Skocz do zawartości
marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

marcin1606    6

Sprzedawał koś do Tomex  Tomasz Pulnik  z Dąbrowa Tarnowska ? jak z płatnością czy bierze na zywą  czy z innych województw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danda222    3

Witam Panowie:D chciałem was zapytac jak wybija sie wam krowa jałówka byk na wbc chciałbym sprzedac włąsnie poubojowo ale nie wiem jak sie to wybija z góry dzięki a co do pulnika raczej odradzam gosciu z tarnowa jest i nie wypłaca kasy zbznajoimego tak nacioł na 2 byki


Witam Panowie:D chciałem was zapytac jak wybija sie wam krowa jałówka byk na wbc chciałbym sprzedac włąsnie poubojowo ale nie wiem jak sie to wybija z góry dzięki a co do pulnika raczej odradzam gosciu z tarnowa jest i nie wypłaca kasy zbznajoimego tak nacioł na 2 byki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    154

Sprzedawał koś do Tomex  Tomasz Pulnik  z Dąbrowa Tarnowska ? jak z płatnością czy bierze na zywą  czy z innych województw. 

 

Ja kilka sztuk mu sprzedałem ,każda z nich była zważona nie było dużej różnicy na wadze płatność po 10 dniach.Znajomy z sąsiedniej wsi miał też zważonego i na ich wadze 40kg mniej nie sprzedał .W województwie  świętokrzyskim dużo kupują .Najlepiej mieć zważone ,lub mieć swoją wagę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

magdalena05    24

Sprzedawał koś do Tomex  Tomasz Pulnik  z Dąbrowa Tarnowska ? jak z płatnością czy bierze na zywą  czy z innych województw. 

 

Jak sprzedawałam mu ostatnio byka, to pieniądze za dwa dni były już na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    17

he he he czytam komentarz danda222  i oczy przecieram ze zdziwienia, przeciez gosc uwaza sie za najwiekszego handlarza bydlem w malopolsce a do tego pyta jeszcze jak wybija sie jalowka czy krowa na wbc. 2 lata temu straszyl mnie sadem,normalnie boki zrywam jak przypominam sobie jego tekst ze mogl kupic bydlo bo widzial ogloszenie na olx. na potwierdzenie wklejam link [galleryimg=469902]?st=20#commentsStart

  Co do Pulnika to handlowalem z nim. Wazylem na wadze ogolnej cale auto u kolegi wiec mnie nie  oszukac, kasa w terminie. gosc lubi sie bawic w negocjacje i zazwyczaj po ladne byki wraca do rolnika, ale wiadomo najpierw musi troche poudawac ze nie ma takich cen i nie zarobi nic na szt. warto go przetrzymac. kilku drobnych ciulaczy skupuje dla niego. hhheeeeeeeeeeeeehehe hehe danda222................................     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danda222    3

BYKI/ KLASY /CENA ZA 1kg WAGI BITEJ CIEPŁEJ
WAGA AE+ AE AE- AU+ AU AU- AR+ AR AR- AO+ AO AO- AP+ AP AP-
190+ 9,90 9,90 9,90 9,70 9,70 9,70 9,50 9,50 9,50 9,10 9,10 8,90 8,50 7,20 6,40
210+ 10,50 10,50 10,50 10,30 10,30 10,30 9,90 9,90 9,90 9,50 9,50 9,30 8,90 7,60 6,40
230+ 10,70 10,70 10,70 10,50 10,50 10,50 10,30 10,30 10,30 9,80 9,80 9,60 9,20 8,00 6,80
250+ 11,30 11,30 11,30 11,10 11,10 11,10 10,90 10,90 10,90 10,50 10,50 10,30 9,60 8,40 7,00
270+ 11,60 11,60 11,60 11,40 11,40 11,40 11,20 11,20 11,20 10,80 10,80 10,60 9,80 8,60 7,00
290+ 11,90 11,90 11,90 11,70 11,70 11,70 11,50 11,50 11,50 11,10 11,10 10,90 10,00 9,00 7,20
310+ 12,20 12,20 12,20 12,00 12,00 12,00 11,80 11,80 11,80 11,40 11,40 11,20 10,20 9,60 7,40
JAŁÓWKI/ KLASY /CENA ZA 1kg WAGI BITEJ CIEPŁEJ
WAGA EE+ EE EE- EU+ EU EU- ER+ ER ER- EO+ EO EO- EP+ EP EP-
190+ 11,10 11,10 11,10 10,90 10,90 10,90 10,20 10,20 10,20 9,90 9,30 9,00 8,30 8,00 6,60
210+ 11,40 11,40 11,40 11,10 11,10 11,10 10,80 10,80 10,80 10,40 9,80 9,50 8,50 8,20 6,60
230+ 11,60 11,60 11,60 11,30 11,30 11,30 11,10 11,10 11,10 10,80 10,20 9,90 8,70 8,40 6,60
250+ 12,40 12,40 12,40 12,10 12,10 12,10 11,90 11,90 11,90 11,40 10,80 10,50 9,20 8,80 7,10
270+ 12,50 12,50 12,50 12,30 12,30 12,30 12,10 12,10 12,10 11,60 11,00 10,70 9,90 9,40 7,40
290+ 12,50 12,50 12,50 12,30 12,30 12,30 12,10 12,10 12,10 11,60 11,00 10,70 9,90 9,40 7,40
KROWY/ KLASY /CENA ZA 1kg WAGI BITEJ CIEPŁEJ
WAGA DE+ DE DE- DU+ DU DU- DR+ DR DR- DO+ DO DO- DP+ DP DP-
190+ 8,40 8,40 8,40 8,20 8,20 8,20 8,00 8,00 8,50 7,80 7,80 7,60 7,10 6,60 5,20
210+ 8,60 8,60 8,60 8,40 8,40 8,40 8,20 8,20 8,20 8,00 8,00 7,80 7,30 6,80 5,20
230+ 8,80 8,80 8,80 8,60 8,60 8,60 8,40 8,40 8,40 8,20 8,20 8,00 7,50 7,00 5,40
250+ 9,00 9,00 9,00 8,80 8,80 8,80 8,60 8,60 8,60 8,40 8,40 8,20 7,70 7,20 5,40
270+ 9,30 9,30 9,30 9,10 9,10 9,10 8,90 8,90 8,90 8,70 8,70 8,50 8,00 7,50 5,60
290+ 9,70 9,70 9,70 9,30 9,30 9,30 9,10 9,10 9,10 8,90 8,90 8,70 8,20 7,90 5,80
310+ 9,90 9,90 9,90 9,50 9,50 9,50 9,30 9,30 9,30 9,10 9,10 8,90 8,40 8,10 6,00
330+ 10,10 10,10 10,10 9,70 9,70 9,70 9,50 9,50 9,50 9,30 9,30 9,10 8,60 8,30 6,20

 

 

 

Do ceny doliczcie sobie po 1,20 zł te ceny są netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupek4    0

BYKI/ KLASY /CENA ZA 1kg WAGI BITEJ CIEPŁEJ

WAGA AE+ AE AE- AU+ AU AU- AR+ AR AR- AO+ AO AO- AP+ AP AP-

190+ 9,90 9,90 9,90 9,70 9,70 9,70 9,50 9,50 9,50 9,10 9,10 8,90 8,50 7,20 6,40

210+ 10,50 10,50 10,50 10,30 10,30 10,30 9,90 9,90 9,90 9,50 9,50 9,30 8,90 7,60 6,40

230+ 10,70 10,70 10,70 10,50 10,50 10,50 10,30 10,30 10,30 9,80 9,80 9,60 9,20 8,00 6,80

250+ 11,30 11,30 11,30 11,10 11,10 11,10 10,90 10,90 10,90 10,50 10,50 10,30 9,60 8,40 7,00

270+ 11,60 11,60 11,60 11,40 11,40 11,40 11,20 11,20 11,20 10,80 10,80 10,60 9,80 8,60 7,00

290+ 11,90 11,90 11,90 11,70 11,70 11,70 11,50 11,50 11,50 11,10 11,10 10,90 10,00 9,00 7,20

310+ 12,20 12,20 12,20 12,00 12,00 12,00 11,80 11,80 11,80 11,40 11,40 11,20 10,20 9,60 7,40

JAŁÓWKI/ KLASY /CENA ZA 1kg WAGI BITEJ CIEPŁEJ

WAGA EE+ EE EE- EU+ EU EU- ER+ ER ER- EO+ EO EO- EP+ EP EP-

190+ 11,10 11,10 11,10 10,90 10,90 10,90 10,20 10,20 10,20 9,90 9,30 9,00 8,30 8,00 6,60

210+ 11,40 11,40 11,40 11,10 11,10 11,10 10,80 10,80 10,80 10,40 9,80 9,50 8,50 8,20 6,60

230+ 11,60 11,60 11,60 11,30 11,30 11,30 11,10 11,10 11,10 10,80 10,20 9,90 8,70 8,40 6,60

250+ 12,40 12,40 12,40 12,10 12,10 12,10 11,90 11,90 11,90 11,40 10,80 10,50 9,20 8,80 7,10

270+ 12,50 12,50 12,50 12,30 12,30 12,30 12,10 12,10 12,10 11,60 11,00 10,70 9,90 9,40 7,40

290+ 12,50 12,50 12,50 12,30 12,30 12,30 12,10 12,10 12,10 11,60 11,00 10,70 9,90 9,40 7,40

KROWY/ KLASY /CENA ZA 1kg WAGI BITEJ CIEPŁEJ

WAGA DE+ DE DE- DU+ DU DU- DR+ DR DR- DO+ DO DO- DP+ DP DP-

190+ 8,40 8,40 8,40 8,20 8,20 8,20 8,00 8,00 8,50 7,80 7,80 7,60 7,10 6,60 5,20

210+ 8,60 8,60 8,60 8,40 8,40 8,40 8,20 8,20 8,20 8,00 8,00 7,80 7,30 6,80 5,20

230+ 8,80 8,80 8,80 8,60 8,60 8,60 8,40 8,40 8,40 8,20 8,20 8,00 7,50 7,00 5,40

250+ 9,00 9,00 9,00 8,80 8,80 8,80 8,60 8,60 8,60 8,40 8,40 8,20 7,70 7,20 5,40

270+ 9,30 9,30 9,30 9,10 9,10 9,10 8,90 8,90 8,90 8,70 8,70 8,50 8,00 7,50 5,60

290+ 9,70 9,70 9,70 9,30 9,30 9,30 9,10 9,10 9,10 8,90 8,90 8,70 8,20 7,90 5,80

310+ 9,90 9,90 9,90 9,50 9,50 9,50 9,30 9,30 9,30 9,10 9,10 8,90 8,40 8,10 6,00

330+ 10,10 10,10 10,10 9,70 9,70 9,70 9,50 9,50 9,50 9,30 9,30 9,10 8,60 8,30 6,20

 

 

 

Do ceny doliczcie sobie po 1,20 zł te ceny są netto

 

te ceny nie są najwyższe, szału nie ma. sam płacę więcej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    2

danda te 1.20 to jak to wyliczyłeś vatu na mięso jest 5 procent i liczy się cena netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

danda

te ceny to cienizna, 12 zł za byka w kl.E a na zachodzie rolnicy maja 10zł za zywa wage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    502

Witam Panowie:D chciałem was zapytac jak wybija sie wam krowa jałówka byk na wbc chciałbym sprzedac włąsnie poubojowo ale nie wiem jak sie to wybija z góry dzięki a co do pulnika raczej odradzam gosciu z tarnowa jest i nie wypłaca kasy zbznajoimego tak nacioł na 2 byki

Witam Panowie:D chciałem was zapytac jak wybija sie wam krowa jałówka byk na wbc chciałbym sprzedac włąsnie poubojowo ale nie wiem jak sie to wybija z góry dzięki a co do pulnika raczej odradzam gosciu z tarnowa jest i nie wypłaca kasy zbznajoimego tak nacioł na 2 byki

 

 

BYKI/ KLASY /CENA ZA 1kg WAGI BITEJ CIEPŁEJ

WAGA AE+ AE AE- AU+ AU AU- AR+ AR AR- AO+ AO AO- AP+ AP AP-

190+ 9,90 9,90 9,90 9,70 9,70 9,70 9,50 9,50 9,50 9,10 9,10 8,90 8,50 7,20 6,40

210+ 10,50 10,50 10,50 10,30 10,30 10,30 9,90 9,90 9,90 9,50 9,50 9,30 8,90 7,60 6,40

230+ 10,70 10,70 10,70 10,50 10,50 10,50 10,30 10,30 10,30 9,80 9,80 9,60 9,20 8,00 6,80

250+ 11,30 11,30 11,30 11,10 11,10 11,10 10,90 10,90 10,90 10,50 10,50 10,30 9,60 8,40 7,00

270+ 11,60 11,60 11,60 11,40 11,40 11,40 11,20 11,20 11,20 10,80 10,80 10,60 9,80 8,60 7,00

290+ 11,90 11,90 11,90 11,70 11,70 11,70 11,50 11,50 11,50 11,10 11,10 10,90 10,00 9,00 7,20

310+ 12,20 12,20 12,20 12,00 12,00 12,00 11,80 11,80 11,80 11,40 11,40 11,20 10,20 9,60 7,40

JAŁÓWKI/ KLASY /CENA ZA 1kg WAGI BITEJ CIEPŁEJ

WAGA EE+ EE EE- EU+ EU EU- ER+ ER ER- EO+ EO EO- EP+ EP EP-

190+ 11,10 11,10 11,10 10,90 10,90 10,90 10,20 10,20 10,20 9,90 9,30 9,00 8,30 8,00 6,60

210+ 11,40 11,40 11,40 11,10 11,10 11,10 10,80 10,80 10,80 10,40 9,80 9,50 8,50 8,20 6,60

230+ 11,60 11,60 11,60 11,30 11,30 11,30 11,10 11,10 11,10 10,80 10,20 9,90 8,70 8,40 6,60

250+ 12,40 12,40 12,40 12,10 12,10 12,10 11,90 11,90 11,90 11,40 10,80 10,50 9,20 8,80 7,10

270+ 12,50 12,50 12,50 12,30 12,30 12,30 12,10 12,10 12,10 11,60 11,00 10,70 9,90 9,40 7,40

290+ 12,50 12,50 12,50 12,30 12,30 12,30 12,10 12,10 12,10 11,60 11,00 10,70 9,90 9,40 7,40

KROWY/ KLASY /CENA ZA 1kg WAGI BITEJ CIEPŁEJ

WAGA DE+ DE DE- DU+ DU DU- DR+ DR DR- DO+ DO DO- DP+ DP DP-

190+ 8,40 8,40 8,40 8,20 8,20 8,20 8,00 8,00 8,50 7,80 7,80 7,60 7,10 6,60 5,20

210+ 8,60 8,60 8,60 8,40 8,40 8,40 8,20 8,20 8,20 8,00 8,00 7,80 7,30 6,80 5,20

230+ 8,80 8,80 8,80 8,60 8,60 8,60 8,40 8,40 8,40 8,20 8,20 8,00 7,50 7,00 5,40

250+ 9,00 9,00 9,00 8,80 8,80 8,80 8,60 8,60 8,60 8,40 8,40 8,20 7,70 7,20 5,40

270+ 9,30 9,30 9,30 9,10 9,10 9,10 8,90 8,90 8,90 8,70 8,70 8,50 8,00 7,50 5,60

290+ 9,70 9,70 9,70 9,30 9,30 9,30 9,10 9,10 9,10 8,90 8,90 8,70 8,20 7,90 5,80

310+ 9,90 9,90 9,90 9,50 9,50 9,50 9,30 9,30 9,30 9,10 9,10 8,90 8,40 8,10 6,00

330+ 10,10 10,10 10,10 9,70 9,70 9,70 9,50 9,50 9,50 9,30 9,30 9,10 8,60 8,30 6,20

 

 

 

Do ceny doliczcie sobie po 1,20 zł te ceny są netto

czegoś nie rozumiem.......

ten temat schodzi na psy,a właściwie to już całe forum takie się robi-niestety


KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

 

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    78

no cóż wolność słowa jeszcze resztkami sił się trzyma na forum :D

połowa postów to posrednicy piszą albo kryptoreklama albo kopanie dołków pod konkurencją  i nic kolego nie poradzisz, przyznaję rację kolego ciężko już w tym temacie cokolwiek wiarygodnego wyczytać oprócz postów stałych bywalców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    502

a tak w ogóle mamy już 2016 więc........czas to dziadostwo zamknąć a w nowym niech moderatorzy wykażą się bardziej... ;)


KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

 

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez agot23
      Od ponad roku prowadzę samodzielnie hodowlę mieszaną - docelowo chce produkować mleko, obecnie wspomagam się bydłem opasowym.
      Otóż, po wizycie dzisiejszej mojego ojca - zacielał sztucznie jałówkę - całkowicie straciłam motywację do działania. Uważa że źle zabrałam się za chów, no ogólnie wszystko źle. Nadmienię że on gospodarstwo prowadzi od ponad 20 lat i też nie ma wszystko idealnie. 
      Od początku, byczki odchowuję samodzielnie od oseska. Zajmuję się odpojem - preparat mlekozastępczy, szczepię na zap. płuc od 2 dnia życia. Byczki pochodzą z gosp. ojca najczęściej mieszańce ale są naprawdę ładne i zadbane. Otóż uważa że moja koncepcja odchowu jest zła - przyrosty na mleku sztucznym mam bardzo dobre, ładna lśniąca sierść, prawie zero problemów z biegunkami czy płucami. Wszystko na wolnym wybiegu później przechodzi do stodoły i tatuś uważa że byki powinny stać rzędem na łańcuchu. Ja natomiast twierdze przeciwnie. Chodzą sobie wolne, oczywiście czasem trafi się jakiś zbój ale otrzymuje łańcuch z ciężkim metalowym przedmiotem na rogi i więcej nie skaka. Uważam że na wolnego mam lepsze przyrosty, dla przykładu byczek wiek rok i 2 miesiące waga około 500 - 550 kg - żywienie kiszonka z kuku, śruta ze zbóż, sianokisznonka trawa, lucerna, żyto, groch. Obecnie mam byczków około 30 sztuk w różnym wieku. Po sąsiedniej stronie mam jałówki - 15 sztuk czysty hf, zakupione z gospo. wydajność od 9 do 12 tys. Odchowywałam je od maluszka, najmłodsza miała 3 dni.  Odchowały się wspaniale obecnie jestem na etapie zacielania. Również chodzą wolno, cały czas do nich wchodzę, dotykam, oswajam tak żeby się nie bały w przyszłości. 
       
      Nadmieniam że wszystko obrabiam sama (mąż pracuje, jego zadaniem jest przywieźć mi jedzenie dla bydła, w sensie uszykować wszystko) mam 28 lat i pełno zapału do pracy a po dzisiejszym dniu ... straciłam całą motywację. Mimo że skończyłam 5 letnie studia mgr nie chcę pracować w zawodzie, wole zajmować się bydłem. Mam też kury około 300 szt., gęsi, kaczki i cały drób który jak narazie także zarabia na utrzymanie bydła, kupno mleka, koncentraty, musli dla cielaków ... Taki obyśliłam sobie plan na życie... 
       
       
      Oceńcie obiektywnie i zmotywujcie... 
       
       
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,
       
      Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?
       
      Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,
       
      Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?
       
      Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
       
      Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Jarek1709
      Macie może jakieś info na temat tego młyna??? Sprzedawał im ktoś pszenice????
×