaskoczyła pozytywnie, może dlatego że długo z nim handlujemy. Ten pan ma skup w Grabowcu i nazywa się Osuchowski.

Też wczoraj miałem identyczną propozycję co do ceny za takie same LM-y , około 760 kg narazie postoją (24 miesiące dopiero w maju).                                    Jałówka HO 515 kg netto po 7 zł brutto , lokalny spekulant.

tomtom22    1

tomtom22 a komu odstawiasz w tych okolicach

odstawiam do Bozeny KEBEJ z kobiałek. moze robie reklame ale jako jedyni zgodzili sie na wage ogólną :D a dzwonilem do ok 5-6 posredników. tzn reszta oczywiscie przez tel tez sie zgadzala ale jakos nie mogli do mnie dojechac :)

Edytowano przez tomtom22

leszko27    0

wczoraj poszły 2 HF 620kg po6.10zł; 1 mm 660kg po 6,80zł; 1 mm ładny 670kg po7.10zł; 1 mm b ładny 690kg po 7,30zł waga i cena netto strączka 6%, przedpłata na konto a reszta w 7 dni podobno ma być

kuzaj63    26

sprzedane w środę 3 szt hf waga średnio 820kg cena netto 6.5 i 2 szt mieszańce mm waga 740kg cena 7.2 netto strączka 6%.

Firma mipol.Uwaga na wagę :)

soltys48    502

cena w dół jak co tydzień u handlarzy :D

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez agot23
      Od ponad roku prowadzę samodzielnie hodowlę mieszaną - docelowo chce produkować mleko, obecnie wspomagam się bydłem opasowym.
      Otóż, po wizycie dzisiejszej mojego ojca - zacielał sztucznie jałówkę - całkowicie straciłam motywację do działania. Uważa że źle zabrałam się za chów, no ogólnie wszystko źle. Nadmienię że on gospodarstwo prowadzi od ponad 20 lat i też nie ma wszystko idealnie. 
      Od początku, byczki odchowuję samodzielnie od oseska. Zajmuję się odpojem - preparat mlekozastępczy, szczepię na zap. płuc od 2 dnia życia. Byczki pochodzą z gosp. ojca najczęściej mieszańce ale są naprawdę ładne i zadbane. Otóż uważa że moja koncepcja odchowu jest zła - przyrosty na mleku sztucznym mam bardzo dobre, ładna lśniąca sierść, prawie zero problemów z biegunkami czy płucami. Wszystko na wolnym wybiegu później przechodzi do stodoły i tatuś uważa że byki powinny stać rzędem na łańcuchu. Ja natomiast twierdze przeciwnie. Chodzą sobie wolne, oczywiście czasem trafi się jakiś zbój ale otrzymuje łańcuch z ciężkim metalowym przedmiotem na rogi i więcej nie skaka. Uważam że na wolnego mam lepsze przyrosty, dla przykładu byczek wiek rok i 2 miesiące waga około 500 - 550 kg - żywienie kiszonka z kuku, śruta ze zbóż, sianokisznonka trawa, lucerna, żyto, groch. Obecnie mam byczków około 30 sztuk w różnym wieku. Po sąsiedniej stronie mam jałówki - 15 sztuk czysty hf, zakupione z gospo. wydajność od 9 do 12 tys. Odchowywałam je od maluszka, najmłodsza miała 3 dni.  Odchowały się wspaniale obecnie jestem na etapie zacielania. Również chodzą wolno, cały czas do nich wchodzę, dotykam, oswajam tak żeby się nie bały w przyszłości. 

Nadmieniam że wszystko obrabiam sama (mąż pracuje, jego zadaniem jest przywieźć mi jedzenie dla bydła, w sensie uszykować wszystko) mam 28 lat i pełno zapału do pracy a po dzisiejszym dniu ... straciłam całą motywację. Mimo że skończyłam 5 letnie studia mgr nie chcę pracować w zawodzie, wole zajmować się bydłem. Mam też kury około 300 szt., gęsi, kaczki i cały drób który jak narazie także zarabia na utrzymanie bydła, kupno mleka, koncentraty, musli dla cielaków ... Taki obyśliłam sobie plan na życie... 

Oceńcie obiektywnie i zmotywujcie... 

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Jarek1709
      Macie może jakieś info na temat tego młyna??? Sprzedawał im ktoś pszenice????